Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky
I. TRIEDA OBFZ KYSÚC

Zákopčie v jesennej premiére ľahko zdolalo Snežnicu

Rudina - Kysucký Lieskovec 4:1 (1:0), Pastucha 2, Puraš, Matejka – Chupáč. Domáci od začiatku dominovali, no nepodarilo sa im premeniť mnoho streleckých šancí. Hostia taktiež nelenili, ale premenili len jedinú šancu. Diváci videli veľmi svižný futbal. R Jantoš, 150. ŽK: Puráš, Matejka – Rapčan, Mihalda, Šutý. ČK: Šutý.
RUDINA: Slíž – Kopas, Piesecký, Haluška, Holeš, Ondrušek, Holiač, Macašek, Pastucha, Puráš, Matejka (Mihalec).
KYSUCKÝ LIESKOVEC: Loboda – Rapčan, Mihalda, Holý, Truban, Šutý, Hunčík, Zátorský, Chupač, Jurkovič, Vnuk.

Turzovka – Korňa 1:1 (0:0), 66. Kotek - 90. Horčičák. V prvom polčase hrali domáci aj hostia veľmi opatrne. Nevyrobili si žiadne dobré šance, no od druhého polčasu domáci prebrali iniciatívu. No mnohé šance ostali nepremenené. Hostia prešli do protiútoku a preto sa body delili. R Halfár
ŽK: M. Rovňaník – Vyrobík, 150.
TURZOVKA: Srníček – Šulek, Rovňaník, P. Blažek, Puškár, Horčičák, Brezina, L. Blažek, Mudrík, R. Mucha, P. Muchal (Mohelník).
KORŇA: Vranečka – Korček, Vyrobík, Michalíček, Korduliak, Kotek, Papík, Kubala, Mucha, Michaliček, Staník (Dorociak).

Vysoká nad Kysucou – Staškov 1:2 (0:0), vl., Gotwald, Hulík. Bol to veľmi slabý zápas. Tri štandardné situácie rozhodli, aj keď si hostia z jednej dali vlastný gól. Staškov vyrovnával skóre z pokutového kopu a jedenásť minút pred koncom pridali ešte jeden presný zásah a domov odchádzal ako víťaz. R Hlava, ŽK: Kovalík, Ľ. Koleňák, 121.
VYSOKÁ: Papajčík – Bavlšík, Kubačák, Planeta, Kovalík, K. Koleňák, Ľ. Koleňák, Doboš, Zajac, Kmínek, Altof.
STAŠKOV: Švík – Kubalák, Gotwald, Králik, Furdan, Ligač, Babiš, Juráš, Knapík, Žák, Baďura (Drozdek, Hulík).

Zborov nad Bystricou - Nová Bystrica 1:2 (1:0), 35. Jantoš, 74. Griga, 90. (11 m) Dubovický. V prvom polčase bola strelnica na strane hostí z čoho vyťažili domáci gól. Druhý polčas sa niesol v znamení iniciatívnejších hostí ktorí vyrovnali a z problematickej jedenástky strelili víťazný gól. R Klušák, ŽK: Noskovič, Košťál, Frnka – Džurny, J. Dubovický, 90.
ZBOROV: Šlapka – Podolák, Noskovič, Šarlák, Košťál, Koňušík, Litva, Neveďal, Frnka, Šadlák, Jantoš (Kubica, Jakubec, Podolák).
NOVÁ BYSTRICA: Chmurčiak – J. Dubovický, A. Halvoník, Čabadaj, J. Halvoník, Džurný, P. Dubovický, Griga, M. Dubovický, Držiak, Čabadaj (Kulich).

Zákopčie – Snežnica 5:2 (3:1), 10. a 74. Repák 2, 35. Riško, 25. J. Hažík, 50. Faldík – 12. Úkrop, 81. Bahna. Domáci nastúpili od začiatku do zápasu s veľkou chuťou. Prvé minúty svojho súpera jednoznačne prevyšovali. Skóre zápasu otvoril po krásnej strele spoza šestnástky Miroslav Repák. Hostia vzápätí vyrovnali kurióznym gólom, ale domáci neostali zakríknutí a do polčasu zvýšili na rozdiel dvoch gólov. Obzvlášť zaujala strela Martina Rišku, ktorý triafal z 35 metrov priamo do „šibenice“. Po obrátke domáci nešetrili Snežnicu a pridali ďalšie góly. Bahna už v závere zápasu len korigovala konečný stav. R Podolák, ŽK: M. Cabuk, ČK: M. Cabuk – Bahna, 150.
ZÁKOPČIE: M. Rovňaník – Š. Repák, Adamčík, Riško, T.Cabuk, M. Repák, Faldík, M. Cabuk, Padych, P. Cabuk, J. Hažík, (Kučák, Repák, Hažík)
SNEŽNICA: Jašo – Palarec, Ján Benadikt, Labuda, Úkrop, Jar. Benadikt, Zikmund, Tomáš Stanislav, Ševčík, Bahna, Smieško.

Povina – Svrčinovec 1:3 (1:2), 35. (11 m) Varga – 25. Gomola, 42. a 82. Straňava. Územná prevaha hostí, disciplinovanosť a dobrá taktika korunovali presvedčivý výkon Svrčinovca. Bez gólov sa však vyhrávať nedá, no i tie padli v tomto stretnutí. Miroslav Gomola v 25. minúte naznačil ambície Svrčinovca a poslal svojich do vedenia. O vyrovnanie sa postaral o desať z jedenástky Varga, no to bolo všetko, čo domáci na Cypricha vymysleli.. Svrčinovec vsietil ešte dva zaslúžené góly a do batožiny si pribalil aj prvé tri body do tabuľky. R Horecký, ŽK: Straňava, Krajina, Kužma, 120.
SVRČINOVEC: Cyprich –Robert, Petrak, Kulla, Pištek, Kordek, Gomola, Straňava, Kotuľa, Krajina, Kužma (Vrškový, Kubiatko, Padych)
Čierne – Ochodnica 3:0 (2:0), 15. Matys, 60. Kubalík, 35. R. Fonš.
Aktéri na ihrisku predvádzali zápas priemernej úrovne. Peknou individuálnou akciu sa blysol Róbert Fonš, ktorý zvyšoval na 2:0. Po obrátke sa priebeh hry nezmenil. Navyše dostal hosťujúci brankár červenú kartu a zápas sa už len dohrával. R Bohovič, ŽK: R. Fonš, Kubalík, ČK: J. Kubošek, 80.
ČIERNE: P. Fonš – Kubica, R. Fonš, Ganderák, M. Kopásek, Krenželák, Matys, Podolák, T. Kopásek, Štetiar, Špiriak (Jančík, Zajac, Kubalík)
OCHODNICA: Kubošek –Tabanyi, Čečko, Baranec, Špita, Povinec, P. Muzika, M. Trúchly, Mlyz, Čičala, R. Tarana, (Bašinec, Pavol Minár, P. Muzika)