Voliči mu dali 2 124 hlasov. Druhý skončil Milan Gura z koalície KDH, SZS, Nádej s 1 947 hlasmi. Ďalší v poradí bol doterajší primátor Jozef Pohančeník, ktorý kandidoval ako nezávislý a získal 972 hlasov.
V Turzovke obhájil svoju primátorskú stoličku Miroslav Rejda, ktorý kandidoval ako nezávislý. Obyvatelia Turzovky mu dali 1 418. hlasov, čo mu stačilo na prvenstvo pred druhou Vierou Belkovou (1 266 hlasov) a tretím Rudolfom Michnicom, ktorý dostal 381 hlasov.
V najmladšom meste na Slovensku v Krásne nad Kysucou bude najbližšie 4 roky primátorom Jozef Horník, ktorého podporovala koalícia SMER - SD, SNS, ĽS - HZDS, KDH a HZD. Horníkovi stačilo na víťazstvo 1 185 hlasov. Druhý skončil Vladimír Kasaj s počtom hlasov 639 a za ním bývalá primátorka Daniela Plánková, ktorej vyjadrilo podporu 563 voličov.
V Kysuckom Novom Meste vyhral komunálne voľby Ján Hartel, ktorý mal podporu politických strán SMER-SD, SNS a KDH. Bývalý primátor Milan Očko skončil na treťom mieste pred druhým Petrom Cimlom. Počet hlasov sa nám do uzávierky tohto čísla nepodarilo zistiť.
Účasť voličov v meste Čadca bola 37,07 percent. Vo volebnom obvode Čadca bola však účasť na komunálnych voľbách rôzna. Na dedinách sa pohybovala okolo 20 percent už okolo 13. hodiny, opačná situácia bola v samotnom meste Čadca.
Dopoludnia dosiahla sotva 10 percent. V tom čase komisie očakávali, že si svoju občiansku povinnosť prídu Čadčania splniť popoludní. Najmenej zapísaných voličov na horných Kysuciach bolo v obci Klubina - 412, najviac v Novej Bystrici, kde zoznam zapísaných voličov dosiahol číslo 1 454. O prenosnú urnu požiadali okrem niektorých domácností aj všetky kysucké domovy dôchodcov.
Kysucké Nové Mesto patrilo do volebného obvodu Žilina. V samotnom meste, ktoré sa delilo na viacero okrskov bolo zapísaných 12 581 voličov. Najväčším okrskom s 1 796 zapísanými voličmi bola obec Kysucký Lieskovec. Naopak, najmenším bol okrsok 13 v Kysuckom Novom Meste, kde zapísali len 310 voličov, spomedzi obcí to bola Rudinka s 323 zapísanými voličmi. Percentuálne účasť bola počas dňa rôzna, najviac ľudí však chodilo voliť popoludní.
Keďže na Kysuciach žije i mnoho cudzincov so slovenským občianstvom, najmä Číňanov, Vietnamcov a už aj Kórejčanov, ktorí s občianstvom získali i právo voliť zástupcov tunajšej samosprávy, boli aj oni medzi zapísanými voličmi.