Streda, 10. august, 2022 | Meniny má Vavrinec

Žilinčania naložili Sencu poltucet

MŠK Žilina – FC Senec 6:0 (2:0)

Góly: 5. a 81. Jež  (prvý z 11 m), 44. Vomáčka, 64. Šesták, 68. Štrba, 77. Vršič.
Žilinčanom v sobotu trvalo len
5 minút, kým si poradili s čisto defenzívnou taktikou, ktorou sa pod Dubňom prezentoval nováčik. Už po piatich minútach totiž hosťujúci Papaj „bezchybnou prihrávkou“ našiel pred šestnástkou Deváteho a jeho dravý prienik musel vo veľkom vápne nedovolene zastaviť Michalík. Nariadený pokutový kop premenil Jež. Potom sa na chvíľočku osmelili aj hostia od Slnečných jazier. V 15. min. domáca obrana zle rozohrala, ale Harsányi vystrelil nad. O tri minúty sa o zakončenie pokúšal aj Takáč, z malého vápna však zostrelil len Švestku. Pekný moment predviedol v 19. min. Šesták, keď na hranici šestnástky obišiel Matiča a jeho strela sa odrazila od brvna. O dve minúty Deváteho hlavička po Šestákovom centri preletela vedľa brány. Po polhodine hry sa k zakončeniu opäť dostali aj hostia, keď po rohu Michalík hlavičkoval vedľa. Chvíľu, nato zaujali ešte pokusy Moughra, ktorý sa o streľbu pokúšal z voleja a Marcinova hlavička tesne vedľa. To však bolo zo strany Senca prakticky všetko a domáci zavelili do útoku. V 43. min. Leitner na hranici postavenia mimo hry našiel kolmicou Šestáka, ktorý sa vzápätí rútil sám na Perniša. Žilinský gólman hosťujúci v tíme Senca mu ale strelu vyrazil. Už o minútu bol však krátky na presnú hlavičku Vomáčku, keď mu loptu na hlavu po rohu „posadil“ Jež. Po zmene strán sa ako prvý v náznaku šance ocitol hosťujúci Ray, ale vystrelil vedľa. V 64. min. však Vršič na druhej strane uvoľnil do brejku Šestáka a ten ho tentoraz bezpečne premenil. Potom sa s gólmi roztrhlo vrece. V 64. min. sa na hranici pokutového územia zasekávačkou zbavil obrancu Štrba a umiestnenou strelu k žrdi pridal štvrtý gól. O 10 minút Devátý vnikol do pokutového územia, pred bránou našiel voľného Vršiča a ten strelou pod brvno zvýšil už na 5:0. Sedem minút pred koncom zaokrúhlil prídel gólov v seneckej sieti na rovný poltucet svojím druhým presným zásahom Jež. Pred 4 228 divákmi rozhodoval Ježík. ŽK: Šesták, Pekarík – Michalík, Ray, Moughfire.
MŠK: Kuciak – Pekarík, Vomáčka, Švestka, Leitner (74. Minarčík), Devátý, Štrba, Vršič (80. Ramos), Jež, Porázik (59. Belák), Šesták.
Pavel Vrba, tréner MŠK: Bol to zaujímavý zápas. Senec, pokiaľ cítil šancu, bol nepríjemným súperom. Po treťom góle sme však ovládli ihrisko a v závere sme doslova excelovali. Chcem poďakovať hráčom, že dokázali svoju vnútornú silu a potvrdili, že jeden smolný zápas, aký odohrali v Petržalke, ich nepoloží.

OSTATNÉ VÝSLEDKY 7. KOLA: Inter Bratislava – AS Trenčín 2:2 (2:0), 14. Kunzo, 37. Kaprálik – 70. a 90. Lešták. ZŤS Dubnica – FC Nitra 1:0 (1:0), 32. Kuzma. Dukla Banská Bystrica – MFK Košice 2:1 (1:0), 18. Lietava, 64. Semeník – 90.+ Majoroš. MFK Ružomberok – Slovan Bratislava 1:0 (1:0), 6. Laurinc. Spartak Trnava – Artmedia Bratislava 1:2 (0:1), 50. Rivera (11 m) – 25. Čvirik, 66. Kozák (11 m).
PROGRAM 8. KOLA, utorok 29. augusta o 17.00 hod: FC Nitra – AS Trenčín. O 20.00 hod: MFK Košice – MŠK Žilina, Slovan Bratislava – Dukla Banská Bystrica. Streda 30. augusta o 17.00 hod: Artmedia Bratislava – Inter Bratislava. Streda 30. augusta o 20.00 hod: FC Senec – Spartak Trnava, MFK Ružomberok – ZŤS Dubnica.
STRELCI MŠK: 5 gólov - Stanislav Šesták, 4 góly –Andrej Porázik. 3 góly – Adam Nemec. 2 góly – Róbert Jež, 1 gól – Benjamín Vomáčka, Zdeno Štrba, Dare Vršič.
1. Žilina 7 5 0 2 17:7 15
2. B. Bystrica 7 4 2 1 11:7 14
3. Ružomberok 7 4 1 2 11:5 13
4. Dubnica 6 4 0 2 11:7 12
5. Artmedia 6 3 1 2 12:10 10
6. Nitra 7 3 1 3 5:5 10
7. Košice 7 3 0 4 10:11 10
8. Slovan 7 3 0 4 9:12 9