III. LIGA

Čadca aj Lieskovec vyfasovali štvorky

BANSKÁ BYSTRICA B - BÁNOVÁ 0:2 (0:1)
Góly: 18. Vajda, 73. Frátrik.
Zápas začal obojstranne útočne, už v 4. min Bukač sám pred brankárom, ktorý jeho strelu chytil. V 15. min strela Hrbeka išla vedľa. V 18. min po zahratom trestnom kope Vajda prudko umiestnil loptu do Strakovej bránky. V 21. min po centri Holec chytil Gibalovu strelu. V 32. min Podmanický vystrelil, Straka vyrazil na žrď a opakovaná strela opečiatkovala brvno domácej bránky. V 38. min po vysunutí Gibala prehodil brankára i bránku hostí. V 45. min po peknej akcii z rohu päťky nastrelil Kanda žrď bránky hostí. V druhom polčase Dukla B zvýšili úsilie a pohyb, zatlačila Bánovú na polovicu ihriska, ale domácim hráčom nebolo súdené dať v tomto zápase gól. V 47. min Rusnák z pravej strany krížnou strelou neprekonal Holeca a v 56. min strielal tesne vedľa. Po rohovom kope Frátrik prízemnou strelou z pravej strany upravil stav na 0:2. V 82. min Gibala po rohu trafil žrď Holecovej bránky a keď ani strela Krivjančina neskončila v bránke hostí, zápas skončil prehrou domácich, ktorí znovu doplatili na nepremenenie šancí. ŽK: Bukač, Štuber, Choma, Svintek. Rozhodoval Horák, 150 divákov.
BÁNOVÁ: Holec - L. Ďuratný, Kubovich, Stalmašek, Mojík, Vajda (83. Ďurica), Sedliaček, Frátrik (90. Labuda), Sluka (87. Hýll), Podmanický, D. Ďuratný. Ľubomír Šajban

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO - ZVOLEN 2:1 (1:0)
Góly: 39. a 61. Padych - 90+ Želiezka.
V snahe získať plný počet bodov domáce mužstvo začalo s útočnou hrou, čo sa im aj darilo, keď už v 3. min Bočejova strela nastrelila brvno bránky. V 31. min sa pred bránu hostí prebojoval Golian, ale jeho strelu z bezprostrednej blízkosti Auxt kryl. Prišla 39. min, keď sa k lopte dostal Padych a prekonal brankára hostí. Tlak domáceho mužstva pokračoval, ale Auxt dokázal strely zneškodniť. V druhom polčase sa hostia častejšie dostávali do šestnástky domácich a ohrozovali brankára. Domáce mužstvo sa ubránilo, prešlo do protiútoku a v 61. min zvýšil Padych na 2:0. V 69. min mal možnosť upraviť stav Záhradník, ale jeho strelu brankár s námahou vyrazil na roh. V 72. min mali možnosť skórovať hostia, ale Končekovu strelu brankár kryl. V 88. min Golianova strela, ktorá išla do pravého vinklu brankár bravúrne kryl. V nadstavenom čase Želiezka upravil stav stretnutia na 2:1. ŽK: Šebík - Borgoň. Rozhodoval Baranček, 210 divákov.
K. N. MESTO: Ritnošík - Janiš, Gapa, Mičica, Paulus, Záhradník (82. Michúlek), Bočej (74. Vlček), Golian, Jamečný, Padych (89. Mičiak), Šebík. Tréner: Zvarík
Vladimír Psotný

RIMAVSKÁ SOBOTA B - BYTČA 0:2 (0:1)
Góly: 11. Králik, 50. Gabaj (11m).
Domáce mužstvo nastúpilo na zápas v pozliepanej zostave, vystužené dorastencami. Celý zápas mali v réžii domáci, ale góly dávali hostia. Pre domáce mužstvo to bol dosť nešťastný zápas a nervózny, ku čomu prispela svojimi verdiktmi aj rozhodcovská trojica, ktorá poškodila obidve mužstvá. Prvý gól zaznamenali hostia v 11. min Gajdošíkom. Do konca prvého polčasu domáci hráči dobíjali do dobre organizovanej obrany hostí, ale bez efektu. Druhý polčas bol taký istý ako prvý. Na konci zápasu, po ruke domáceho Bdžocha, hostia z penalty zvýšili na 0:2. Domáce mužstvo podľa výkonu malo aspoň na remízu. Výkonom vynikli dorastenci u domácich a u hostí Gabaj. ŽK: Sihelský, Bdžoch - Gajdošík, Širo. Rozhodoval Šulek, 150 divákov.
BYTČA Hájek - Širo, Kadák, Tvrdý, Klimík, Králik, Čikota, Kresáň, Chrenko, Gabaj, Gajdošík. Tréner: Kráľ Miroslav.Vojtech Bodor

RUŽOMBEROK B - ČADCA
4:0 (2:0)
Góly: 32. Baran 33. Varhaník, 83. a 85. Kapláň.
Skúsení hostia prišli do Ružomberka ako favoriti, avšak domáce mužstvo od začiatku naznačilo, že to nebudú mať jednoduché. Už v 4. min Pilár z uhla prudko strelil vedľa. V 15. min Kapláňova strela skončila na žrdi brány hostí. Hneď na to center Pilára Varhaník kopol do rúk brankára. Hostia pohrozili Privarčákom, ale jeho strelu Šavol vyrazil. Pilárov únik zakončil Krišica. V 32. min Baran po sóle prešiel cez obranu hostí a obišiel aj brankára a otvoril skóre do prázdnej brány hostí. V 33. min znovu Baran ideálne uvoľnil Varhaníka a ten dal na 2:0. Hostia pohrozili dvakrát Privarčákom, ale Šavol jeho strely zneškodnil. Druhý polčas začali lepšie hostia a hlavička Gavláka išla nad. Trestný kop Masla vyrazil Krišica. V 65. min opäť Privarčák strieľal, ale Šavol jeho strelu vyrazil. V 83. min sa po Bakošovom trestnom kope dostal k lopte Kapláň a zvýšil na 3:0. Skóre zápasu uzavrel Kapláň strelou pod brvno. Rozhodoval Ondák, 170 divákov.
ČADCA: Krišica - Piňo, Macášek, Podmanický (70. Jaroš), Planeta, Privarčák (82. Drastich), Baláž, Gavlák, Kavuliak, Časnocha (65. Húska). Tréner: Strapáč.Vojtech Žihlavník

TURČIANSKE TEPLICE - KYSUCKÝ LIESKOVEC 4:0 (3:0)
Góly: 11. J. Jeťko, 30. Privitzer, 36. Šavol, 51. M. Jeťko.
Domáca Aqua potvrdila úlohu favorita a súperovi z Kysúc nedovolila vystrčiť rožky. Od úvodného hvizdu prevzali iniciatívu domáci, ktorí vsietili štyri góly, nastrelili tri žrde a od hostí od pohromy zachránil dobre chytajúci gólman Martvoň. Prvý gól padol už v 11. min, keď záložník Letrik posunul loptu k Veterníkovi, ten Marekovi Jeťkovi, ktorý ju odcentroval bratrancovi Jánovi Jeťkovi a ten strelou pod brvno otvoril skóre. V 30. min kopal Letrik rohový kop, loptu nasmeroval ku Ždiemrovi, ktorý vystrelil prudko po zemi, jeho strelu tečoval Privitzer a od neho lopta putovala do siete. O šesť minút neskôr prišla ďalšia gólová šanca, keď Marek Jeťko prihral Schmidtovi, ten uvoľnil Jána Jeťka, ktorý loptu odcentroval Šavolovi a od jeho nohy putovala lopta do siete. Štvrtý gól padol po prestávke v 51. min, ktorý vsietil Marek Jeťko. Tepličania počas svojho šesťročného ťaženia v tretej lige získali vôbec najvyšší počet bodov - 34 a od prezimovania na vedúcej priečke ich delí jediný zápas. ŽK: Škorík. Rozhodoval Kucharčík, 250 divákov.
K. LIESKOVEC: Martvoň - Michal, Dančík, Matúš, Vojvoda, J. Dančík, Trnovec (67. Macura), Mihalda, Stromček, Tomek, Kubala. Tréner: Berešík Ján.Milan Petržel
OSTATNÉ VÝSLEDKY: D. Kubín - Kremnička 1:0 (1:0), 23. Kubáni. L. Mikuláš - Podbrezová B 2:0 (2:0), 7. Blaščík, 22. Kašpar. Žiar nad Hronom - Rakytovce 0:0.

1. T.Teplice 14 11 1 2 47:8 34
2. Bánová 14 9 2 3 23:16 29
3. Kremnička 14 8 4 2 28:15 28
4. Čadca 14 9 1 4 27:17 28
5. Ružomb B 14 7 4 3 29:18 25
6. D.Kubín 14 7 3 4 24:22 24
7. Rakytovce 14 6 3 5 28:24 21
8. Dukla B 14 5 3 6 33:21 18