Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Skalité doma zaváhalo

V. liga

Strečno – Radoľa 0:3 (0:1), J. Žubor, Minár, Hartek.
V Strečne sa hral priemerný zápas, hostia sa ujali v 8. min. vedenia, aj potom mali šance. Strečno malo jedinú príležitosť v 26. min., ale brankár Grešák vyrazil loptu na roh. V prvom polčase sa podarilo hosťom ujať sa vedenia. Po zmene strán v 67. min. zvýšil Minár na 0:2 a v 85. min. Hartek potvrdil konečný stav zápasu. R Mastiš, ŽK: Taraba (Strečno), 150. STREČNO: Kopásek – Tavač, Beháň, P. Melo, Lonc, S. Melo, P. Sokolovský, Taraba (67. F. Sokolovský), R. Sokolovský, Kán, Švejdík. RADOĽA: Grešák – Macejko, Paulus, Lisko, Šidlo, Hartek, Gazdík (90. Hájnik), S. Žubor, Kapcík, J. Žubor.
Rosina – Raková 2:0 (0:0), Heiser, Ondák (11 m).
Hostia prišli len s jedenástimi hráčmi. V obrane „zabetónovali“, v 2. a 5. min. trafil Heiser brankára hostí. V 10. min. pálil Ondák vedľa. Zlomom zápasu bolo v 28. min. vylúčenie brankára Rosiny, keď sa hráč hostí rútil sám na bránu. Nastúpil namiesto neho Adamčík z poľa a skvelým zákrokom chytil nariadenú penaltu. V 45. min. Ondák ešte prudkou strelou ohrozil brankára súpera. Do druhého polčasu nastúpili domáci s rozhodnutím dať aspoň jeden gól, čomu napomohlo aj vylúčenie hráča hostí v 50. min., tlak Rosiny sa stupňoval. Vytúžený gól padol v 68. min. keď Heiser zužitkoval peknú prihrávku Fila. V 80. min. bol v šestnástke zrazený ten istý hráč a z nariadenej penalty Ondák dal na konečných 2:0. R Uhorskai, ŽK: M. Turský, Mažgút – Čačurák, Haciník, Maľovaník, Šperka. ČK: Turčan – Čačurák (po druhej ŽK), 150. ROSINA: Turčan – Jaššo (15. Mažgút), V. Turský, Lysík, Adamčík, Ondák, Filo (82. Šustek),  Trhančík, M. Turský, Heiser, Kopáč (67. Smieško). RAKOVÁ: Kajánek – Olešňaník, Badura, Tatarčiak, Čačurák, Šupolík, Martiník, Jarábek, Badžgoň, Maľovaník, Šperka.
Predmier – Bánová B 2:2 (0:1), Sluka, Chválnik – Hudec, Randa.
Domáci začali po minulých dobrých výsledkoch priemerne, čo využil súper a v 6. min. išiel do vedenia. V prvom polčase si Premier nevytvoril žiadny tlak, všetko, čo zaváňalo šancou chytil brankár Gavlák a hostia hrozili z rýchlych protiútokov. Do druhého  polčasu nastúpili domáci ako vymenení a za 20 minút otočili v skóre vo svoj prospech. Najskôr Sluka po krásnej akcii Pobijaka nechytateľne trafil do horného roku, potom znížil Chválnik. Svoju šancu nevyužil Brezničan, ktorý prekopol bránu. Toto zužitkovali hostia, ktorí vyrovnali z rýchleho protiútoku. V závere sa už nepodarilo nič vymyslieť. R Sitár, 200. PREDMIER: Uríček – Minárik, Tomaník, Kľus, Sluka, Brezničan (78. Janda), Chlebek (30. Bačík), Chválnik (84. Farkaš), Kučera, Pobijak, Šimoník. BÁNOVÁ B: Gavlák – Charbuliak, Pranda, Michulek, Pecko, Paulíny (64. Hôrecký), Mariniak, Hudec, Švík (55. Randa), Barus, Krajíček.
Teplička – Varín 1:4 (0:3), Januš (11 m) – M. Murárik 2, I. Tichák, Mariáš.
Zo začiatku bol zápas vyrovnaný, potom prebrali iniciatívu hostia, boli rýchlejší aj kombinačnejší. V prvej polovici dali tri góly, mali aj šance. Domáci dali gól na konci stretnutia z pokutového kopu po faule. Koniec stretnutia poznačilo vylúčenie za vzájomné napadnutie. R Michna, ŽK: Šeliga – I. Tichák, ČK: L. Januš – Lopušan, 150. TEPLIČKA: Orava – Hruška, Cvacho, Malich, Poliak, Stenchlák, Krutý, Januš, Šeliga, Žiak (53. Slota), T. Januš. VARÍN: L. Murárik- M. Tichák, Mariáš (65. J. Repáň), M. Murárik (81. Zimen), I. Tichák, Nemček, Kokavec, M. Repáň, Šugár, Lopušan, Ďurko (46. M. Repkovský).
Kotrč. Lúčka – Závodie 3:0 (1:0), Biely, Kaplán, Žabka.
Od začiatku zápasu pritlačili domáci favorita, už v 6. min. skóroval Bielik. Potom sa hra vyrovnala, gól však v prvom polčase už nepadol. Do druhej časti hry nastúpili hostia s tlakom a snahou vyrovnať, čo im však v 68. min. znepríjemnil krásnou strelou Kaplán a následne upravil v 70. min. Žabka na 3:0. Potom sa už len dohrávalo v réžii domácich. R Drapáč, ŽK: Slúčik – Škuta, Capko, Kučera, 120. KOTRČ. LÚČKA: Trnovec – Šmehýl (80. Ďurnek), Káčerík, Slúčik, Bugala, Kuťka, Bielik, Mikolaj, Kaplán, Žabka, Martinček (86. Jaroščiak). ZÁVODIE: Pika – Kavecký (74. Mára), Belko, Škuta (76. Ježo), Ftorek, Šoška, Capko, Kučera, Mišúr, Šajnoha, Randík.
Skalité – Dolný Hričov 1:1 (0:1), 78. A. Sidora -  30. Masný.
Domáci začali veľmi dobre, no akoby šance, ktoré si postupne vytvárali, nie a nie premeniť. Ako sa hovorí: „nedáš – dostaneš“ sa stalo osudným aj Skaliťanom, keď hostia otvorili z ojedinelého protiútokmi skóre v 30. min. Domáci pritvrdili ešte viac hru, no sieť D. Hričova do konca polčasu nerozvlnili. Po zmene strán bola hra v réžii domácich, no nervozita a kŕčovitý futbal nedovolil streliť vytúžený góly. Až v 78. min. po peknej akcii A. Sidora vyrovnáva stav stretnutia na 1:1. Hostia si za bojovnosť bod rozhodne zaslúžia, pretože do konca zápasu sa už nič vážne neudialo. R Vojvoda, 300. SKALITÉ: Tatarka – Ľ. Mikula, A. Sidora, Padych, Vlček, R. Mikula, Janščo (70. Majchrák), Kaňa, M. Sidora, R. Časnocha (46. J. Čanecký). D. HRIČOV: Uhrík – Masný, Randík, Letička, Vančík, Capanda, Sobol, Banďúr, M. Lasička, Zaduban, Kováč.
Kysucké Nové Mesto B – Podvysoká
2:3 (1:3), 8. a 49. Macek - 12. Turiak, 42. Klago, 45. Cvinček.
Začiatok domácich bol veľmi dobrý, keď už v 8. min. otvoril skóre Macek. No po zaváhaní z 18 metrov hostia vyrovnali. Potom hrali aktívnejšie hostia a do konca polčasu vyhrávali už 1:3. Po obrátke zvýšeným úsilím ešte Kysučania korigovali na 2:3. Prišlo však nezmyselné vylúčenie Káčerika v čase, keď domáci dostali tú správnu chuť na futbal. Ale aj tak bol súper v zovretí domácich, ktorí sa snažili zvrátiť stav. Veľké šance však nepremenili. Najskôr Záhradník sám proti brankárovi a po ňom aj Vilček. Chýbal len krok k vyrovnávajúcemu gólu, z víťazstva sa tešili hostia. R Kupka, 150, ŽK: Sliž, ČK: Káčerík.  K. N. MESTO B: Gašinec – Mičiak, Gapa, Guzma, Toka, Jakubec (80. Kopásek), Záhradník (80. Staník), Vlček, Holáň (88. Froll), Kačerík, Macek. PODVYSOKÁ: Hruška  – F. Turiak, P. Bytčánek, Chytil, Slíž, M. Turiak (86. Bilský), Mi. Klago, Cvinček (82. Perďoch), Staník (53. Chochrúň), M. Byčánek, Ma. Klago.
14. Kys.N.M B 4 0 0 4 5:14 0

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  5. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Vojaci preberajú odberné miesta

Zisťujú, či miesta vyhovujú na plošné testovanie.

Peripetie s podpismi

Česká správa sociálneho zabezpečenia opäť vyžaduje potvrdenia dokladov o žití s overenými podpismi. Týka sa to aj stoviek Kysučanov poberajúcich dôchodky z Česka. Každé tri mesiace musia navštevovať miestne matriky.

Veľa kysuckých dôchodcov  poberá dôchodky z Českej republiky, kde v minulosti pracovali.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.

Strelili 25 gólov. To sme tu už dlho nemali, hovorí Kamil Koleno

Sme trošku sklamaní z toho, že súťaž sa opäť zastavila. Najmä keď sa nám darilo, hovorí hráč Krásna nad Kysucou.