Pondelok, 19. február, 2018 | Meniny má Vlasta
III. LIGA STRED

Rudinská ani tentokrát nebodovala

Zvolen – Slovan Rudinská 3:0 (0:0)
Góly: 46. a 74. Škantár (11m), 85 Rerich, ŽK: Škantár, Fízeľ – Kravec, Ryboň, Janiš, Čičala, ČK: Žák. Rozhodoval: Hreus, 200, divákov.
ZVOLEN: Sekula – Cvejkuš, Spišiak (78 Bolgár), Vrbiniak, Bohuš, Škopík (57 Novák), Rerich, Škantár, Ostrihoň (89Homola) - tréner Michalík
RUDINSKÁ: Žák – Kotrč, Kravec, Ryboň, Hodoň, Šuraba, Lisko (81Šuraba st.), Zuziak, Janiš (63 Malík), Genčúr, Čičala - tréner Šuraba st.
Hostia hrali dôrazne v osobných súbojoch a po priamych kopoch Čičalu sa dostávali do šancí. V 16. minúte Janišova strela po najväčšej šanci hostí skončila tesne vedľa brány a v 33. zmaril šancu Sekula s prehľadom Janišovi. Druhé dejstvo začali domáci rýchlym útokom po pravom krídle a Škantár s prehľadom otvoril skóre stretnutia. O 10 minút sa ocitol v čistej šanci Bohuš, no trafil do brankára, vzápätí Škantár strieľal vedľa. V 67. minúte mohli zvýšiť vedenie MFK Bohuš s Ostrihoňom, no gólu sa dočkali diváci až v 74. minúte po pokutovom kope, ktorý nekompromisne premenil Škantár po Žákovom vylúčení za držanie súpera v gólovej šanci. Malíka, ktorý predtým striedal Janiša v poli a pred penaltou nahradil Žáka, prekonal technickou strelou v 85. minúte Rerich a upravil na konečných 3:0. Domáci kontrolovali hru a tak sa po výbornej hre stretnutie skončilo ziskom cenných bodov pre MFK, čo ocenili diváci pri odchode z trávnika potleskom.
Miloš Masarik

K. N. Mesto - Bytča 1:3 (1:2)
Góly: 14. Šebík - 3. Vojvoda, 36. Capko, 86. Min.árik. ŽK: Brišš, Pecko - Gálik. Rozhodoval Ligas, 240 divákov.
K. N. MESTO: Brišš - Pecko, Paulus, Kľago M., Vlček Ras. Mahút, Záhradník (29. Valiašek) (87. Kľago Mir.), Golian, Kohút (67. Boris), Šebík, Ondrušek. Tréner: Vladimír Goffa.
BYTČA: Klec - Tvrdý, Vojvoda, Ciesarik, Min.árik (87. Chrenko), Červenec (90. Gabaj), Čikota, Capko (73. Holeščák), Gálik, Gajdošík, Čmári. Tréner: Pavol Strapáč.
Na začiatku zápasu už v 3. min. z trestného kopu spoza šestnástky dal vedúci gól hostí Vojovda. Domáce mužstvo sa vzchopilo a už v 14. min. Šebík vyrovnal na 1:1. Vzápätí v 15. min. Kohút z bezprostrednej blízkosti prestrelil bránu hostí. V 36. min.. hostia zvýšili tlak na bránu domácich, čo dokázal zúžitkovať Capko a dal druhý gól hostí. V 41. min. brankár hostí vytlačil Mahútovu strelu na roh. V 52. min. Capko sa prebojoval sám pred bránu domácich, ale jeho strelu Brišš chytil, nato domáce mužstvo zvýšilo tlak v šestnástke, ale bez efektu. V 82. min. sa Holeščák rútil sám na bránu, ale Brišš jeho zámer vystihol a loptu vyrazil na roh. Nato v 85. min. Pecko nastrelil brvno hostí a v 86. min. sa Minárik dostal do streleckej pozície a dal tretí gól hostí. V nadstavenom čase Klec zachraňoval pred Šebíkovou strelou a vytlačil ju na roh. Vladimír Psotný

Krásno n. K. - D. Strehová 2:3 (0:2)
Góly: 62. Seko, 90. Kolembus - 15. Máč, 24. Gluch, 72. Krnáč. ŽK: Pagáč, Kubica - Chromek. Rozhodoval Krahulec, 200 divákov.
KRÁSNO n. K.: Šustek - Vaňovec, Timek, Pagáč (74. Švábik), Šadlák, Kubica, Zjavka, Kolembus, Jaroš, Tomčala (46. Seko), Jakubec. Tréner: Miloš Lastovica.
D. STREHOVÁ: Skopal - Zachar, Krnáč, Karasy, Gluch (89. Zubák), Szabo (78. Jágerský), Ivičič, Paľaga, Chromek M. (65. Žingor), Máč, Chromek F. Tréner: Milan Benčok.
Domáci začali dobre, v 3. min. musel zasahovať brankár hostí. Potom však hostia zatlačili a niekoľkokrát zachraňoval domáci gólman. V 15. min. sa Máč zbavil obrancov a poslal loptu do vedenia 0:1. Domáci potom zatlačili a v 20. min. Jaroš strelil do žrde a tiež aj v 27. a 57. min., to však bolo všetko.
V druhom polčase hostia začali ofenzívnejšie, vyznamenal sa domáci brankár. V 62. min. Seko znížil na 1:2, ale o desať minút nato hostia zvýšili na 1:3. V závere sa domáci snažili skorigovať výsledok, vyznamenal sa brankár Skopal, ale v 90. min., po Kolembusovej bombe musel kapitulovať. Domáci hrali veľmi slabo.
Milan Čimbora
OSTATNÉ VÝSLEDKY: D. Ždaňa - Liet. Lúčka 1:3 (1:2), 26. Zuberník - 40. a 84. Drahno, 42. Šupina (11m). ŽK: Sekereš, Urgela S. - Turian. Králiky - Rakytovce 0:3 (0:0), 73. Fojtík (11m), 80. Turčan, 90. Turák. ŽK: Ondrejka, Beňák, Lenárd.

Námestovo - Bánová 0:5 (0:2), 24. a 35. Sluka, 73. Padala, 74. Labuda, 84. Ďuratný.
R. Sobota B - Žilina B 0:3 (0:3), 3. a 5. Filo, 32. Poliaček. ŽK: Pachomol O., Markovič - Min.arčík, Švestka, Lalík. Kremnička - Brusno 6:1 (2:1), 6. Chudík vl., 39. Snitka, 47, Kollár T., 60. Hejčík, 80. Oboril, 88. Kuric - 20. Kováč (11m).