Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky
V. LIGA

Makovčania sú jasným lídrom piatej ligy, Bystrica sa doťahuje

Podvysoká - Rosina 0:2 (0:0), 77. a 85. Kopáč.
Diváci v Podvysokej videli vyrovnaný zápas. V prvom polčase sa väčšinou hralo medzi šestnástkami. Po zmene strán domáci zvýšili aktivitu. Vyloženú gólovú šancu spálil Chochrúň. Góly nakoniec strieľali hostia. Podvysoká inkasovala dva góly po hrubých chybách brankára v priebehu ôsmich minút. Dohrávalo sa v pokojnom tempe.
R Žbirka, 200, ŽK: Chochrúň, Kubiš. ČK: P. Bičanek (všetci Podvysoká).
PODVYSOKÁ: P. Bičanek st. - Cudrák, Klago, Comorek, P. Cudrák, Svinček, P. Bičanek ml., Chochrúň, Kubiš (46. Rekšák), Palica (70. Bilský), M. Bičanek. ROSINA: Výboch - Lysík, Adamčík, Timkanič, Hodas, Smieško, Turský, Kaplánek (75. Kopáč), Ciba (55. Vanoch), Ondák, Vrabec (88. Jacko)
.
Kysucké Nové Mesto B - Trnové 0:1 (0:0), Kuba.
Od začiatku to bol vyrovnaný zápas. Na oboch stranách zaznamenali po dve vyložené šance, ale bez gólového efektu. V druhom polčase bol v 77. minúte vylúčený domáci hráč Židek. Hosťom sa podarilo využiť početnú prevahu v poli a zvíťaziť jednogólovým rozdielom.
R Tutura, 50, ČK: Židek (K. N. Mesto).
K. N. MESTO B: Brišš - Mindek (83. S. Lisko), Rajtek, Židek, Miroslav Lisko, Mičian, Valiašek, Marián Lisko, Holáň (46. Janiš), Kačerík. TRNOVÉ: Daníšek - Frátrik (63. R. Vrabec), Šindelář (46. Belaník), Pirošík, Podhorec, M. Vrabec, Výboch, Bolibruch, Gjer (73. Tlacháč), M. Kuba, Malík.
Varín - Dolný Hričov 1:0 (0:0), 70. Dlhopolček.
Vo Varíne sa hral vyrovnaný, ale len priemerný zápas. Diváci videli minimum gólových šancí. Domáci nastúpili bez štyroch hráčov základnej zostavy. O svojom víťazstve rozhodli v polovici druhého polčasu. Po rýchlom brejku Dlhopolček dorazil loptu do prázdnej brány. Hostia mali náznaky útokov, ale tlak na bránu Varína nevyvinuli.
R Matejčík, 100, ŽK: Matušek, I. Tichák - Vančík, Hoferica, R. Capanda. ČK: Vančík po druhej ŽK.
VARÍN: Murárik - M. Tichák, Horecký, Zimen, Danihel (65. Matušek), Mariáš, Milan Tichák, Dlhopolček, Repáň (75. Matejka), Lopušan, Šugár. D. HRIČOV: Hoferica - Š. Vančík, Rakučák, Zaduban, Randík, Kabašta, Michal Masný, Lasička (75. J. Capanda), M. Vančík, R. Capanda, Martin Masný.
Bánová B - Raková 1:0 (0:0), 77. Podhradský.
Hostia začali zápas opatrne so zabezpečenou obranou. Domáci si vytvorili prvú šancu už v 5. min, keď strelu Trnovca brankár Krajánek vyrazil. Hra sa postupne vyrovnala a začala sa odohrávať medzi šestnástkami prakticky bez šancí na jednej, či druhej strane. Až v 70. min sa domáci Hudec sám ocitol pred bránou hostí, ale v rozhodujúcom okamihu spadol. V 77. min zahrával z pravej strany priamy kop Valášek. V šestnástke hostí sa najlepšie zorientoval Podhradský, ktorý hlavou skóroval. Rakovčania už záverečný tlak na vyrovnanie nevyužili.
R Michna, 80. ŽK: Charbuliak - Krajina, Mravec.
BÁNOVÁ: Adamčík - Sýkora, Pranda, Charbuliak, Michulek, Valášek, Trnovec (70. Podhradský), Padala, Červený (62. Krajíček), Hudec, Labuda. RAKOVÁ: Krajánek - Jarábek, Poliak, Golis, Majerník, Čačurák (73. Šupolík), Kovalčík, Kubizna (83. Šperka), Krištofík, Krajina (70. Mravec), Badžgoň).

Skalité - Teplička 1:0 (1:0), 21. Chovanec. Zápas veľmi dobrej úrovne predviedli ako domáci, tak aj hostia. Už v 1. min Teplička kopala z hranice 16-stky priamy kop, ale vyznamenal sa gólman Tatarka. V 21. min Chovanec z 38 metrov, keď mu výborne sadla strela, vymietol pavučinu v súperovej bráne a otvoril skóre 1:0. Obe mužstvá hrali veľmi aktívne. Útoky sa prelínali z jednej strany na druhú, čo ocenili aj diváci. Hostia sa nevzdávali a v snahe vyrovnať znepríjemňovali život skalitskej obrane. Už v poriadne nervóznom závere sa im však zvrátiť stav nepodarilo. R Holub, 250, ŽK: R. Mikula, S. Kaňa.
SKALITÉ: M. Tatarka - R. Časnocha, R. Mikula, Ľ. Mikula. Baroniak, Vlček, M. Časnocha, Čanecký (80. Kuffa), Kaňa, M. Serafín, R. Chovanec. TEPLIČKA: Majerčík - Hruška, Králik (83. Poliak), Januš, Smida, Adamus (70. Lisko), Belák, Kozák, Stenchlák, Valašek, Mintál.

Makov - Strečno 5:2 (2:1), 23. Juríček, 38. Barčák, 46. Myhailov,74, Revák, 88. Křenek - 44. Trhančík, 72. Melo. V priemernom zápase, kde sa stretli celky z dvoch strán tabuľky, čakali diváci jednoznačnejší priebeh. Hlavne gólový. Hostia zo Strečna však začali sympaticky a na čele so skúseným Trhančíkom zamestnávali domácu obranu. V prvom polčase hlavne v strede poľa až príliš často vyhrávali osobné súboje hostia, a tak dlhý čas nedovolili domácim dostať sa do tradičného tlaku. Z Makova Barčák so Šustekom hrali sebecky a tak sa na prvý gól čakalo až do 23. min,, kedy Křenek zbehol po krídle a Juríček zblízka vymietol šibenicu Kankovej brány. Hneď nato mal dvakrát šancu Šustek, no tesne minul. V 38. min, opäť Šustek našiel Barčáka a ten ukážkovo z voleja trafil opačný kút brány Strečňanov. Pri odchode do šatní po rohu Kadaši hlavičkoval do brvna a odrazenú loptu pohodlne vrátil do brány Trhančík. Hneď po zmene strán potrestal Myhailov hrúbku v obrane hosti a upokojil domácich gólom na 3:1. Odvtedy sa hralo na jednu bránu, ale paradoxne v 72. min Melo vystrašil Makov, keď z 11 m prestrelil Mrkvu. Domáci z následného protiútoku Revákom zvýšili na 4:2 a tesne v závere ešte Křenek prikrášlil výsledok. Domáci víťazstvom potvrdili, že im právom patrí titul jesenného majstra v V. lige. R Farský, 300.
MAKOV: Mrkva - Pavelka, Banetka, Sojčák, Barčák, Revák, Myhailov (51. Síkora), Kubošný, Šustek, Juríček, Křenek. STREČNO: Kanka - Raško, Melo, Žigmund, Beháň, Bičan, Kadáši, Cigánik (51. Ilovský), R. Sokolovsaký (46. Kán), Praták, J. Trhančí.

Stará Bystrica - Predmier 2:0 (0:0), 51. Ľ. Faktor, 57. Šumský. V prvom polčase mali obe mužstvá po jednej šanci. Hostia mohli ísť do vedenia už v 9. min, keď hosťujúci útočník sám pred brankárom prestreli. V 26. min Šimášek vnikol do 16-stky, tam našiel Čamboru ale ten trafil len tyč. To bolo z oboch strán všetko, hrá sa prelínala viac-menej medzi 16-stkami. Polčas skončil nerozhodne 0:0. Po zmene strán domáci nastúpili ofenzívne. V 51. min Štrba našiel Faktora a ten hlavou otvoril skóre. O 6 minút z rýchleho brejku Faktor priťukol Šumskému a ten zvýšil na 2:0. Domáci ovládli hru, vytvorili si niekoľko šancí, tie však už nepremenili. Hostia sa snažili znížiť, no v závere už na výborných Bystričanov nestačili.
R Vojvoda, 180, ŽK: Griga, Matejčík, P. Kolembus - Dodek, Čička.
STARÁ BYSTRICA: Čmiko - P. Kolembus, Šimáček, Griga, Korenčík (46. Sobol), L. Kolembus, Čambora (46. A. Šumský), Štrba, La. Kolembus (74. Završan), Ľ. Faktor, V. Matejčík. PREDMIER: Uríček - Bajza, Čička, Klus, Dodek, Šukala (66. Janda), Pobijak (46. Kučera), Tomaník, Šimoník, Sluka, Chlebek.
1. Makov 12 9 2 1 31:10 29
2. S. Bystrica 12 8 2 2 23:12 26
3. Rosina 12 6 4 2 20:13 22
4. Teplička 12 7 1 4 19:16 22
5. Skalité 12 5 4 3 24:14 19
6. Bánová B 12 5 3 4 15:9 18