Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel
III. LIGA STRED

Kysučania a Krásňania naplno

Brusno - Rudinská 1:0 (0:0)
Gól: 62. Beňák. ŽK: Jančík, Kováč - Hodoň, Hornák. Rozhodoval Ondák, 220 divákov.
BRUSNO: Sokol - Jančík, Beňák, Lehocký, Bošela, Sedliak, Gregor, Sokol M., Chudík, Jančiar (80. Vaník), Kováč. Tréner: Ľubomír Lehocký.
RUDINSKÁ: Žák - Lisko, Kotrč, Riboň, Hornák, Zuziak, Brodňan, Hodoň, Tvrdý, Genčúr, Súkeník. Tréner: Michal Luciak.
V kvalitnom, avšak obojstranne nervóznom stretnutí mali domáci viac z hry v druhom polčase, keď jediný gól zo skrumáže strelil Beňák. Naviac Jančiar v 60. min. z vyloženej pozície nastrelil žrď a Kováč chcel hlavičkou prekvapiť brankára, ktorý reflexívne vyrazil.Jaroslav Petrík
K. N. Mesto - Králiky 2:0 (0:0)
Góly: 81. Kľago Michal, 90. Záhradník. ŽK: Paulus, Kohút, Šebík - Pagáč, Beňák, Huťka. Rozhodoval Hreus, 350 divákov.
K. N. MESTO: Brišš - Pecko, Paulus, Kľago Michal, Vlček R.(89. Vlček M.), Boris (46. Mahút), Záhradník (90+Kľago Mir.), Golian, Kohút, Šebík, Ondrušek. Tréner: Vladimír Goffa.

KRÁLIKY: Škubák - Pagáč, Ondrejka, Martinec, Zlevský, Klinec, Beňák, Caban, Lenárd, Belko, Huťka. Tréner: Tomáš Pagáč.
Hra už od začiatku nabrala na rýchlom tempe, keď už v 9. min. mali domáci šancu dostať sa do vedenia, a vzápätí ale Huťka prehlavičkoval bránu domácich. V závere prvého polčasu domáce mužstvo zvýšilo tlak na bránu hostí, keď v 44. min. Kľago Mich. nedokázal z bezprostrednej blízkosti prekonať brankára hostí.
V 81. min. Kľago Mich. prekonal brankára a dostal domácich do vedenia - 1:0. V 84. min. Golian nastrelil tyč. Po samostatnom úniku Záhradník sa prebojoval až pred brankára a dosiahol druhý gól domácich.
Vladimír Psotný
Krásno n/K - Žilina B 1:0 (0:0)
Gól: 65. Pagáč. Rozhodoval Baranček, 250 divákov.
KRÁSNO N. K.: Šustek - Vaňovec, Timek, Švábik, Šadlák, Kubica, Novotný (75. Tomčala), Zjavka, Pagáč (89. Mozoľ), Jaroš, Jakubec. Tréner: Miloš Lastovica.
ŽILINA B: Kasman - Mičica, Pleško, Kmeť, Lončík, Novák, Bello, Povinec (76. Milo), Tabak (81. Trnovský), Poliaček, Filo. Tréner: Štefan Tománek.
V prvom polčase mali hostia viac z hry. V 42. min hostia urobili závar pred domácou bránou, obrana to vyriešila. V druhom polčase boli hostia prvých pätnásť minút pohyblivejší, nevyužili však šance, čo sa im vypomstilo v 65. min., keď si na prihrávku nabehol Pagáč a hlavou dopravil loptu do bránky hostí. Od 75. min. po 85. min. prevaha domácich bola evidentná a Kasman musel niekoľkokrát zasahovať. V závere stretnutia sa hostia snažili vyrovnať skóre, to sa im nepodarilo.
Milan Čimbora

OSTATNÉ VÝSLEDKY: MFK Lokomotíva Zvolen – Jednota Bánová 0:0. R. Sobota B - Liet. Lúčka 0:3 (0:1), 34. Drahno, 67. Klimík, 78. Šupina.
D. Ždaňa - Rakytovce 0:2 (0:1), 45. Fojtík, 61. Jobko.
Námestovo - Bytča 1:2 (1:1), 9. Kucek - 23. Capko, 51. Holeščák.
Kremnička - D. Strehová 1:1 (0:0), 51. Bíreš - 80. Gluch.

3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  8. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  9. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!

Násilníkovi, ktorý prepadol dôchodcu, hrozí doživotie

Kriminalisti objasnili lúpežné prepadnutie v podchode žilinskej železničnej stanice. Tridsaťdvaročný páchateľ môže stráviť zvyšok života za mrežami.

Bábätká z čadčianskej pôrodnice 42.

Prinášame vám prehľad novorodeniatok, ktoré sme odfotili v čadčianskej nemocnici a ich fotky sú zverejnené aj v MY Kysuckých novinách.

Jadranka pozdravila seniorov z Krásna

V stredu 11. júla 2018 sa v miestnej reštaurácii Kolkáreň stretli seniori, ktorí oslávili sviatok narodenín v prvom polroku.