Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky
V. LIGA

V kysuckom derby sa súperi delili

Rosina – Teplička 1:2 (1:2), 8. Ondák (11 m) - 25. Kysela, 40. Valášek.
V Rosine sa hral priemerný futbal. Domáci mali na začiatku tri gólové šance, z ktorých vyplynul pokutový kop. Ondák ho bezpečne premenil. Potom sa hra vyrovnala, hostia hrozili brejkmi, po jednom z nich a krížnej strele trafil Kysela. Po vyrovnaní sa hralo medzi šestnástkami. Až na konci prvého polčasu vyslal hráč hostí Valášek nechytateľnú strelu na bránu hostí a stanovil konečný výsledok. Druhý polčas sa opäť hralo medzi šestnáskami, so šancami na oboch stranách, ale útočníci už gól nedali. R Brodňan, ŽK: Lysík – Orvan, 150.
ROSINA: Výboch – Jacko, Kais (27. Rác), Lysík, Turský, Smieško, Kopáč, Heiser, Ondák, Hodás, Vanoch. TEPLIČKA: Orvan – Hruška, Lisko, Januš, Poliak (78. Slota), Adamus, Miček, Kysela, Mintál (22. Králik), Valášek, Kozák (53. Šeliga).
Predmier – Podvysoká 3:0 (2:0), 3. Sluka, 28. a 82. Uríček (oba góly z 11 m).
V zápase bolo množstvo nepremenených šancí, väčšinou na strane domácich. Už do prestávky viedli o dva góly, hosťom sa nepodarilo stav skorigovať. Obraz hry sa nezmenil ani po zmene strán, hostia mali šancu po chybe obrany Predmiera, ale gól nezaznamenali. R Čunderlík, ŽK: Rentka, ČK: Pobjak (obaja Predmier), 100.
PREDMIER: Uríček – Tomaník, Šimoník (79. Kopásek), Šukala, Klus, Chválnik, Bačík, Kučera, Pobjak, Sluka, Rentka (53. Brezničan). PODVYSOKÁ: Ďurkáč – Kordulis, P. Bytčánek, Comorek, Sliš, Kubiš, Miroslav Klago, Cvinček, Staník, Marián Klago, Perďoch.
D. Hričov – K. N. Mesto B 2:1 (1:0), 15. Š. Vančík, 86. Rakučák (11 m) – 90. Vlček.
Úvod stretnutia patril hosťom z Kysúc, keď ich najlepší hráč Macek viackrát skúšal pozornosť brankára Kurotu. Pribrzdil ich však gól z kopačky Vančíka v 15. min Vyrovnať mohol v 28. min opäť Macek, ale brankár domácich jeho gólovú hlavičku vytlačil na roh. V 44. min zas Macek zahodil ďalšiu tutovku. V druhom polčase sa útoky striedali na oboch stranách. Domáci si vytvorili rad šancí, ale tie trestuhodne pozahadzovali. Hostia sa snažili vyrovnať, ale v 86. min sa obranou hostí preštrikoval najlepší hráč domácich Kováč, ktorého zastavil až hosťujúci brankár faulom. Rakučák sa z penalty nemýlil. Hostia ešte v 90. min znížili skóre strelou z priameho kopu Vlčekom. R Ivanič, ŽK: Zaduban, Rakučák, Lasička – Briš, Miroslav Lisko, Káčerík, Mindek, 50. D. HRIČOV: Kurota – Zaduban, Rakučák, Lasička, Martiník, Kabašta, Sabo (57. Kahát), Kováč, Vančík (90. Chlebúch), Uhliarik, Trnovec. K. N. MESTO: Brišš – Miroslav Lysko, Káčerík, Mindek, Židek, Myšiak, Marián Lysko, Vlček, Holáň, Macek (67. Kloták), Frolo.
Bánová B – Varín 3:2 (1:1), 19., 65. (11 m) a 88. Červený – 3. Dlhopolček, 63. Repkovský.
Hra sa striedavo presúvala z jednej strany na druhú. Obe strany mali šance, o víťazstve béčka Bánovej rozhodol dve minúty pred koncom Červený gólom z pokutového kopu. V tom istom čase inkasovali traja hráči hostí žlté karty. R Kupka, ŽK: Murárik, Repáň, Dlhopolček (Varín), 100. BÁNOVÁ B: Medveď – Vartášek (67. Michulek), Randa, Kosa, Comorek, Pecko (56. Krajíček), Mariniak, Charbuliak, Trnovec, Červený (90. Hýll), Hudec. VARÍN: L. Murárik – Tichák, J. Repáň, Poliak (73. Hanus), Repkovský, M. Murárik, Mariáš, M. Repáň, Dlhopolček, Lopušan, Šugár.
Trnové – Makov 1:3 (0:2), 2. Křenek, 38. Kubošný, 77. Šustek - 62. Bolibruch (11 m). Domáci povzbudení remízou v Tepličke chceli lídra z Makova potrápiť. Ale už v 2. min zbehol čiperný Šustek po krídle a naservírovali loptu Křenkovi, ktorý z 5 m nedal Daníškovi šancu. Hostia z Makova dobre kombinovali, ale na ťažkom teréne si v úvodných minútach ďalšiu šancu nevytvorili. Postupne sa domáci spamätávali a od 20. min prevzali iniciatívu na svoje kopačky. Hlavne v stredovej formácii Výboch burcoval domácich, ale ich akcie končili na 16-stke. Trnovému chýbal dôraz a proti skúseným hosťom sa ťažko presadzovali. V 38. min Konečný ukážkovo prihral Kubišnému a bolo 0:2. V druhom polčase domáci vybehli na ihrisko s túžbou zvrátiť pre nich nepriaznivý stav. Keď Tlachač obišiel Krišicu, spoľahlivý stopér hostí Banetka zachraňoval na bankovej čiare. V 62. min hlavný rozhodca odpískal penaltu proti Makovu a Bolibruch nezaváhal. Hostia vedomí si vážnosti situácie od tohto okamihu pridali a v 77. min najlepší hráč na ihrisku Šustek z diaľky uzatvoril skóre inak dobrého a rušného zápasu. Víťazstvo Makova je plne zaslúžené a od historického postupu do vyššej súťaže ich delí len malý krôčik.R Švec, ŽK: Kuba, 200. TRNOVÉ: Daníšek – Hudec, Belaník (80. Kozáček), Pirošík, Podhorec (64. P. Kuba), Vrabec, Výboch, Bolibruch, M. Kuba, Malík (54. Gjer), Tlacháč. MAKOV: Krišica – Sojčák, Banetka, Sýkora, Myhailov (72. Špulica), Kubošný, Juríček, Šustek (79. Roman), Křenek, Pavelka, Konečný.
Raková – Stará Bystrica 1:1
(0:1), 60. Golis – 15. P. Faktor.
Kysucké derby, v ktorom sa stretli druhý so šiestym tímom tabuľky nepriniesol očakávanú šťavu a napätie. Hral sa síce bojovný futbal, ale praktický vyrovnaný. V 15. min otvoril skóre hosťujúci P. Faktor, ktorý vymietol Kajánkovu svätyňu. Do prestávky sa už viac nezmenilo. Po zmene strán už začalo ísť do tuhého, ani jedno mužstvo nechcelo prísť o body. O to viac sa začali presadzovať domáci, ktorí však narážali na kvalitnú obranú Starej Bystrice. Až v 60. min nastal zlom, keď sa Golisovi podarilo prekľučkovať medzi obrancov, Čmiko už loptu nezachytil. Vyrovnané derby skončilo remízou, ktorá je v tomto prípade spravodlivým odrazom diania na ihrisku. R Harezník, ŽK: Tatarčák – Griga, 100. RAKOVÁ: Kajanek – Š. Jarábek, Poliak, Golis, Majerík, Šupolík, Kubizňák, R. Jarábek (48. Ďurana), Tatarčiak, Martiník, Krištofík. S. BYSTRICA: Čmiko – Korenčík, Šimášek, Griga, Hoferica (65. Završan), A. Šumský, P. Faktor, Štrba, Poništ, Ľ. Faktor, V. Matejčík.
Strečno – Skalité 0:2 (0:1), 25. Padych, 48. M. Sidora.
Od samého začiatku hrali hostia aktívnejšie a už v 25. min sa ujali vedenia. Tlak domácich bol síce silný, no na favorita stretnutia nemali. V 25. min po peknej akcii Jančša, ktorý prihral Padychovi, otvorili hostia skóre. V rušnom zápase kontrolovali hru a v 48. min zvýšili náskok na rozdiel dvoch gólov. V 55. min rozhodca vylúčil po druhej ŽK Mikulu. Skaliťanov to však nezlomilo a do konca stretnutia riadili hru na ihrisku po svojom, čím si zabezpečili cenné body. R Tomčík, ŽK: Sidora, ČK: R. Mikula, 200. STREČNO: Kopásek – Gašper, Lonc, Oberta, Kadáši, Žigmund, Klocáň, Melo, Kán, Trhančík, Sokolovský. SKALITÉ: M. Tatarka – Ľ. Mikula, Sidora, Vlček, Halfar, Baroniak, R. Mikula, Janščo, M. Sidora, Kaňa, Padych.
1. Makov 23 17 2 4 69:24 53
2. Teplička 23 15 3 5 36:22 48
3. S.Bystrica 23 14 5 4 43:20 47
4. Skalité 23 13 6 4 51:21 45
5. Rosina 23 11 4 8 35:34 37
6. Predmier 23 11 3 9 40:30 36
7. Raková 23 11 3 9 38:29 36
8. Bánová B 23 8 4 11 31:29 28