Sobota, 6. jún, 2020 | Meniny má NorbertKrížovkyKrížovky
III. LIGA

FK Čadca doma zápas nezvládla

Bánová - Bytča 2:0 (0:0)
Góly: 60. Frátrik A., 68. Sedliaček (11m). ŽK: Sluka, Padala - Hájek, Čmárik. Rozhodoval Ondák, 500 divákov.
BÁNOVÁ: Holec - Ďuratný L., Kubovich, Stalmašek, Mojík, Vajda, Sedliaček, Ďurica (62. Podmanický), Frátrik, Sluka (83. Padala), Ďuratný D. (76. Hýll). Tréner: Kašuba Ján.
BYTČA: Hájek - Čmárik, Kadák, Králik (74. Raždík), Klimík, Klago, Čikota, Šelmek (15. Kresáň), Chrenko, Gabaj, Gajdošík. Tréner: Kráľ Miroslav.
Od začiatku stretnutia sa domáci tlačili dopredu a v 8. min center Sedliačka hlavičkoval Vajda do brány hostí. Gól však pre údajné postavenie mimo hry nebol uznaný. V 12. min Ďurica strieľal z uhla, ale brankára hostí neprekvapil. Prvé ohrozenie domácej brány v 14. min zlikvidoval domáci brankár. V 15. min pekný prienik Kubovicha zakončil Sedliaček do žrde. Potom do konca polčasu domáci tlačili hostí pred bránu, no nepresná koncovka spôsobila, že polčas bol bezgólový. Druhý polčas začali domáci náporom a po veľkých šancách Stalmáška a Kubovicha, Frátrik v 60. min za pomoci hosťujúceho obrancu dostal domácich do vedenia. V 68. min brankár hostí fauloval v pokutovom území Sluku a z nariadeného pokutového kopu Sedliaček zvyšoval na 2:0. Potom sa hra hostí viac otvorila. V 70. min nastrelili hostia brvno domácej brány. V 80. min domáci Podmanický zahodil. Do konca stretnutia sa už stav nemenil.
ĽUBOMÍR PORTAŠÍK

Čadca - Dukla B. Bystrica B 0:3 (0:1)
Góly: 18., 64. a 77. Bukač. ŽK: Mlakyta, Baláž, Macášek - Kanda, Šuber, Kovlačík. Rozhodoval Čiernik, 1000 divákov.
ČADCA: Krišica - Piňo, Časnocha, Macášek, Gavlák (24. Baláž), Kavuliak, Planeta (64. Podmanický), Privarčák, Mlakyta, Jaroš (70. Húska), Šidlo. Tréner: Strapáč Pavol.
DUKLA B. BYSTRICA B: Boroš - Štuber, Krivjančin, Úškrt, Choma, Kanda, Rusňák (88. Chrappa), Kovalčík (80. Levický), Svintek, Bukač (88. Šišiak), Hrbek. Tréner: Baláž Stanislav.
Pred dobrou diváckou kulisou prvý polčas bol obojstrane rozháraný. Už v 4. min po úniku Šidla spálil šancu Planeta. V 15. min Macáškovu bombu vytlačil Boroš na rohový kop. V 18. min kopali vojaci štandardnú situáciu a Bukač otvoril skóre. Domáci zvýšili tlak a mali sériu rohových kopov - no bez efektu. V 33. min mal šancu Baláž, ale zaváhal a ani ďalšia strela Privarčáka nenašla cieľ. Po obrátke prišiel domáci tlak. Najskôr hostia úspešne riešili závar pred bránou. Potom bomba Časnochu letela tesne nad a sľubná strela Baláža minula bránu. V 64. min vojaci podnikli rýchly protiútok a strela Bukača opäť skončila v bráne. V 77. min zaznamenal hetrik Bukač. Domáci sa snažili, no ako by im v tomto zápase nebolo súdené dať gól.
EDUARD HALADA

K. Lieskovec - Ružomberok B
3:1 (1:1)
Góly: 34. Kubala, 55. Matúš, 67. Kaprálik vl. - 5. Baran. ŽK: Vojvoda - Baran, Siva, Rúčka, Pupík. Rozhodoval Urda, 200 divákov.
K. LIESKOVEC: Loboda - Kubala, Marčan (17. Trnovec), Dančík J., Vojvoda, Stromček (80. Matura), Timek, Dančík M., Mihalda, Škorík. Tréner: Berešík Ján.
RUŽOMBEROK B: Smieška - Siva (51. Kaplán), Maslo, Kaprálik, Varhaník, Bakoš, Špirko (42. Rúčka), Ďubek, Latiak (60. Pupík), Baran, Pilár. Tréner: Páleník Ľubomír.
Domáci začali zakríknuto a už v 5. min vystrelil Baran z 25-tich metrov a lopta sa dostala pomedzi nohy brankára do domácej siete. Postupne sa hra vyrovnala a v 34. min po peknej kombinačnej akcii domáci Kubala hlavou vyrovnal na 1:1. Tesne pred hvizdom prvého polčasu domáci nastrelili žrď. Po obrátke v 46. min musel zasahovať domáci brankár. V 51. min mal domáci Matúš gól na svojich kopačkách, ale mieril nepresne. Vynahradil si to v 55. min, keď svoj brejk zakončil vedúcim gólom domácich na 2:1. Dlhý čas sa hralo medzi šestnástkami, ale v 67. min domáci útočník Matúš potiahol útok - prudko vystrelil a jeho strelu hosťujúci obranca Kaprálik zrazil do vlastnej siete a bolo 3:1. V závere v 81. min hostia nebezpečne zaútočili, ale domáci brankár bol na mieste. V 89. min Trnovec mohol zmeniť výsledok, ale jeho strela skončila vedľa brány hostí.
MILAN ČIMBORA

Podbrezová B - K. N. Mesto 1:2 (1:0)
Góly: 3. Boháčik - 75. Padych, 90+ Mičica. ŽK: Turňa, Špulica - Šebík, Vlček, Janiš. Rozhodoval Kubačka, 200 divákov.
PODBREZOVÁ B: Perniš - Kitaš, Boháčik, Belko, Kucka, Hudík, Chrenovský (73. Gonos), Šrobár, Haviar, Turňa. Tréner: Pilko Pavol.
K. N. MESTO: Ritnošík - Macek (46. Bočej), Gapa, Mičica, Paulus, Záhradník (55. Vlček), Šebík, Jamečný (64. Michúlek), Janiš, Padych, Genčúr. Tréner: Šebík Jaroslav.
Už v 1. min vnikol do šestnástky hostí Haviar, zbavil sa obrancov, ale jeho strela tesne minula pravú tyč brány hostí. V 3. min zahral roh Špulica, a jeho center hlavičkou Boháčik usmernil pod brvno. V ďalších minútach bola hra plná bojovnosti, ale gólové príležitosti mali obe mužstvá len v závere polčasu. V 39. min brankár hostí chytil Špulicovu bombu z vnútra šestnástky. V 45. min Belkovu prízemnú strelu z päťky chytil brankár hostí. V druhom polčase domáce mužstvo premárnilo množstvo vyložených gólových príležitostí, čo využili hostia. Najprv v 70. min Šebík nastrelil brvno. V 75. min Padych z päťky vyrovnal na 1:1. V nadstavenom čase Mičica z trestného kopu z 30-tich metrov strelil víťazný gól hostí, keď slnkom oslepený domáci brankár na loptu vôbec nereagoval.