Utorok, 17. október, 2017 | Meniny má Hedviga

Atléti MŠK aj v družstvách úspešní

Bežci MŠK Kysucké Nové Mesto podávali vynikajúce výkony počas halovej a krosovej sezóny a rovnako úspešne vstúpili aj do súťaží družstiev.

„Na podujatí GPS v Banskej Bystrici v behu na 5 km zvíťazil A. Kuba pred P. Gajdošom. Na trati dlhej 1500 m dobehol J. Vitko tretí v kvalitnom čase 4:02,41. V behu na 400 m štartoval ešte len dorastenec M. Čierňava. Osobný rekord 55,46 znamenal pre neho 8. miesto. Na ďalšom podujatí GPS v Novom Meste nad Váhom v behu na 3000 m zvíťazil J. Vitko. Aktéri tohto behu sa museli vysporiadať s veľmi silným vetrom. Juraj odtiahol polovicu trate a s prehľadom zvíťazil v čase 8:48,23 s 5-sekundovým náskokom pred Vajsom a Dobiášom z Banskej Bystrice,“ na úvod povedal tréner Milan Slivka, ktorého zverenci sa zaraďujú medzi atletickú špičku Slovenska. „Na 1. kole dorasteneckých a juniorských družstiev v Banskej Bystrici dobehol Marek Čierňava opäť v osobnom rekorde, čím si zabezpečil 5. miesto (25,07). Marek Belko na 1500 m trati skončil piaty, rovnaké umiestnenie dosiahol na 800 m Ľ. Damaška.
Na 2. kole v Považskej Bystrici junior Ľ. Damaška zvíťazil v behu na 800 m, Š. Belko dobehol druhý. Dorastenec M. Čierňava bežal dve disciplíny a to na 100 m, kde postúpil do finále a skončil šiesty a na
200 m, kde obsadil 9. miesto. Medzi dorastencami na osemstovke dobehol na 8. mieste M. Belko. Na 2. kole, ktoré sa bežalo v Považskej Bystrici, K. Mičáková na ťažkej rozmoknutej dráhe v behu na 600 m v kategórii starších žiačok dobehla na 6. mieste,“ podrobne zhodnotil jednotlivé výkony svojich zverencov Milan Slivka.

1. Tragédia v Skalitom, v rodinnom dome ležal minimálne dva týždne mŕtvy mladý muž 1 626
  2. Sen sa mení na realitu! Na Kysuciach sa bude hrať hokejová liga 1 582
  3. Oblastný futbal: Tatran nepremenil dve penalty, líder VII. ligy dostal osem gólov! 543