Streda, 3. jún, 2020 | Meniny má KarolínaKrížovkyKrížovky

V Trnave prehra rozdielom triedy

SPARTAK TRNAVA - MŠK ŽILINA 4:1 (1:0)

Góly: 30. Kriss, 70. Hrabal, 86. Čvirik, 87. Kožuch - 54. Šesták.
Zápas prvého s druhým pred takmer vypredaným trnavským štadiónom nadchol domácich priaznivcov. Obe mužstvá sa od úvodu snažili predvádzať útočný, kombinačný futbal. Lepšie začali domáci. Už v 12. min spravil v rozohrávke chybu skúsený Labant, k lopte sa dostal Ujlaky, vrútil sa do pokutového územia a pred bránou hľadal nabiehajúceho Kožucha. Švestka s Krškov však našťastie nebezpečenstvo zažehnali. O osem minút na prekvapenie všetkých zhaslo osvetlenie na štadióne a tak rozhodca na 33 minút zápas prerušil. Po tomto vynútenom oddychu začali opäť lepšie domáci spartakovci. V 24. min delovkou z 20 metrov vystrašil Koniga Kopúnek. V 30. min sa však Trnavčania prvýkrát dočkali zaslúžených ovácií. Kopúnek tentokrát v úlohe nahrávača centroval presne na hlavu Krissa a ten nedal Konigovi šancu. Po zmene strán spočiatku zabrali najmä žlto-zelení. V 52. min centroval zase Jež na hlavu Čišovského, ale ten Krissa nenapodobnil, keď lopta letela mimo Lipčákovej brány. O dve minúty však urobil chybu Čvirik a Šesták delovkou pod brvno vyrovnal. Zdalo sa, že v tejto fáze živší hostia môžu pridať ešte nejaký gól a zápas rozhodnúť vo svoj prospech. V 61. min strieľal Barčík, ale Lipčák si s jeho pokusom, hoci na dvakrát, poradil. Chvíľu nato Ježova delovka len tesne minula ľavý horný roh jeho brány. Nepremenené šance povzbudili Trnavčanov a postupne sa opäť dostávali do tempa. V 70. min si Žilinčania nedali pozor pri štandardnej situácii a Hrabal opäť hlavou strelil druhý gól domácich. V 86. min prekvapil Koniga z priameho kopu Čvirik a prakticky rozhodol o víťazstve lídra. Minútu nato dal gól aj druhý z dvojice trnavských útočníkov Kožuch, ktorý rybičkou prestrelil žilinského brankára po štvrtýkrát. S takýmto debaklom vicemajster z minulej sezóny v Trnave určite nepočítal a príležitosť odčiniť prehru bude mať v tomto týždni hneď dvakrát - najskôr v Nitre a v sobotu doma s Púchovom.

Pred 17 252 divákmi rozhodoval Micheľ. ŽK: Kopúnek - Čišovský, Vomáčka.
MŠK: Konig - Čišovský, Labant, Švestka, Krško, Barčík, Vomáčka, Štrba (10. Doležaj, 76. Ďurica), Jež, Straka (83. Gottwald), Šesták.
Milan Nemec, tréner MŠK: Zápas potvrdil predpoklady, že obe mužstvá budú hrať útočný futbal. Jediné, čo nevyšlo, je to, že nebol úplne plný dom. Keď sme sa dokázali dostať do zápasu vyrovnávajúcim gólom, začali sme robiť chyby. Koniec nám nevyšiel a Spartak vyhral zaslúžene.
Michal Filek
OSTATNÉ VÝSLEDKY 9. KOLA: Inter Bratislava - Artmedia Bratislava 1:2 (0:1), 67. Kunzo (11 m) - 42. Kozák (11 m), 55. Hartig. FC Nitra - Matador Púchov 3:1 (1:0), 41. Štajer, 56. Kóňa, 90. Hesek - 70. Bakoš. Dukla Banská Bystrica - ZŤS Dubnica 4:1 (1:1), 7. a 59. Libič, 79. Semeník, 90.+ Gibala - 40. Adam. AS Trenčín - MFK Ružomberok 1:0 (0:0), 90.+ Fabuš.

10. Púchov 9 1 1 7 7:22 4
PROGRAM 10. KOLA, utorok 20. septembra o 16.00 hod: Inter Bratislava - MFK Ružomberok, ZŤS Dubnica - Matador Púchov, FC Nitra - MŠK Žilina. O 19.30 hod: AS Trenčín - Dukla Banská Bystrica, Spartak Trnava - Artmedia Bratislava.
PROGRAM 11. KOLA, sobota 24. septembra o 16.00 hod: AS Trenčín - ZŤS Dubnica, Dukla Banská Bystrica - Inter Bratislava, MFK Ružomberok - Spartak Trnava. O 19.30 hod: MŠK Žilina - Matador Púchov. Nedeľa 25. septembra o 10.30 hod: Artmedia Bratislava - FC Nitra.
STRELCI MŠK: 6 gólov - Pavol Straka, 4 góly - Róbert Jež, Stanislav Šesták, 1 gól - Peter Doležaj, Marián Čišovský, Martin Švestka, Ivan Bartoš, Miroslav Barčík, Dare Vršič.

1. Našli sme budúcnosť hliníka. Je v Spišských Vlachoch
  2. Plyn v domácnosti? Aj malé zmeny vám znížia účty za energie!
  3. Môžu nohavičky pomôcť ženám ostať sebavedomými?
  4. Predáva top mäso, varuje pred reťazcami, kvalitu hľadá na farme
  5. Viac než polovica Slovákov sa chystá dovolenkovať za hranicami
  6. Aj použitý kuchynský olej môžete separovať
  7. Magazín denníka SME: Tipy na výlety v Rakúsku
  8. Dopravcovia v čase koronavírusu. Dezinfikovali aj svoje bytovky
  9. Zabezpečujeme certifikované MBA programy
  10. Ako efektívne ušetriť na platbách za energie?

Ako riešiť spory s poisťovňami

Môžete sa pozrieť do zdravotnej dokumentácie svojho dospelého dieťaťa? Nechce vám poisťovňa preplatiť škodu na vozidle po zrážke so zvieraťom? Možno vystúpiť z druhého piliera starobného dôchodkového sporenia? Aj na tieto otázky odpovedá právnik.

Ilustr.foto: Unsplash

DISKUSIA NAŽIVO: Ako pomáhame ľuďom so závislosťami, pracovná terapia

Diskusiu Pod rúškom informácií vysielame v utorok 2. júna 2020 o 17.00.

Medailistky z AK Čadca vo Frýdku-Místku.

MY Kysucké noviny s obľúbenou právnou poradňou

Aj nové číslo MY Kysuckých novín určite čitateľov poteší. Okrem bohatého spravodajstva prináša právnu poradňu, magazín na voľný čas s kompletným TV programom a zaujímavé súťaže! Využite mimoriadnu akciu na predplatné!