Nedeľa, 22. júl, 2018 | Meniny má Magdaléna

V dvojzápase Čadca bez bodu

HBK 87 Skalica – HBK Čadca 7:2 (2:0, 2:2, 3:0), Procházka (Rampáček), Petrovič (Gašo), Procházka (Petrovič), Sofka, Šefčík (Tyrschel), Petrovič (Procházka), Šefčík (Rajčák) – Lukáš Chytil (Tomáš Urbaník), Lukáš Chytil (Pavol Surňák).

Zápas dvoch vyrovnaných mužstiev zvládli lepšie domáci. Hostia nepremieňali vyložené šance, ktorých si vypracovali niekoľko. Chýbala len presná koncovka. V zápase padli aj pekné góly, aj náhodné. Z kategórie náhodných bol druhý gól Skalice, ktorý vsietili domáci dve sekundy pred prvou sirénou navyše tečom od nohy. Lekciu z kombinácie, dali hostia v strednej časti hry, kedy po osi Urbaník, Surňák, Chytil posledný menovaný triafal do odkrytej brány, čím znižoval na 2:3 a vtedy sa „lámal chlieb“. Hostia z náporu nevyťažili vyrovnávajúci gól, a keď dvadsať sekúnd pred koncom druhej tretiny triafal Sofka z uhla, s hosťami už bolo zle-nedobre. V tretej tretine triafali len domáci, hoci viac z hry mali hostia. Počas presilovej hry si narazili Rajčák so Šefčíkom a ten dal gólovú bodku za zápasom

ČADCA: Peter Altman – Pavol Surňák, Ladislav Koša, Vladimír Chromčák, Radovan Kándrik, Peter Papík, Lukáš Chytil - Tomáš Urbaník – Michal Schmidth, Robert Drábik – Michal Šmelka – Dušan Sobol, František Ujházi „C“- Daniel Staškovan – Ján Jašurek. Tréner: Jiří Chovančík
Vrakuňa Bratislava – Čadca 4:1 (2:1, 1:0, 1:0), Dušan Sobol. Zápas sa hral vo vysokom tempe už od prvých minút. Obidva mužstvá predvádzala svoje ofenzívne a defenzívnu hru a snažili sa prekvapiť súpera a dať gól. Domáci sa ujali vedenia po nešťastne tečovanej strele hostí. Čadca zvýšila úsilie, čo vyvrcholilo krásnou individuálnou akciou Dušana Sabola, ktorý od polovice prebehol okolo dvoch obrancov a blafákom prekonal brankára domácich. Po strelenom góle súper rýchlo odpovedal a zvýšil na 2:1. Čadca sa snažila o vyrovnanie, ktoré viselo na vlásku, keď niekoľko minút nepustila domácich z ich obranného pásma. V oslabení však hráč Vrakune vypichol loptičku a zvýšil na 3:1. Súboj sa naďalej odohrával vo vysokom tepme a v závere pri ďalšej presilovke domáci zvýšili na konečných 4:1. V závere stretnutia Altman zabránil vyššiemu skóre.

ČADCA: Altman (Mravec) – Koša, Surňák, Papík Kandrík – Drábik, Urbaník, Smith, Šmelka, Sobol, Chromčák – Ujházi, Staškovan, Jašúrek.
V nedeľu 4. marca o 15.30 h sa uskutoční schôdza vedúcich mužstiev KHU v Country klube na štadióne v Čadci.

1. Špeciálna príloha: Krížovky na leto