Streda, 16. jún, 2021 | Meniny má Blanka, BiankaKrížovkyKrížovky
1. TRIEDA OBFZ KYSÚC 12. KOLO

Snežnica deklasovala Vysokú

Kysucký Lieskovec – Korňa 2:2 (1:0), 17. Mrenka, 64. Truban - 49. a 77. Joz. Michaliček. V slušnom zápase veľmi dobrej úrovne sa zrodila spravodlivá remíza.. Zaujala strela Mrenku z 30 metrov, ktorá znamenala vedenie na 1:0. Hostia vyrovnali viac-menej šťastným gólom. Hralo sa bez kariet. R Horecký, 100 LIESKOVEC: Lobodass – Chupáč, Kopásek, Králik, Jurkovič, Pavlus, Hunčík, Zátorský, Šutý, Mrenka, Truban (Rapčan). KORŇA: Vranečka – Pav. Korduliak, Vyrobik, Ján Michaliček, Pet. Korduliakak, Ligač, Dorociak, Papík, Kotek, Joz. Michaliček, Staník (Košela, Mucha)

Rudina – Staškov 1:1 (1:1), 7. Šaran – 30. Žák. Zápas sa odohrával vo skvelej atmosfére. Fanúšikovia oboch tímov dávali o sebe vedieť. Prvú polhodinku boli domáci lepšie mužstvo, no len jednu z viacerých šancí premenili. Hostí postavil na nohy náhodný gól. V druhom polčase chceli mužstvá strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale ostalo pri remíze. R Halfár, 250, ŽK: Králik, Ševčík, Puráš, Matejka – Dodek, Juráš, Ligač.
RUDINA: Slíž – Holeš, Králik, Piesecký, Janek, Ondrušek, Ševčík, Šarana, Pastucha, Puráš, Matejka (Holiač, Mihalec). STAŠKOV: Čmelík – Kubalák, Gottwald, D. Králik, Dodek, Drozdek, Babiš, Juráš, Hulík, Žák, Baďura (Ligač, Hnidka).

Turzovka – Nová Bystrica 4:0 (2:0), 26. a 35. Zavičár, 52. Zborovančík, 55. Šulek. Prvých 20. min bola hra vyrovnaná a opatrná z obidvoch strán a bez gólových šancí. Hostia bránu Srníčka vážnejšie neohrozili zásluhou dobre hrajúcej obrany. R Hrtús, 100, ŽK: Chovanec, Cabadaj.
TURZOVKA: Srníček – Šulek, Mar. Rovňaník, Lemeš, Puškár, Horčíčák, Litva, Brezina, Mohelník, Zavičár, Pet. Rovňaník, (Zborovančík, Matejík, Kavalek). NOVÁ BYSTRICA: Kováč – V. Chovanec, M. Chovanec, Cabadaj, Škorvaga, Džúrny, Svitek, Rabovec, Držiak, Cabadaj, Šadibol, (Mihálik).

Vysoká nad Kysucou – Snežnica 0:6 (0:1), 11. a 81. Labuda, 67. a 69. Bahna, 76. Tomáš, 80. Úkrop. Hostia boli v prvom polčase iniciatívnejší ale po chybe domáceho brankára viedli. V úvode druhého dejstva sa domáci snažili otočiť, ale potom dostali ďalšie góly a zápas sa už od 70. min len dohrával. R Trúchly, 40, ŽK: L. Koleňák, Ľ. Koleňák.
VYSOKÁ: Šamaj – L. Koleňák, Kubačák, J. Planeta, Delinčák, M. Zajac, M. Planeta, Altof, Holák, Jančík, Ľ. Koleňák (Ficek, Bavlšík). SNEŽNICA: F. Jašo – Hlavatý, Ján Beňadik, Palarec, Ukrop, Jar. Beňadik, Vajčoves, Smieško, Tomáš, Bahna, Labuda (T. Jašo, Svrček).

Zborov nad Bystricou – Svrčinovec 2:0 (2:0), 19. (11 m) E. Šarlák, 29. B. Kubica. Domáci konečne zabojovali. Po ruke v šestnástke premenil pokutový kop Šarlák. Ďalší gól prišiel z priameho kopu. Loptu si postavil Šarlák, jeho strelu brankár domácich neudržal v rukách a Kubica dorazil do prázdnej bránky. Druhý polčas sa už dohrával len v priemernej úrovni. Domáci nevyužili ďalšie šance. Hostia podali sympatický výkon. Veľmi dobrý výkon podal hlavný arbiter. R Golis, 120, ŽK: Mikula, Zubričan.
ZBOROV: Šlapka – Šarlák, Noskovič, Rob. Podolák, Košťál, L. Kubica, Srnka, Zuščák, D. Šadlák, B. Kubica, Čimbora (Rom. Podolák, Nevěďal). SVRČINOVEC: M. Kulla – R. Zubričan, Pištek, J. Kulla, Halfár, Čilo, M. Gomola, Straňava, Franek, Mikula, Vrškový (Čišecký, Drozd).

Zákopčie – Ochodnica 2:2 (1:1), 26. Riško, 55. Šopor – 39. P. Cecko, 71. T. Cecko. Domáci stratili v zápase dvakrát gólové vedenie a tak je deľba bodov spravodlivá. R Šuška, 100, ŽK: Repák, Faldík, Kľučka, Šupolík – P. Cecko, T. Cecko, Čičala, Minar.
ZÁKOPČIE: Rovňaník – T. Cabúk, Kľučka, Š. Repák, Riško, Šupolík, Faldík, Šopor, P. Cabuk, Franek, J. Repak (Roman). OCHODNICA: Pet. Muzika – Trúchly, Vlček, T. Cecko, Povinec, Muzika, Horvath, Diahnik, Cicala, P. Cecko Tarana (Zátek, Minár).

Povina – Čierne 2:0 (0:0), 50. Mrmus, 81. Pupík. Hneď v prvej minúte nastrelili domáci brvno. Z následného protiútoku mohli hostia dať gól ale Andel zachránil. Hra sa do polčasu potom odvíjala medzi 16kami. Druhý polčas mali šancu hostia, no nedali a z protiútoku Mrmus využil chybu brankára a preloboval ho. To povzbudilo domácich a zvýšili aktivitu. Zahodili množstvo šancí, ale potvrdili tri body a v závere zápasu vsietili na konečných 2:0. Bolo to slušné stretnutie. R Kubiš, 80, ŽK: Chovanec, Staňo – Jančík.
POVINA: Andel – Chovanec, Staňo, Pupik, Janec, Tichý, J. Papán, Skrutek, Žiliak, Varga, Mrmus (Joz. Papán, Kašík, Švaňa). ČIERNE: P. Fonš – Matys, R. Fonš, Bojko, Ganderák, Martin Štetiar, Podolák, Zajac, L. Ganderák, Jančík, Špiriak, (Marek Štetiar).Tomáš Urbaník

8. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
  9. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  10. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  1. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
  2. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
  3. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
  4. Začíname prikrmovať: Ako vybrať detskú ovocnú výživu?

Zmena cestovných poriadkov SAD

K zmenám dôjde v cestovných poriadkoch prímestskej autobusovej dopravy na linkách v regióne Kysucké Nové Mesto a Čadca.

6 h

V prvom stupni varovania okres Kysucké Nové Mesto. V druhom stupni ostražitosti je zaradený okres Čadca.