Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Turzovčania jazdili s majstrami

Uplynulý víkend si členovia Enduro Teamu Turzovka prišli na svoje.

Zúčastnili sa zimného tréningu v Plevníku pri Považskej Bystrici, kde trénovali na trati známeho jazdca v endure a to majstra sveta z ISDE Emila Čundrlíka. „Po zimnej príprave, ktorá spočívala hlavne z posiľňovania a behu na bežkách a tiež plávania, sme si konečne mohli zajazdiť na motocykli, aj keď nie v plnom počte, pretože Peťo Mikolaj a jeho Honda 250 si vyžiadala nie práve lacnú generálnu opravu,“ uviedol Rudolf Tomaľa. Na tréningu sa teda zúčastnili Rudolf Tomaľa na novom motocykli Yamaha yzf400, keď minulý rok skončil celkovo v seriáli slovenského Country Crossu na 4. mieste. Pavol Gajdoš na Yamahe wr450 skončil na 12. mieste a Janko Škuľavík na Honde crf450 a novy čleň klubu Ferko Kapánik Ktm125. „Ostatní členovia tímu sa tréningu nezúčastnili, čí už pre pracovné, alebo aj iné povinnosti.

Na trati sa zišlo asi okolo 15 až 20 jazdcov. Z nich asi najznámejší bol majster sveta v endure Roman Michalík zValašského Meziřiči. Ďalej spomeniem Jána Hrehora, majstra Európy a tiež majstra Slovenskej republiky, ktorý pochádza zo Súľova. Štefana Svitka, majstra Európy a Slovenska zo Zaškova a ďalší známi jazdci slovenského i českého endura a country crossu,“ pokračoval v rozhovore Rudolf Tomaľa. Pre mladý Enduro team Turzovka to bol rozhodne veľký zážitok. „Za nádherného počasia a na peknej, i keď náročnej, prevažne piesočnatej trati sme si všetci chalani super užili jazdu na motocykli a opäť sme si mohli spoločne podebatovať o svojich plánoch a cieľoch v novej sezóne. Je super zajazdiť si s majstrami, ktorí ti radi poradia a pomôžu pri tréningu. Prvý pretek 10 - dielneho seriálu v Country Crosse Slovenska bude 24. až 25. 3 v Borskom Mikuláši pri Senici,“ dodal na záver nadšene Tomaľa.

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  4. Home (ale aj) Office
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Zelená Bratislava
  7. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 618

Niektorí zákazníci si zatiaľ berú zabalené jedlo.

Najviac nakazených pribudlo v Košiciach a v okrese Čadca

Nedeľňajší rekord sa vyšplhal na číslo 860.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.