Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky
V. LIGA

Líder z Makova nadelil Varínčanom päť gólov

Teplička – Bánová B
2:1 (0:0), 67. Mintál, 79. Stenchlák – 47. Comorek. Domácich zaskočili útoční hostia dobrou hrou. V prvom polčase sa nič výnimočné neudialo. Po zmene strán v 47. min po rohu Comorek hlavou otvoril skóre. Tento gól domácich nezlomil a zlepšenou hrou v 67. min Mintál hlavou vyrovnal. V 79. min po peknej individuálnej akcii Stenchlák strelou k žrdi strelil víťazný gól. Brezany sa ukázali ako mladé a perspektívne mužstvo s dobre chytajúcim Škrobákom. R Dobroň, 220.
TEPLIČKA: Orvan – Hruška, Lisko, Jánoš, Poliak, Krutý, Adamus (46. Miček), Stenchlák, Mintál, Valašek, Kozák. BÁNOVÁ: Škrobák – Valášek, Randa, Kosa, Michulek, Hýll (65. Krajíček), Mariniak, Comorek, Trnovec, Hudec, Červený.
Strečno – Raková 1:1 (1:0), 28. Lonc – 88. Kubizna (11 m). Strečno začalo tlakom. Už v 2. min po centri Jaroslava Trhančíka hlavičkoval Sokolovský tesne vedľa. Hostia sa osmelili a v 12. min po centri Kubiznu zblízka hlavičkoval Martiník do brankára Kopáska. V 20. min Klocáň napriahol spoza šestnástky, avšak strela tesne obtrela brvno. Po rohu Trhančíka sa potom v päťke najlepšie zorientoval Lonc a hlavou otvoril skóre. V druhom polčase Strečno pridalo v tlaku, avšak v 60. min Čačurák išiel sám na bránu domácich, ale prestrelil. V 64. min na druhej strane postupoval sám na bránu aj Trhančík, strelu mu však vyrazil hosťujúci brankár. Keď sa už zdalo, že body zostanú doma, v 88. min domáci hráč podľa rozhodcu zahral v pokutovom území rukou a z jedenástky vyrovnal Kubizna. V neróznom závere Strečno pritlačilo, avšak bez gólového efektu. R Frančák, 200.
STREČNO: Kopásek – Beháň, Lonc, Melo, Oberta (46. Žigmund), Cigánik (26. Melo), Klocáň, Kán, R. Sokolovský (60. Fraško), Trhančík, P. Sokolovský. RAKOVÁ: Kajánek – Jarábek, Poliak, Tatarčiak, Padura, Šupolík (90. Ďurana), Kubizna, Jarábek (57. Bukas), Martiník, Čačurák (83. Rebroš), Badžgoň.
Rosina – Dolný Hričov 1:0 (0:0), 47. Ondák. V Rosine sa hral priemerný futbal z oboch strán. Hra sa odvíjala prevažne medzi šestnástkami. V prvom polčase domáci aj hostia mali po jednej šanci. Po zmene strán Rosinčania získali vedenie v 47. min, keď z priameho kopu trafil do siete Ondák. V záverečných minútach sa hostia snažili o vyrovnanie, ale bezvýsledne. R Vojvoda, 150.
ROSINA: Výboch – Vrabec, Turský, Lysík, Adamčík, Kaplánek (75. Smieško), Mažgút (46. Hodas), Heiser (85. Jacko), Ondák, Timkanič, Kopáč. D. HRIČOV: Kurota – Lasička, Zaduban, Capanda, Randík, Kabašta, Michálek, Vančík, Bandúr (34. Chlebuch), Kachát, Trnovec.

Trnové – Predmier 0:1 (0:1), 36. Pobjak. Domáci mali počas celého zápasu prevahu. Hostia využili z minima maximum. V 36. min totiž premenil jednu z mála príležitostí na gól Pobjak. Tento gól sa ukázal ako rozhodujúci, pretože Predmierci umnou hrou a obranou nedopustili vyrovnanie. R Gamboš, 150.
TRNOVÉ: Danišek – Hudec, Belaník, Pirošík, Tlachač (55. Turčan), Vrabec, Výboch, Bolibruch, Ojer (55. Podhorelec), Filo, Malik (81. Frátrik). PREDMIER: Uríček – Bačík, Tomaník, Klus, Brezničan, Rentka, Pobjak, Chvalník, Chlebek (86. Janda), Čička (81. Kučera), Šimoník.
Skalité – Kysucké Nové Mesto B 1:1 (0:0), 62. R. Mikula – 90. Bočej.
Zápas priemernej úrovne mohli vidieť diváci v Skalitom, keď sa celý prvý polčas hralo len ako na priateľskom stretnutí. Hralo sa medzi šestnástkami. Druhý polčas však začali domáci Skaličania tlačiť. Čoraz častejšie ohrozovali Briššovu bránu, no ostalo len pri pokusoch. Nedeľa v Skalitom bola aj nedeľou nepremenených šancí, keď domáci nepremenili až päť „tutoviek“. Až v 62. min sa konečne odlepila gólová smola z kopačiek a R. Mikula krásne otvoril skóre. Už to vyzeralo, že Kysučania odídu naprázdno, no domáci podcenili situáciu. Následne prišiel trest v poslednej 90. min zachránil Bočej bod z ihriska súpera. R Tomáš, 200. SKALITÉ: M. Tatarka – Ľ. Mikula (70. R. Časnocha), Sidora, Halfar (50. Janščo), Baroniak. Vlček, M. Serafín, R. Mikula, Kaňa (80. Ľ. Serafín), Padych, M. Sidora.
K. N. MESTO B: Brišš – Lisko, Rajtek, Mindek, Bočej, Mičiak, M. Lisko, Holáň, Macek, Krasňan (80. Ďurana).
Podvysoká – Stará Bystrica 0:0.
Kysucké derby sa nieslo v znamení vyrovnaného súboja. Hostia začali opatrnejšie, no na ihrisku mali aj tak viac z hry, ale gól neprišiel. Diváci očakávali po bezgólovom prvom polčase dramatickú druhú polovicu zápasu. No ani druhá štyridsaťpäťminútovka nepriniesla víťazné rozuzlenia. Domáci Podvysočania poučení o sile súpera poctivo bránili a do vážnych útokov sa nepúšťali. O body sa nakoniec súperi pekne podelili. R M. Poliak, ŽK: M. Kľago – M. Štrba, Griga, Šimášek, 100. PODVYSOKÁ: P. Bytčánek – P. Bytčánek st., Comorek (65. Korduliak), Pajer, Slíž (52. M. Bytčánek), Turiak, M. Kľago, Cvinček, Staník, Marián Kľago, M. Perďoch. STARÁ BYSTRICA: Čmiko – P. Kolembus, Šimášek, Griga (75. Završán), Hoferica, Šumský, P. Faktor, Štrba, L. Kolembus, Ľ. Faktor, V. Matejčík, Ľ. Kolembus.

Makov – Varín 5:0 (2:0), 25. a 78. Sýkora, 36. Špulica, 58. Šustek, 65. Juríček.
Už v 1. min domáci Šustek nastrelil žrď Murárikovej svätyne a tým akoby predznamenal, kto bude pánom na ihrisku. Prvý gól zápasu strelil po rohu Sýkora, ktorý bol celý zápas oporou a usmerňoval domácich hráčov. Práve po jeho prihrávke strelil v 36. min mladý Špulica gól a tým ukľudnil domácich fanúšikov. Hostia podnikali sporadické útoky, ale domáca obrana na čele s brankárom Krišicom ich do žiadnej nepustila. Za zmienku stojí Šugarová strela z diaľky, ale s tou si domáci Krišica hravo poradil. Druhý polčas začal gólovo domáci Šustek z 20 m vymietol ľavú Murárikovu šibenicu. Od tohto momentu to hostia zabalili a môžu ďakovať svojmu brankárovi za v celkom prijateľnú prehru. Domáce mužstvom svojich fanúšikov potešilo a pripravilo im pekné nedeľné popoludnie. R Močiliak, ŽK: Špulica, Šustek – Nemček, Šugar, 200. MAKOV: Krišica – Sojčák, Meheš, Pavelka, Kubošný, Roman (70. Pavlica), Konečný, Šustek, Sýkora, Špulica, Juríček. VARÍN: Murárik – Nemček (85. Dlhopolček), Repáň, Zimen, Mariáš, Repkovský, Murárik, M. Repáň, Tichák (68. Damihel), Lopušan (88. Hanus), Šugar.

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
  1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?
  10. Aká je chémia vôní 8 385

Momentka zo zápasu Čadce s Interom Bratislava. Zľava: Peter Baník, Fero Ondrejáš a v súboji s hosťujúcim brankárom Miro Radolský.
Po súboji sa lopta odrazila k Petrovi Baníkovi, ktorý prekonal hosťujúceho gólmana.