Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Vysoká úroveň víkendových stretnutí

Dvanáste kolo JOMA ligy – 2.SLF-stred prinieslo dve veľmi kvalitné stretnutia. V piatok v Žiline remizoval DOXX s martinskou Neografiou a v sobotu Čadca tesne zdolala lídra tabuľky ŠK Makroteam.

Jednoznačná záležitosť bola opäť v Ružomberku, kde hostia z Kysuckého Nového Mesta jasne predčili domácich.
BENFICA GEMM ČADCA - ŠK MAKROTEAM ŽILINA 3:2 (2:1). Hostia pricestovali do Čadce bez najlepšieho strelca súťaže a možno aj to bol dôvod, že počas celého stretnutia veľmi málo strieľali na bránu domácich. Stretnutie sa začalo obojstranne opatrne, so snahou neurobiť chybu. Prvú šancu si vypracovali domáci, no boli to hostia, ktorí sa ujali vedenia.

V 8. min vybojoval loptu na vlastnej polovici Marián Krajčoviech, spolu s ním išiel do protiútoku Jozef Pekara a práve tento hráč otvoril skóre. O dve minúty neskôr táto dvojica vypracovala ďalšiu gólovú príležitosť, no tá zostala nevyužitá, čo domáci trestali. V 13. min kopali domáci po faule Petra Bartáka priamy kop a Richard Halfar trafil presne. Od tejto chvíle prevzali aktivitu domáci, no vyloženú príležitosť si nevypracovali. V závere sa však prejavil menší dôraz v osobných súbojoch zo strany hostí a Čadca sa ujala vedenia. Vyššie spomínaná dvojica Krajčoviech – Pekara v záverečných sekundách si vypracovala ďalšiu 100%-nú šancu, no Marián Krajčoviech zaváhal. Druhý polčas začali aktívne hostia, ktorí chceli čo najskôr vyrovnať. Domáci však dobre bránili a zakladali kvalitné protiútoky. Jeden z nich využili v 25. min a ujali sa dvojgólového vedenia. V 32. min mali hostia výhodu dvojminútovej presilovky, keď hráč domácich Štefan Kavuliak po odpískaní napadol hosťujúceho hráča a bol vylúčený. Žilina presilovku využila Radoslavom Krajčíkom, no to bolo z jej strany v sobotu večer všetko. V závere sa pokúsili hostia hrať bez brankára, no jedinú šancu, ktorú si vypracovali nepremenil Peter Veselý. V kvalitnom stretnutí tak vybojovali domáci tri body.

ŠK Makroteam: Michal Pekný, Maroš Zbytek – Jozef Pekara, Marián Krajčoviech, Radoslav Krajčík, Peter Veselý, Libor Ťažký, Tomáš Mára, Jozef Genčúr, Ladislav Veselý, Peter Barták
Čadca: Peter Macášek – Richard Halfar, Peter Choluj, Milan Prengel, Ján Peteraj, Štefan Kavuliak, Tibor Časnocha, Marián Švík, Anton Jaroš.
Góly: Richard Halfar, Milan Prengel, Tibor Časnocha – Jozef Pekara, Radoslav Krajčík. ŽK: Štefan Kavuliak (CA) – Jozef Genčúr (ZA), ČK: Štefan Kavuliak (CA). Diváci: 100. Rozhodovali: Miroslav Ježík, Ján Súhrada.
DOXX ŽILINA – TJ NEORGAFIA MARTIN 6:6 (3:2). V studenej športovej hale na Bôriku sa rýchlejšie zohriali domáci, ktorí získali dvojgólové vedenie. Hostia však dokázali, že nie náhodou boli prakticky polovicu súťaže v čele tabuľky a dokázali tento náskok súpera v priebehu dvoch minút zmazať. Doxx však pôsobil futsalovejším dojmom a do prestávky sa ešte raz ujal vedenia. Druhý polčas bol opäť veľmi kvalitný, keď hostia stále doťahovali jedno- či dvojgólové vedenie súpera, útoky sa striedali na oboch stranách. Dve minúty pred koncom „pretlačil“ loptu do siete Peter Podhradský a domáci sa znovu ujali vedenia (6:5). No húževnatí hostia nezložili zbrane a stretnutie sa skončilo zaslúženou remízou.
Góly: Peter Podhradský 2, Maroš Bunka 2, Tibor Hlboký, Jaroslav Horčík – Radoslav Tomka 2, Juraj Lukášik 2, Vladimír Pleško, Jozef Janík. ŽK: Vladimír Pleško , Radoslav Tomka (obaja MT). Diváci: 50. Rozhodovali: Anton Kubiš, Ján Ploštica.

MFsK RUŽOMBEROK – 1. FC GRASS KYSUCKÉ NOVÉ MĚSTO 1:10 (0:6). Jednoznačná záležitosť skúsenejších hostí, ktorí dominovali od prvej minúty. Strelec hostí Stanislav Jančo sa zároveň dotiahol na čelo tabuľky strelcov.
Góly: Jozef Matz –Stanislav Jančo 7, Ján Čelko 2, Miroslav Gibala.
bez kariet. Diváci: 15. Rozhodovali: Jaroslav Dobroň, Martin Rogoň.
Tabuľka strelcov:
1.-2. PETER HÁJEK (ŠK Makroteam Žilina) a STANISLAV JANČO (1.FC GRASS Kysucké Nové Mesto) 20 gólov, 3. TIBOR HLBOKÝ (DOXX Žilina) 17 gólov, 4. JÁN JEŤKO (TJ Neografia Martin) 16 gólov, 5. RICHARD HALFAR (Benfica Čadca) 15 gólov.
JOMA liga pokračuje stretnutiami 13.kola až 24. a 25. marca 2006, keďže najbližší víkend je priestor pre odvety Pohára stredoregiónu. V 13.kole sa stretnú: piatok 24.3.2006, o 20,30 hod., ŠH Bôrik, Žilina: ŠK MAKROTEAM ŽILINA – MFsK RUŽOMBEROK
piatok 24.3.2006, o 19,45 hod., ŠH Podháj, Martin : TJ NEOGRAFIA MARTIN – BENFICA GEMM ČADCA
sobota 25.3.2006, o 19,00 hod., ŠH KNM: 1.FC GRASS KYSUCKÉ NOVÉ MESTO – DOXX ŽILINA
semifinále Pohár stredoregiónu
Jasná záležitosť obhajcu
JUVE BRASS ŽILINA – RIMATEX RIMAVSKÁ SOBOTA 11:3 (4:0). Domáci sa ujali rýchlo vedenia a postupne pridávali góly. Od začiatku bolo vidieť vyššiu kvalitu na ich strane, čo sa prejavilo aj v celkovom skóre, keď sa strelecky presadil Pavol Bielik. Obhajca pohárového prvenstva si tak vybojoval pred odvetou výrazný náskok.

Góly: Pavol Bielik 5, Anton Bahna 3, Marián Lisko, Branislav Bičan, Marián Králik – Tibor Šándor 2, Ondrej Václavík. ŽK: Ondrej Václavík (RS). Diváci: 100. Rozhodovali: Mihálka Peter, Anton Vojvoda.
Odvety semifinále Pohára stredoregiónu sú na programe 17. a 18. marca 2006. Juve Brass Žilina cestuje do Rimavskej Soboty. Stretnutie je na programe 17.3.2006 o 19,00 hod. v ŠH Tempus. Druhé semifinále sa bude hrať v sobotu 18.3.2006 o 18,00 hod. v ŠH SOUt Pratex v Čadci, kde domáci JUWE BLOKY privíta druholigový DOXX Žilina.