Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Tesný súboj o víťaza pokračuje

Všetko smeruje k tomu, že o víťazovi 2.ligy v stredoregióne sa rozhodne vo vzájomnom stretnutí terajších lídrov 12. mája v Martine.

MFsK RUŽOMBEROK - ŠK MAKROTEAM ŽILINA 1: 2 (0:7).
Makroteam: Michal Pekný – Jozef Pekara, Marián Krajčoviech, Radoslav Krajčík, Peter Hájek, Tomáš Mára, Libor Ťažký, Peter Bartak, Ladislav Veselý
Góly:Peter Báthory – Peter Hájek 6, Jozef Pekara 2, Libor Ťažký 2, Radoslav Krajčík, Jozef Pekara, bez kariet, diváci: 10. Rozhodovali: Peter Droppa, Michal Chudý
DOXX ŽILINA – 1.FC GRASS KYSUCKÉ NOVÉ MESTO 4:4
(4:2). Domáci začali stretnutie s jasným zámerom prevalcovať hostí, ktorí prišli do Žiliny v značne oklieštenej zostave. Nechýbal v nej však líder tabuľky strelcov Stanislav Jančo, ktorý sa aj v tomto stretnutí ukázal ako nenahraditeľný v zostave kysučanov. Žilinčania sa ujali vedenia v 10 min a v priebehu troch minút viedli štvorgólovým rozdielom. Uspokojenie z rýchleho vedenia a nezodpovedný prístup niektorých jednotlivcov však postavil na nohy hostí, ktorí ešte do prestávky znížili dvoma gólmi Stanislava Janča. Po prestávke pokračoval scenár z polčasu prvého a nepremenené šance nakoniec domácich stáli dva body. Bol to totiž opäť Jančo, ktorý sa dvakrát ocitol sám pred bránou domácich, nezaváhal a vzhľadom na priebeh vybojoval pre hostí prekvapujúcu remízu.
Góly: Tibor Hlboký 2, Vladimír Sedliaček, Maroš Bunka – Stanislav Jančo 4, ŽK: Tibor Hlboký (ZA) – Patrik Janec (KNM), diváci: 20. rozhodovali: Anton Vojvoda, Peter Mihálka
BENFICA GEMM ČADCA - TJ NEOGRAFIA MARTIN 6:6 (2:4).
Góly: Richar Halfar 3, Milan Prengel 2, Ján Peteraj – Radoslav Tomka 3, Vladimír Pleško 2, Juraj Lukašík. ŽK: Stanislav Piteľ (CA) – Marián Turčina, Marián Móric (MT), diváci: 50. rozhodovali: Štefan Sluka, Martin Rogoň
Tabuľka strelcov:
1. – 2. STANISLAV JANČO (1.FC GRASS Kysucké Nové Mesto) 30 gólov, PETER HÁJEK (ŠK Makroteam Žilina) 30 gólov, 3. RICHARD HALFAR (Benfica Čadca) 29 gólov, 4. MAROŠ BUNKA (DOXX Žilina) 21 gólov, 5. JÁN PETERAJ (Benfica Čadca) 19 gólov
• štvrtok 4.5.2006, 20,30 hod., ŠH na Bôriku, Žilina : DOXX ŽILINA – ŠK MAKROTEAM ŽILINA (žilinské derby sa predohráva o deň skôr, ako býva zvykom kvôli obsadenej ŠH, no napriek netradičnému dňu sa očakáva kvalitné, vyrovnané stretnutie, v ktorom ide o veľa predovšetkým Makroteamu, ak chce naďalej pomýšľať nad lepšou východiskovou pozíciou pred rozhodujúcim stretnutím s Martinom)
• sobota 6.5. 2006, 14,30 hod., ŠH ZŠ Kľačno, Ružomberok: MFsK RUŽOMBEROK – BENFICA GEMM ČADCA (jednoznančným favoritom sú hostia; domácim opäť pôjde o to, dostať čo najmenej gólov)
• sobota 6.5.2006, 19,00 hod., MsŠH Kysucké Nové Mesto: 1. FC GRASS KYSUCKÉ NOVÉ MESTO – TJ NEOGRAFIA MARTIN (Martinu v tomto stretnutí pôjde rovnako ako Makroteamu v žilinskom derby o veľa, no v Kysuckom Novom Meste sa rodia víťazstvá hostí ťažko; očakáva sa vyrovnané stretnutie, pričom miernym favoritom sú hostia)
POZVÁNKA NA FINÁLE POHÁRA STREDOREGIÓNU 2005 - 2006
V piatok 5. mája 2006 vyvrcholí tohtoročná pohárová súťaž finálovým stretnutím, v ktorom sa prekvapujúco stretnú JUVE BRASS ŽILINA (účastník najvyššej regionálnej ligy v Žiline; 4. miesto v skonenom aktuálnom roníku) a JUWE BLOKY ADCA.