Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky
IV. LIGA

Žiadne prekvapenie sa nekonalo

L. Lúčka – Trebostovo 4:0 (0:0), 49. a 80. Kodaj, 70. Dietrich, 90. Kalina.
Víťazstvo domácich sa rodilo ťažko. Hostia, oproti minulému zápasu v Nižnej dokázali so všetkými bratmi Lukášikovcami držať s domácimi krok celý prvý polčas. Domáci sa prakticky nedostali do vyloženej gólovej šance. Stretnutie sa rozhodlo v druhom polčase zásluhou striedajúceho Kodaja, ktorý dal dva góly a pri jednom asistoval. Hostia z Trebostova v druhom polčase prakticky neohrozili bránu Lietavskej Lúčky a inkasovali štyri góly. Rozhodoval Paňko, ŽK: Bosík, Chmúrny (obaja Trebostovo), 250 divákov. L. LÚČKA: Tatranský – Benko (86. Poláček), Koša, Klapčík (46. Kodaj), Štaffen, Drahno, Kalina, Kaštan, Turian, Dietrich, Šupina (81. Danech). TREBOSTOVO: Adamčík – Bosík, Kúdelka, M. Lukášik (78. Sopkuliak), Chmúrny, Ľ. Lukášik, Rutkaj, Moravčík (52. Meliš), R. Lukášik, A. Lukášik, Špener (68. Štastiak).

Belá Dulice – Stráňavy 5:0
(2:0), 12. a 16. Siekel, 52. Pučala, 67. Mazurák, 75. Fazika. Domáci si od úvodu vytvorili veľkú územnú prevahu. Predvádzali rýchly, technický futbal. Vytvorili si aj množstvo dobrých príležitostí. V prvých desiatich minútach niektoré zahodili. V 12. min Siekel hlavou otvoril skóre a o štyri minúty ten istý hráč strelou k žrdi zvýšil na 2:0. Hostia podnikli dva rýchle protiútoky, ktoré domáci brankár s prehľadom zlikvidoval. V 35. min Ďanovský z piatich metrov poslal loptu tesne vedľa hosťujúcej brány. Po zmene strán domáci pokračovali vo svojej hre a už v 52. min po trestnom kope Faziku a vyraznej lopte Pučala zvýšil domáce vedenie. Hostia z protiútoku kontrovali prudkou strelou, ktorú brankár Šupej vytlačil na roh. V rozmedzí 60. – 77. min si domáci vytvorili ďalšie vyložené šance. V 67. min Holý potiahol loptu, prihral nabiehajúcemu Mazurákovi, ktorý zvýšil. Domáci víťazstvo potvrdili v 75. min, kedy Fazika strelou k tyči uzavrel skóre.
Rozhodoval Sitarčík, 250 divákov.
STRÁŇAVY: Mičech – Machyna, Mahút, R. Barošinec, A. Barošinec, Bukovčan, Sirovátka, Meliš, R. Cetera, Čuraj, L. Cetera.

Oščadnica – Krásno 2:3 (0:0), 53. Kolembus, 78. Vojtúš - 58. Seko, 79. Ondrušek, 80. Kopásek.
V nedeľu sa v Oščadnici hralo na ťažkom a rozbahnenom teréne, kde však obe mužstvá predviedli vyrovnaný zápas. Futbalová šťastena sa v tomto prípade v závere remízového zápasu priklonila na stranu hosťujúceho Krásna. Diváci sa gólov dočkali až v druhej polovici stretnutia, keď skóre otvorili domáci, no v 58. min odpovedali Krásňania. V závere stretnutia si trojbodový zisk nakoniec pripísali hostia. R Brodňan, ŽK: Krkoška, Krela – Šadlák, Gábor, Kasaj, 150. OŠČADNICA: Pazdera – Barčák, Zemaník, Krkoška, Brisuda, Maslík (70. Vojtúš), V. Kučák, Krela, Labuda, Šulgan, Kolembus (59. Pavlus). KRÁSNO: Šustek – Vaňovec, Šadlák (81. Pagáč), Seko, Blahuta, Kubica, Gábor, Ondrušek, Kopasek, Kasaj, Jakubec.

Valča – Rudinská 1:2 (0:1), 31. Súkeník - 70. a 80. Seduch.
Jeden z najlepších zápasov, ktoré Rudinčania v IV. lige počas tejto sezóny odohrali. Aspoň tak to zhodnotil tréner hostí Miroslav Šuraba. Hostia zaslúžene vyhrali. Počas celej doby určovali rytmus hry, aj keď gólu sa dočkali až v 31. min, keď Súkenik krásnou strelou prekonal domáceho brankára. Do druhého polčasu už vstupovali obe mužstvá s cieľom vybojovať víťazstvo. Rudinčania šikovnou hrou potvrdili svoje vedenie v 70. min, kedy sa Seduch prekľučkoval pomedzi obrancov Valče a zľahka „doťukol“. Domáci sa zmohli len na jeden útok, ale využili ho na sto percent. Do konca stretnutia hostia len kontrolovali hru a víťazstvo z rúk nepustili. R Harezník, 300, ŽK: Súkeník. RUDINSKÁ: Žák – Kravec, Kotrč, Jančiga, Pučala, Zuziak (88. Brodňan), Sedúch, Ryboň, Vlček (85. Číčala), Súkeník, Horňák.
Ostatné výsledky: Tvrdošín – Námestovo 0:3 (0:0), Kovalíček, Kucek 2. T. Štiavnička – Nižná 1:1 (1:1), Paško (11 m) - Šeling.

13. Tvrdošín 22 3 4 15 23:66 13
Turčianskej Štiavničke po skončení súťaže odpočítajú 6 bodov.
(mif, ap)

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  5. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  6. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE

Koronavírus: Odberné miesta na Kysuciach (celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest na Kysuciach.

Celoplošné testovanie na Kysuciach

Nezabudnite na svoje obľúbené noviny!

Nové číslo MY Kysuckých novín nájdete už dnes v stánkoch. Kúpiť si ho môžete aj v našej redakcii. Dnes vám opäť prinášame množstvo zaujímavostí nielen z regiónu.

Príroda bola, je a vždy bude najlepšia telocvičňa

Jaroslav Klus prezradil viac o svojom živote.

Jaroslav Klus počas rozhovoru.

Koronavírus: Odberné miesta v Kysuckom Novom Meste

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Kysuckom Novom Meste.