Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky
III. LIGA STRED

Kysučania rozstrieľali Lietavskú Lúčku

Kremnička - Rudinská 3:0 (3:0)
Góly: 12., 39. a 43. Keller. ŽK: Nemec, Kollár, Keller - Čičala, Tvrdý, Genčúr. Rozhodoval Králik. 100 divákov.
KREMNIČKA: Juračka - Nemec, Oboril (76. Giertl), Snitka, Hurík, Kanda, Kollár, Keller (66. Špirka), Kuric, Majerčík (46. Tišliar), Murgaš.
RUDINSKÁ: Malík - Kravec (67. Luciak), Ryboň, Hornák, Púčala, Čičala (46. Lisko), Sedúch, Brodňan, Tvrdý, Genčúr, Súkeník.
Úvod stretnutia patril domácim. Už v 10. min Murgaš poslal do šestnástky hostí nebezpečný center, jeho úmysel však zostal nepochopený. O dve minúty vyškolili hosťujúcich obrancov prihrávkami na jeden dotyk Oboril s Murgašom a pripravili gól Kellerovi. Hostia sa snažili odpovedať zvýšenou aktivitou. Domáca obrana však v tomto zápase podala zodpovedný výkon a súpera skoro k ničomu nepustila. V 37. min Majerčík prekopol neuveriteľne z dvoch metrov. O chviľu na to však Oboril poslal Kellerovi perfektne načasovanú prihrávku a ten sa v takýchto šanciach nezvykne mýliť a bolo 2:0. V 43. min Kollár svojou rýchlosťou nedal šancu hosťujúcim obrancom, nezištne prihral Kellerovi a ten sa mohol tešiť z hetriku.Po zmene strán tempo hry upadlo a Kremnička sa zamerala už len na udržanie výsledku. Hostia však napriek tomu pôsobili v útoku bezradne a Tvrdého strela ani Brodňanova hlavička Juračku neohrozili. V závere mohol skóre zápasu prikrášliť Špirka, ale zblízka trafil len vybiehajúceho Malíka. V zaujímavom a bojovnom stretnutí Kremnička zaslúžene zdolala Rudinskú rozdielom triedy.
RUDOLF PAULUS ml.

Krásno n/K -Bánová 0:1 (0:0)
Gól: 78. Podmanický. ŽK: Šadlák, Kopásek, Blahuta - Padala. ČK: 20. Švábik , 90. Blahuta. Rozhodoval Horný. 200 divákov.
KRÁSNO N/K: Šustek - Šadlák (60. Borovička), Seko, Švábik, Pagáč, Kubica, Jozefík, Ondrušek, Kopásek, Blahuta, Jakubec. Tréner Lastovica.
BÁNOVÁ: Adamčík - L. Ďuratný, D. Ďuratný, Stalmašek (88. Moravčík), Vajda, Labuda (73. Dobroň), Fikus (73. Barus), Ďurica, Padala, Sluka, Podmanický. Tréner Knapec.
Domáci hrali od 20. min oslabení. V prvom polčase mali domáci aj hostia sľubné akcie, ktoré nepremenili. Po obrátke v 46. min hostia prízemnou strelou ohrozili Šustekovu bránu, v 52. min Stalmašek strielal nad, v 59. min Šustek zachraňoval, domáci mali najväčšiu šancu v 63. min, ale Jakubec hlavou mieril len do brankára Adamčíka. V 78. min padol jediný gól stretnutia z kopačky Podmanického. Potom sa už stretnutie len dohrávalo. Bol to priemerný zápas.MILAN ČIMBORA

Námestovo - Žilina B 1:2 (1:1)
Góly: 13. Kucek - 26. Ilo, 81. Ofori. ŽK: Habiňák, Brčák. Rozhodoval Halfar. 250 divákov.
NÁMESTOVO: Machunka - Habiňák, Gajdošík, Macko, Jašica, Stašiniak, Kucek, Kurčinka (88. Baláž), Lacko (83. Brčák), Hablák, Pánik (60. Findiak).Tréner Hrkeľ.
ŽILINA B: Škrobák - Tabak, Hubočan, Ofori, Minarčík, Toclomiti, Teták, Ramos, Stalomon (90. Knapec), Ossiak (62. Mravec), Filo (89. Gajdošík).
V Námestove sa hral zápas v dvoch rozdielnych polčasoch. V prvom domáci a v druhom hostia držali taktovku na svojich kopačkách. Taktickejším výkonom vyhrali hostia zo Žiliny, ktorí predčili domácich aj vo využívaní gólových šancí a zaslúžene si odniesli tri body.DUŠAN KRNÁČ ml.

K. N. Mesto - Liet. Lúčka 6:1 (5:1)
Góly: 6. Špulica, 16., 45. a 69. Padych, 20. a 39. Bočej - 31. Drahno. ŽK: Šebík - Poláček, Masár, Beláň. Rozhodoval Repa. 270 divákov.
K. N. MESTO: Brišš - Pecko, Gapa, Klago, Šebík, Kohút, Špulica (65. Staškovan), Golian, Molnár, Padych (80. Macek), Bočej (51. Záhradník). Tréner Staškovan.
LIET. LÚČKA: Tvardek - Masár, Koššár, Klapčík, Šteffen, Drahno, Karina, Poláček (58. Mihál), Turian (46. Horčík), Danech (59. Belan), Šupina. Tréner Janči.
Na začiatku zápasu sa mužstvá začali oťukávať a postupne prevzali iniciatívu domáci, keď už v 6. min Špulica dal vedúci gól. V 9. min Šebíkovú prudkú strelu Tvrdák vyrazil na roh. V 16. min Padych z otočky dal druhý gól. Pri streleckej chuti zostali Kysučania a už v 20. min dal Bočej tretí gól domácich. V 31. min hostia z trestného kopu znížili Drahnom na 3:1.Domáci sa tlaku hostí ubránili a už v 39. min Bočej dal štvrtý gól. V závere prvého polčasu sa predviedol Padych a dal piaty gól. V druhom polčase tlak domácich pokračoval a v 69. min dal Padych hetrik a stanovil konečný výsledok.

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Brusno - Rakytovce 2:1 (1:1), MFK Lokomotíva ZVOLEN – TJ Prameň Dolná Strehová 2:1 (1:0), R. Sobota B - Bytča 1:0 (0:0), D. Ždaňa - Králiky O:O.

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 337

Spoločné foto po testovaní v Kysuckom Novom Meste.

Primátor Marián Mihalda nerozumie, odkiaľ sa berú percentá pozitívnych.

4 h
Jozef Mozol, poradca ministra dopravy SR.

Jeho prvé kroky viedli na stretnutie so zástupcami dolných Kysúc. Zdôrazňuje však, že k dispozícii je celému regiónu.

4 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.