ČADCA. K športovému areálu v Čadci vedie tankodróm. V strede parkoviska po daždi stojí voda, v minulosti tak bolo často terčom posmeškov.
„Konečne máme miesto pre vodné športy,“ kolovali internetom posmešné koláže, v ktorých neznámy muž na kajaku pádloval vo veľkej kaluži.
Aj Mestská športová hala pri futbalovom štadióne má ošarpaný vzhľad. Lemujú ju rozbité okná, zničená fasáda, nevkusné grafity. Odkedy ju v roku 1976 skolaudovali, investície do opráv boli len kozmetické.
Roky chátrania sú definitívne preč, do športového stánku nalejú viac ako tri milióny eur.
Práce symbolicky začali dnes, keď základný kameň poklepali podpredseda vlády pre Plán obnovy Peter Kmec, primátor Čadce Matej Šimášek, poslanec Národnej rady Jozef Cech, prednosta Okresného úradu v Čadci Peter Rusnák a zástupca zhotoviteľa stavby 3 Energy, s.r.o. Ján Lajčák.
Šibeničný termín? Dáme to
V súvislosti s modernizáciou športovej haly viackrát zaznel termín odovzdania stavby – december 2025.
„Je to naozaj šibeničný termín. V mene spoločnosti môžem prisľúbiť, že urobíme všetko, čo bude potrebné, aby sme dielo úspešne odovzdali v stanovený čas,“ uviedol Ján Lajčák.
Oprava objektu prinesie nielen moderný vzhľad, ale aj energetickú úsporu.