Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Artmedia zaváhala, Žilina opäť naplno

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 1:4 (1:3)

Góly: 25. Žofčák - 11. Štyvar, 29. Porázik, 44. Jež, 77. Šesták. Zostavy:
Žilina: Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Hubočan, Minarčík - Šesták, Štrba, Vršič (70. Devátý), Jež - Štyvar (60. A. Nemec), Porázik (83. Vladavič). V 11. min. vybojoval v strede ihriska Vršič loptu, našiel ideálne postaveného Štyvara, ktorého technická strela skončila v rohu ružomberskej bránky.

Domáci sa síce od úvodu snažili o ofenzívny futbal, avšak ich zámery končili ešte pred pokutovým územím súpera. V 20. min. skúšal šťastie Siva, jeho strela z diaľky však medzi žrde nesmerovala. Stupňujúce úsilie korunovali Ružomberčania gólom v 25. min. Strela Masla sa odrazila od hosťujúcich obrancov k Žofčákovi, ktorý pohotovo zakončil a vyrovnal. O minútu na to Božokov pokus len tesne minul žilinskú bránku. Zaujímavý futbal plný vzruchu pokračoval aj naďalej. V 29. min. sa skóre menilo opäť. Štyvarovu hlavičku stihol Smieška ešte vyraziť, proti Porázikovej dorážke však už bol bezmocný. Zakrátko nato kontrovali Liptáci Mackovou strelou tesne vedľa a Bakošovou hlavičkou, ktorá skončila v Kuciakovom náručí. Tréner Ružomberka Peter Uličný sa pokúsil zmeniť nepriaznivý vývoj striedaniami, no jeho mužstvo v 44. min. znova inkasovalo, keď Ježov lob nešťastne Kucka zasunul za Smieškov chrbát.

Úvod druhého polčasu priniesol niekoľko šancí na oboch stranách, avšak vážnejšie nebezpečenstvo pre gólmanov neznamenali. S pribúdajúcimi minútami sa čoraz výraznejšie prejavovala väčšia kvalita žilinských hráčov, ktorí opraty zápasu držali pevne v rukách. V 70. min. mal sľubnú príležitosť Jež, z dobrej pozície však netrafil bránku. O chvíľu na to Nemcovu strelu Smieška vyrazil. O pár sekúnd neskôr domáci brankár vyťahoval loptu zo svojej siete po štvrtý raz, keď ho presnou strelou zvnútra šestnástky prekonal Šesták, ktorý uzavrel gólový účet stretnutia.
Rozhodoval Pavlík, 3 588 divákov. ŽK: 56. Pekarík (Žilina).(sita)
Pavel Vrba, tréner Žiliny: „Zápas bol pre nás veľmi náročný
aj z toho dôvodu, že hrozilo reálne riziko, že po včerajšej prehre Artmedie v Banskej Bystrici budú chlapci premotivovaní. Našťastie sa to nestalo a stretnutie zvládli. Po našom úvodnom góle sme zbytočne poľavili a potom bol súper chvíľu lepší. Mali sme aj šťastie, dvom našim gólom dopomohli teče súpera.“

Ostatné výsledky 7. kola v skupine o titul: Banská Bystrica - Artmedia 3:1 (3:0), 1., 5. a 12. Lietava - 78. M. Pančík (vlastný). Senec - Slovan 1:1 (0:0), 88. Rožník - 54. Kubala. Nitra - Košice 0:0.
Strelci MŠK: Adam Nemec - 14 gólov, Stanislav Šesták, Andrej Porázik – 11 gólov, Dare Vršič – 10 gólov, Róbert Jež – 7 gólov, Benjamín Vomáčka, Pavel Devátý, Peter Štyvar – 4 góly, Zdeno Štrba, Ivan Belák, Tomáš Hubočan – 2 góly.
Ďalší program MŠK Žilina: nedeľa 29. apríla o 20.30 h: Slovan Bratislava – Žilina.

1. MŠK Žilina 21 16 3 2 54:13 51
2. Artmedia 21 14 3 4 44:23 45
3. MFK Košice 21 8 3 10 25:29 27
4. MFK Ružomberok 21 7 5 9 20:22 26
5. Slovan 21 7 5 9 20:26 26
6. FC Nitra 21 7 3 11 13:22 24
7. Dukla BB 21 6 5 10 18:31 23