Streda, 10. august, 2022 | Meniny má Vavrinec

Už tretia jednogólová prehra

V sobotu sa na palubovke Čadce odohral úvodný zápas prvej ligy hádzanéj žien. Čadca – Topoľčany 22:23

V sobotu sa na palubovke Čadce odohral úvodný zápas prvej ligy hádzanéj žien.
Čadca – Topoľčany 22:23
(13:14). Rebrošová 5, Oselská 8, Bjelová 4, Droščáková 2, Romanová 1, Švábikobá 2 – L. Ivanová 13, Lipovská 3, Illašová 3, Brezovská 2, Terlandová 1, Páleniková 1.
Prvý zápas odvetnej časti prvej ligy hádzanej žien nezačali domáce dobre. Už v 4. minúte prehrávali 0:3. Až v 7. min Švábiková peknou strelou otvorila domáci účet. Hostky však okamžite kontrovali. Dokonca ďalšími tromi gólmi po sebe posunuli skóre na 2:7, keď domácim nepomohol ani oddychový čas. Čadčianské hráčky sa v týchto chvýľach akoby iba hľadali na ihrisku. Až v druhej polovici polčasu sa dostávali do správneho rytmi, začali sa strelecky viac presadzovať, čoho výsledkom bol v 29. min nerozhodný stav 13:13. Avšak brejk hostiek v poslednej minúte polčasu znamenal predsa len jednogólový náskok Topoľčianok do šatní. Druhý polčas začali domáce excelentne, keď Oselská v rozpätí 4. min trikrát zaťažila skóre hostiek a rázom bolo 16:14. Hostky sa však nevzdávali, naopak snažili sa o zvrat, ktorý sa im podaril v 50. min, keď otočili skóre na 19:20. Neudržateľná bola najmä hráčka s číslom 8 L. Ivanová, strelkyňa 13 gólov Topoľčian. Aj keď domáce vyvinuli veľké úsilie po víťazstve, hostky takticky udržiavali jeden až dvojgólový náskok a nakoniec si z Čadce odniesli dva body. Je to už tretia jednogólová prehra Čadce v prvej lige. Najbližie sa predstavia na palubovke Nitry, s ktoru v prvej časti prehrali rovnako o jeden gól. Veríme, že tentokrát to bude naopak.
ČADCA: Dodeková – I. Rebrošová, Oselská, Bjelová, Šteiningerová, Droščáková, Romanová, Švábiková, Kuková, Šusteková.
Ostatné výsledky: HK Nitra - Púchov 41:21, Trenčín - Močenok 26:26, Čadca - Topoľčany 22:23, Inter - N. Zámky 21:26, Zlatná - B. Bystrica B 31:21.
Najbližší program: 11. kolo - 5. 3. 2006 – Nitra - Čadca, Púchov - Inter, N. Zámky - Zlatná, B. Bystrica - Trenčín, Močenok – Topoľčany.