Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
III. LIGA STRED

Kysucké tímy tentokrát bez bodu

Rakytovce - Rudinská 5:0 (3:0)
Góly: 6. a 62. (11m) Fojtík, 9. , 19. a 80. Jobko. ŽK: Hodoň, Gašinec, Horňák. Rozhodoval Kuchársky, 170 divákov.
RAKYTOVCE: Vyskoč - Jobko, Čabala, Jarkuliš, Mala (69. Repčin), Fojtík, Turčan, Hric (64. Turák), Gašpar, Schmidtmayer, Kovalčík (68. Juhász). Tréner: Targoš.
RUDINSKÁ: Žák - Hodoň (81. Šuraba st.), Gašinec, Zuziak, Hornák, Čupa (46. Šuraba ml.), Brodňan, Tvrdý, Janiš (46. Lisko), Genčúr, Súkeník. Tréner: Šuraba st.
V zápase rozodla kvalita disponovaných domácich hráčov Jobku a Fojtíka, keď už v 19. min. bol stav 3:0.
V druhom polčase pridali ešte dva góly a dohrávalo sa v pokojnom tempe. Hostia, aj keď sa snažili, nedokázali byť domácim vyrovnaným súperom. Jozef Kvasna

D. Ždaňa - K. N. Mesto 1:0 (0:0)
Gól: 67. Urgela. ŽK: Sepeši, Urgela R., Zuberník - Mičiak, Ondrušek, Macek. Rozhodoval Putra, 410 divákov.
D. ŽDAŇA: Zaspir - Krivjančin, Varecha, Kukučka, Sekereš, Sepeši, Urgela R. Pinka, Demko (64. Miškov), Chrapa (84. Urgela S.), Dulaj (60. Zuberník). Tréner: Dolinský Ivan.
K. N. MESTO: Brišš - Záhradník, Paulus, Vlček M. (67. Vlček R.), Kľago, Mičiak, Golian, Pecko, Ondrušek, Šebík, Macek (71. Boris). Tréner: Goffa Vladimír.
Domáci za krásneho počasia tlačili počas celého zápasu. V 13. min. unikol po pravej strane Dulaj a prudkú loptu napálil Demko z päťky do brvna. V 18. min. prešiel stredom Rasťo Urgela, Pinka nahral Dulajovi, no ten trafil len do brankára. V 42. a 52. min. videli diváci dva rohy Rasťa Urgelu ako cez kopír, Krivjančin triafal nohou, resp. hlavou nad. V 62. min. unikol Pinka, nahral Zuberníkovi, no ten trafil len bočnú sieť. V 69. min. vybojoval loptu Zuberník, zacentroval a Rasťo Urgela hlavou otvoril skóre - 1:0.
V 83. min. centroval Rasťo Urgela, loptu spracoval Pinka, vošiel do šestnástky, no mieril tesne vedľa. V 88. min. pripravil Miškov šancu Zuberníkovi, no ten strelil len do brankára. Zaslúžené víťazstvo domácich.
Stanislav Neuschl

Bytča - Krásno n/K 3:1 (2:0)
Góly: 28. Vojvoda (11m), 32. Holeščák, 60. Minárik - 55. Kubica. ŽK: Čmárik - Šadlák, Jaroš. Rozhodoval Medveď, 250 divákov.
BYTČA: Klec - Čmárik, Vojvoda, Zátek (63. Ciesarík), Minárik, Červenec (46. Mahdoň), Čikota, Šelmek, Gálik, Gabaj, Holeščák. Tréner: Kostelný.
KRÁSNO N. K. Šustek - Vaňovec, Timek, Švábik, Šadlák (84. Mozoľ), Kubica, Zjavka, Seko, Kolebmus (45. Pagáč), Jaroš, Jakubec. Tréner: Lastovica.
Hostia začali aktívnejšie a v 11. min. nastrelil hosťujúci Jakubec brvno. Domáci postupne zvýšili aktivitu a z nariadenej penalty otvoril skóre domáci Vojvoda. O štyri minúty hlavičkou zvýšil Holeščák. Druhý polčas mali domáci viac z hry, no bez výraznejšej šance a v 55. min. znížil Kubica na 2:1. Zvýšenou aktivitou a bojovnosťou sa začali presadzovať domáci a v 60. min. technickou strelou do šibenice zvýšil na 3:1 Minárik. O dve minúty ten istý hráč predviedol sólo, ktoré zastavil v poslednej chvíli brankár Šustek. Domáci sa dostávali do pekných šancí, Gálikovu a Čikotovu strelu zlikvidoval výborný Šustek. Za predvedenú bojovnosť si domáci víťazstvo zaslúžili. Dušan Beníček
OSTATNÉ VÝSLEDKY: Žilina B - Zvolen 1:0 (1:0), D. Strehová - Brusno 6:0 (2:0), Králiky - R. Sobota B 2:1 (0:0), Liet. Lúčka - Námestovo 2:1 (0:0), Bánová - Kremnička 3:2 (1:1).

9. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Ručičky sa opäť posúvajú

Ohľadom zrušenia striedania letného a zimného času nepadol doposiaľ konečný verdikt. Rokovalo sa o tom v minulosti už dlho, faktom zatiaľ zostáva, že na Slovensku v nedeľu opäť prejdeme na „zimný“. Hodiny sa posunú z 3. na 2. hodinu.

Niektorým na letnom či zimnom čase absolútne nezáleží.

Rýchlostnej cesty sa tak skoro vo Svrčinovci nedočkajú

Rozhodnutie ministerstva vraj bude mať negatívny dopad na cestné prepojenie do Českej republiky.

Takto vyzeralo plánované trasovanie R5.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.