Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír
IV. LIGA, SK. SEVER

Prvé jarné body pre Oščadnicu

Nižná – Stráňavy 1:3 (0:1), Šeling – Kampas, Meliš Čuraj.
Hostia začali náporom, ale z troch vyložených šancí nevyťažili nič. V 17. min. hostia nepremenili pokutový kop. Kampas si to potom vynahradil v 23. min., kedy trafil presne a bolo 1:0. Druhý polčas začali náporom domáci, výsledkom bolo vyrovnanie v 52. min. Po góle sa hostia prebrali a v 60. min. išli do vedenia po góle Meliša. Potom sa hra vyrovnala, hostia hrozili brejkami, jeden z nich premenili v 80. min. a spečatili konečný výsledok. Stráňavy dostali gól po 222 minútach hry. R Hnilica, 200 divákov.

STRÁŇAVY: Mičech – Turianik (46. Beháň), Barták, Cetera, R. Cetera, Hreus, Syrovátka (70. Hruška), Kampas (55. Meliš), Vacek, Machyna, Čuraj.
Oščadnica – Valča 2:2 (0:0), 60. Palárik, 80. J. Kučák – 54. Zelenec, 70. Horváth. Domáci nastúpili s odhodlaním získať v zápase prvé jarné body. Na ihrisku bolo cítiť ich aktívnu hru. Kvalitného súpera prvý polčas prakticky nepustili k žiadnej akcii, ale aj napriek tomu po obrátke museli dvakrát doťahovať práve domácu. S remízou sú Oščadničania spokojní, aj keď za predvedený výkon si zaslúžili tri body. V defenzíve podal kvalitný výkon Brisuda, k nemu sa pridali mladý hráči a gólom oslávil svoj návrat Jozef Kučák. R Paňko, 400, ŽK: Kopera, Brisuda, Podmanický – Tával, Žila.
OŠČADNICA: Holec – Kopera, Staškovan (80. Kuljovský), Bužík, Brisuda, J. Kučák (70. Mravec), Podmanický, Jozef Kučák, Lušňák, Lalik (60. Zemaník).

Makov – Dúbrava 4:0 (0:0), 54. Křenek, 71. a 83. Sýkora, 74. Juříček. Súboj popredných mužstiev tabuľky 4. ligy priniesol jednoznačný priebeh. Od úvodného hvizdu boli pánmi na ihrisku domáci hráči. Hostia z Dúbravy smerom dopredu nič neukázali. Absencia ich dvoch kľúčových hráčov Mydliara a Mrvu bola veľmi badateľná. V 7. min. dobrý Křenkov center Myhailov neusmernil do siete a vzápätí Juříček nepochopiteľne prekopol odkrytú bránu. V zálohe kraľovali Vitek s Konečným a po dlhom čase im dobre sekundoval neúnavný Bgarčák. Juříčkovú bombu v 40. min. hosťujúci brankár Mráz efektne chytil a bol hrdinom prvého polčasu. Do druhého polčasu domáci nastúpili podobne – útočne. Hosťujúca obrana nevedela, kam skôr skočiť. Upokojenie domácich fanúšikov priniesol v 54. min. Křenek, keď Juříčkom vybojovanú loptu kopol do siete. V 65. min. prišiel na ihrisko Sýkora a svojím prehľadom a skúsenosťami rozhýbal strelecké suchoty domácich hráčov. V 71. min. Sýkora nabehol na Křenkov center a z blízka nezaváhal 2:0. V 74. min. dobre hrajúci Juříček využil nedorozumenie stopéra s brankárom a zvýšil n a 3:0. Čerešničkou na dobrom výkone domácich bol gól Sýkoru v 83. min, keď ľavačkou z 20 m roztlieskal domácich fanúšikov. Do konca stretnutia to bola exhibícia a vysoké víťazstvo domácich je zaslúžené.
R Matejčík, 400, ŽK: Kubošný – Suchý, Urban.
MAKOV: Krišica – Báčik, Roman, Barčák, Vitek, Kubošný, Konečný (84. Sojčák), Šustek, Juríček (75. Špulica), Křenek, Myhailov (64. Sýkora).

Belá Dulice – Stará Bystrica 0:0.
Aj napriek tomu, že do Belej prišla Stará Bystrica bez šiestich hráčov základnej zostavy, do súpera sa zahryzla s úmyslom získať aspoň bod. Domáci síce v prvom polčase mali z hry viac, ale pevná obrana súpera nepovolila. Hostia sa neskôr snažili hrať na brejky, ale skórovať sa im nepodarilo. Vynikajúci výkon podal brankár Toman, ktorý v závere zachránil remízu svojmu tímu, zachytal vynikajúco. Rovnako oporou Starobystričanov boli Sobol a Šimašek.
R Ondruš, 300, ŽK: Matejčík, Sobol, Kubala.
STARÁ BYSTRICA: Toman – Šimašek, Sobol, P. Kolembus, L. Kolembus, P. Matejčík, M. Poništ, Melišík (85. Štrba), J. Završan (68. Poništ), Kubala, Čambora (75. Chmurčiak).

Ostatné výsledky: L. Štiavnica – Tvrdošín 3:1 (0:1), Trebostovo – K. Lieskovec 1:0 (1:0), T. Štiavnička – O. Jasenica 1:0 (0:0).

2. Talent z Kysúc, ktorý sníva o NHL, nabral dnes smer Kanada! 1 449
  3. Prekonal trať dlhú 226 km! Vladimír Kormanec s ďalším titulom železného muža 411
  4. Regionálny futbal: Ján Pavlica strelil hetrik, Čierne na víťaznej vlne 296