Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Žilina doma rozstrieľala Slovan

MŠK Žilina – Slovan Bratislava 3:0 (1:0)

Góly: 23. Vomáčka, 62. a 66. Vršič.
Pod Dubňom sa v sobotu odohralo ligové derby s príťažlivým nábojom. Veď najúspešnejší klub slovenskej histórie sa vrátil do Žiliny po dvojročnej prestávke, kedy účinkoval v druhej lige a na jeho návrat bolo zvedavých viac ako 6 tisíc fanúšikov. Obe mužstvá začali útočne. V 5. min sa pekne prebíjal Sedlák a o minútu na druhej strane Šesták, ale k zakončeniu sa ešte nedostali. V 20. min sa zrodila prvá veľká šanca. Štrba potiahol stredom loptu, posunul ju za obranu Ježovi, ale ten zoči-voči Kissovi neuspel. V 22. min opäť Jež napriahol z 25 metrov k ľavej žrdi, ale belasý brankár loptu vyrazil.

O pár sekúnd nato otvoril po rohu hlavou skóre Vomáčka. Belasí mohli odpovedať v 31. min, kedy Slovák vyzvŕtal Pekaríka, pred bránou našiel voľného Vyskošila, ale ten v čistej šanci namieril vysoko nad. V 34. min zase Šesták vyškolil bratislavských obrancov, odcentroval pred bránu a Ježov pekný volej skončil tesne vedľa. O minútu opäť centroval Šesták od rohovej zastávky a lopta z Nemcovej hlavy skončila na žrdi Kissovej brány. Druhý polčas začali rýchlou akciou domáci, keď Vomáčka po sóle uvoľnil Šestáka, ten hľadal v pokutovom území Porázika, ale obrancovia loptu odvrátili. Vzápätí pred Kuciakom dvakrát nebezpečne pálili Slovák a Poliaček, ale domáci brankár bol na mieste. Slovan zápas dohrával s desiatimi hráčmi, pretože v 56. min videl po faule na rýchleho Šestáka po druhej žltej karte červenú Kosmeľ.

V 60. min Leitnerov center zastavilo brvno. V 62. min sa parádne z priameho kopu trafil striedajúci Vršič a zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Slovenský legionár pridal o štyri minúty aj svoj druhý gól, keď si nabehol na Leitnerov center a hlavou prestrelil brankára belasých. Skorigovať výsledok mohol v záverečných minútach ešte dvakrát Masaryk. Najskôr však jeho bombu vyrazil Kuciak a dve minúty pred koncom jeho strelu zastavila iba žrď domácej brány. Žilina si tak v zápase veľmi dobrej úrovne pred najvyššou návštevou v tejto sezóne poradila s odvekým rivalom 3:0. Pred 6 035 divákmi rozhodoval Vlk. ŽK: Šesták, Leitner – Poliaček, Kosmeľ, Polgár, Chlebek. ČK: Kosmeľ (po druhej žltej).

MŠK: Kuciak – Pekarík, Vomáčka, Švestka (77. Belák), Leitner, Šesták, Štrba, Devátý (58. Vršič), Jež, Porázik, Nemec (82. Bello).
Pavel Vrba, tréner MŠK: Som spokojný s výsledkom a tiež s predvedenou hrou. Som rád, že naša domáca šnúra pokračuje. Zápas sa lámal po vylúčení hosťujúceho hráča.

OSTATNÉ VÝSLEDKY 9. KOLA: Inter Bratislava – FC Senec 1:2 (1:2), 10. Kunzo (11 m) – 12. Harsányi, 30. Ray. Spartak Trnava – MFK Košice 3:3 (0:1), 49. a 75. Blaha, 63. Sninský – 20. Piatka, 50. Bicák, 86. Jurčo. AS Trenčín – Artmedia Bratislava 4:0 (1:0), 24. Czinege, 52. Doležaj, 57. Čvirik (vl.), 79. Štyvar (11 m). Dukla Banská Bystrica – ZŤS Dubnica 5:1 (1:0), 45.+ Lietava, 49. a 66. Bažík (oba z 11 m), 77. a 90. Medveď – 87. Kopačka. MFK Ružomberok – FC Nitra 3:2 (1:0), 31. a 48. Nezmar, 82. Rák – 51. Grajciar, 85. Čižmár.
PROGRAM 10. KOLA, sobota 16. septembra o 20.00 hod: MFK Košice – Inter Bratislava, Slovan Bratislava – Spartak Trnava, ZŤS Dubnica – MŠK Žilina. Nedeľa 17. septembra o 15.00 hod: FC Nitra – Artmedia Bratislava. O 20.00 hod: MFK Ružomberok – Dukla Banská Bystrica. Piatok 15. septembra o 20.00 hod: FC Senec – AS Trenčín.

PROGRAM 11. KOLA, utorok 19. septembra o 20.00 hod: Spartak Trnava – ZŤS Dubnica, AS Trenčín – MFK Košice. O 15.30 hod: Inter Bratislava – Slovan Bratislava. Streda 20. septembra o 15.30 hod: Artmedia Bratislava – FC Senec. O 20.00 hod: MŠK Žilina – MFK Ružomberok. Dukla Banská Bystrica – FC Nitra.
STRELCI MŠK: 6 gólov - Stanislav Šesták, 4 góly –Andrej Porázik. 3 góly – Adam Nemec, Dare Vršič. 2 góly – Róbert Jež, Benjamín Vomáčka, 1 gól –, Zdeno Štrba.

9. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 570

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.