
sobitne pre čalúnnické a umeleckoremeselné odbory. Dielo v hodnote 12 miliónov korún finančne zastrešoval Žilinský samosprávny kraj (ŽSK), svojpomocne významnou mierou prispeli formou práce aj žiaci školy, najmä tesári, maliari a stolári.
V tomto školskom roku navštevuje školu vyše 600 žiakov v 9 učebných odboroch, pod dohľadom viac ako 50 pedagógov a majstrov odborného výcviku. Ako nám potvrdil riaditeľ ZSŠD Ján Palko, otvorením nových dielenských priestorov sa rozvoj školy nekončí, v budúcnosti chcú zrekonštruovať priestory pôvodných dielní - vymeniť okná, strechu, zatepliť, znížiť stropy. Túto investíciu v hodnote niekoľko desiatok miliónov korún by chceli realizovať v priebehu dvoch troch rokov.
V rámci rozšírenia ponuky pre absolventov základných škôl plánujú otvoriť nové odbory, napríklad, technológiu tvorby a ochranu životného prostredia či podlahár. Škola, svojím zameraním jediná v rámci ŽSK sa zapája do viacerých medzinárodných projektov. Naposledy, v rámci projektu Mládež, sa žiaci zúčastnili na 3-týždňovom pobyte v Žywci, kde ZSŠD spolupracuje s tamojšou stavebnou školou. V rámci slovensko-česko-poľskej spolupráce nadviazala škola kontakt aj so SPŠ nábytkárskou v Bystřici nad Hostýnem.