Sobota, 30. máj, 2020 | Meniny má FerdinandKrížovkyKrížovky
III. LIGA

Čadčania zdolali lídra tabuľky

Bánová - Ružomberok B 2:1 (1:1)
Góly: 45. Sedliaček (11m), 90. Vajda - 19. Pilár. ŽK: Ďuratný D. - Kapláň, Baran. ČK: Baran. Rozhodoval Ihring, 500 divákov.
BÁNOVÁ: Holec - Ďuratný L., Kubovich, Stalmášek, Mojík, Vajda, Sedliaček (90. Hýll), Frátrik, Sluka (74. Ďurica), Podmanický, Ďuratný D.. Tréner: Kašuba Ján.
RUŹOMBEROK B: Šavol - Siva, Maslo, Kaprálik, Gejdoš, Bakoš, Kapláň (75. Špirko), Varhaník (44. Paluba), Latiak, Baran, Pilár (69. Jurčo). Tréner: Páleník Ľubomír.
Zápas začal opatrne na oboch stranách. V 4. min sa zrodila prvá vážnejšia akcia. Po pravej strane potiahli akciu hostia, ale Latiak v dobrej situácii strelil tesne nad domácu bránu. V 12. min Frátrik pekne vystrelil, ale brankár hostí bol pozorný. V 19. min prišla pekná akcia hostí stredom a Pilár na dvakrát prekonal domáceho brankára. Hostia hrali rýchly a agresívny futbal. Na konci prvého polčasu vnikol Podmanický do šestnástky hostí, kde bol faulovaný a z nariadenej penalty Sedliaček vyrovnal.

Druhý polčas sa začal v réžii hostí. Hrali na hranici povolenej agresivity. Rozhodca musel ukľudnovať hru. Udelil tri žlté karty a v 73. min musel po druhej žltej ísť pod sprchy hráč hostí Baran. Od tejto chvíle sa domáci vrhli do útoku. Mali niekoľko sľubných šancí, no brankár hostí bol výborný. Až v 90. min sa šťastena priklonila na stranu domácich a po rohu Vajda strelil rozhodujúci gól.
ĽUBOMÍR PORTAŠÍK
Čadca - T. Teplice 3:0 (2:0)
Góly: 29. Gavlák, 45. a 81. Privarčák. ŽK: Kavuliak, Šidlo, Macášek - Ždimera, Kravárik, Šimček, Letrik. Rozhodoval Sabo, 1800 divákov.
ČADCA: Krišica - Pavlík, Časnocha, Macášek, Gavlák, Kavuliak, Planeta (90. Jaroš), Privarčák, Mlakyta, Baláž (84. Húska), Šidlo (89. Podmanický). Tréner: Strapáč Pavol.
T. TEPLICE: Machovič - Jeťko M., Kravárik, Ždimera (62. Koleno), Veterník, Šavol, Privitzer, Kempný (82. Karas), Letrik, Jeťko J. (71. Schmidt), Šimček. Tréner Šimček.
Za ideálneho počasia sa domáci lídra nezľakli a v úvodnej štvrťhodine strelecké pokusy Planetu a Privarčáka Machovič bezpečne kryl. V 12.min sa do gólovej šance dostal Baláž, ale v rozhodujúcej chvíli sa pošmykol. V 25. min si domáci brankár poradil aj so strelou Jána Jeťka. V 29. min po rohovom kope Gavlák hlavou poslal loptu do siete súpera. Tlak domácich pokračoval a v 32. min Privarčák trafil tyč Machovičovej brány. V 45. min po rohu Privárčak zvýšil na 2:0.
Úvod druhého polčasu začali aktívnejšie hostia, ale ich prevaha bola len po šestnástku. V 60. min úspech nemala ani Šimčekova strela. V 61. min bola Privarčákova strela odvrátená na roh. V 70. min si Machovič poradil s Planetovou strelou. V 78. min pohrozili hostia hneď dvakrát, ale Krišica sa vyznamenal. V 81. min Privarčák zvýšil na 3:0. Domáci do konca stretnutia kontrolovali hru a zaslúžene zvíťazili.

EDUARD HALADA
Bytča - Dukla B. Bystrica B 3:2 (2:1)
Góly: 2. Šelmek, 13. a 73. Kadák - 45. Rusnák, 63. Kovalčík. ŽK: Tvrdý - Úškrt, Rusnák. Rozhodoval Králik, 150 divákov.
BYTČA: Hájek - Čmárik, Kadák, Tvrdý, Kliník, Králik, Čikota, Šelmek (90. Mahadoň), Chrenko, Gabaj, Krasáň. Tréner: Král.
DUKLA B. BYSTRICA B: Bohoš - Levický (76. Lettrik), Taško, Úškrt, Choma, Kovalčík, Rusnák, Chrappa, Bukač, Hrbek, Gibala. Tréner: Baláž.
Posledný zápas sezóny bol v Bytči dramatický a plný zvratov. Najprv dvakrát skórovali Bytčania. Už v 2. min poslal nezištnú prihrávku Šelmekovi Kadák a ten otvoril skóre stretnutia. V 13. min si táto dvojica úlohy vymenila. Pri centri zo šestnástky Šelmek šikovne odstavil obrancu a nikým nekrytý Kadák nekompromisne pod brvno skóroval. Kontaktný gól hostí prišiel v nadstavenom čase, keď strela Rusnáka prešla cez húštinu tiel do brány.
V úvode druhého polčasu mali hostia obrovskú šancu. Najskôr Rusnákovu gólovu strelu vyrazil Hájek na roh a z rohu nastrelili hostia žrď a potom brvno domácej brány. Hostia mali navrch a domáci vyrážali do rýchlych protiútokov. V 63. min z nevine vyzerajúcej príležitosti skóroval Kovalčík. Domáci však bojovali a v 73. min dostal aktívny Kadák loptu do behu a z hranice šestnástky opäť skóroval. Poistiť víťazstvo mohol v 80. min Gabaj, no v malom vápne zbytočne prihrával.
DUŠAN BENÍČEK

K. Lieskovec - K. N. Mesto 3:2 (0:0)
Góly: 57. Matúš, 62. Vojvoda (11m), 85. Macura - 73. Padych, 84. Šebík. ŽK: Kubala, Macura, Timek - Šebík, Paulus, Ritnošík, Janiš. Rozhodoval Fizel, 300 divákov.
K. LIESKOVEC: Gavlák - Kubala, Marčan (46. Macura), Matúš, Dančík J., Vojvoda, Stromček (63. Škorík), Timek, Bohiník (83. Trnovec), Mihalda, Dančík M. Tréner: Berešík Ján.
K. N. MESTO: Ritnošík - Janiš (79. Michúlek), Gapa, Jamečný, Paulus, Záhradník, Šebík, Goljan, Molnár (67. Vlček), Padych, Genčúr (67. Bočej). Tréner: Zvarík Milan.
Kysucké derby prinieslo v prvom polčase veľmi slabý futbal. Hra sa pohybovala v strede ihriska a za zmienku stojí až 32. min, keď sa do čistej gólovej šance dostal Matúš, ktorý z brejku strelil len vedľa brány.
V druhom polčase hra mala úplne iný charakter a už v 47. min domáci Kubala mieril hlavou vedľa brány. O minútu na to sa dostal do dobrej streleckej pozície Matúš a ten nezaváhal, prepasíroval loptu popod Ritnošíka. V 62. min Stančíka hostia faulovali v pokutovom území a Vojvoda z penalty zvýšil na 2:0. Potom prevzali iniciatívu hostia a v 73. min Padych strelou z 30-tich m znížil na 2:1. Šancu mal v 80. min Juraj Dančík, ale hlavou mieril nepresne. V 83. min Šibík bombou z 30-tich metrov vyrovnal na 2:2. O minútu neskôr v 85. min kopali domáci trestný kop, na ktorý si ideálne nabehol Macura a upravil na konečných 3:2. Hostia sa snažili vyrovnať, ale už sa im to nepodarilo.

16.R. Sobota B 15 2 2 11 9:46 8

1. Môžu nohavičky pomôcť ženám ostať sebavedomými?
  2. Magazín denníka SME: Tipy na výlety v Rakúsku
  3. Need an insight into the topic of investment and trust funds?
  4. Dopravcovia v čase koronavírusu. Dezinfikovali aj svoje bytovky
  5. Zabezpečujeme certifikované MBA programy
  6. Ako efektívne ušetriť na platbách za energie?
  3. Sunar s ešte lepšou receptúrou a v novom šate
  4. Night Vision: Jak dobre vidí vaša autokamera v noci?
  5. VÚB už prerozdelila takmer 18 miliónov na záchranu firiem
  6. VÚB už prerozdelila takmer 18 miliónov na záchranu firiem
  7. VÚB už prerozdelila takmer 18 miliónov na záchranu firiem
  8. Môžu nohavičky pomôcť ženám ostať sebavedomými?
  9. Minerálna vlna má vysokú pevnosť aj vo väčších hrúbkach
  10. Magazín denníka SME: Tipy na výlety v Rakúsku