Pondelok, 23. júl, 2018 | Meniny má Oľga
V. LIGA SK. A

Vo Varíne videli desať gólov

Rosina – Skalité 3:2 (1:0), 11. Vrabec, 84. Kopáč, 90+. Adamčík – 49. Kaňa, 55. Mikula. Hral sa nadpriemerný futbal, v prvom polčase videli diváci množstvo premárnených šancí domácich. V druhom dejstve hostia za desať minút dali dva góly. Po vylúčení gólmana hostí, ktorý fauloval Vrabca pred 16-tkou, dokázali domáci v nadstavenom čase strhnúť víťazstvo na svoju stranu.
R Farský, 400. ČK: Tatarka. ROSINA: Turčan – Timkanič (88. Pilo), Turský, Lysík, Adamčík, Smieško, Hodás, Trhančík, Ondák, Kopáč, Vrabec (68. Kais). SKALITÉ: Tatarka – Ľ. Mikula, Sidora, Šurhaňák (75. Špilák), Baroniak, Vlček, R. Mikula, Kaňa, Chovanec (46. Janščo), Serafín, Padych.

Strečno – Predmier 1:1 (1:0), 41. Lonc – 58. Chvalník. Hral sa vyrovnaný zápas, v prvej časti sa útoky striedali na oboch stranách. V 33. min. Radočáni spoza 16-tky mieril tesne vedľa. V 41. min. po centri Muráňa podstrelil brankára zboku Lonc. V druhom polčase Strečno pridalo, v 50. min. Oberta po skrumáži trafil iba do náručia brankára. V 58. min. Predmier kuriózne vyrovnal, keď priamy kop zo 40 metrov skončil za pomoci vetra za prekvapeným Kopáskom. V závere sa už zápas zaobišiel bez gólov, hoci domáci tlačili na svojho súpera.
R Grznár, 250. ŽK: Lonc – Chvalník. STREČNO: Kopásek – Kadaši, Melo, Muráň, Oberta, Sokolovský, Kán (75. Obešla), Radočáni, Vdovičák, Taraba (65. Tavač), Lonc. PREDMIER: Uríček – Bajza, Klus, Sluka, Kopásek, (58. Rendka), Bačík, Chvalník, Pobjakj, Janda (70. Danížek), Šimonik, Farkaš.

D. Hričov – Teplička 1:3 (0:1), 86. Sabo - 41. Adamus, 52. Kozák, 67. Lalášek. Prvý polčas sa hral vyrovnaný zápas, ale domáci dostali do šatne gól. V druhom hostia už potvrdili svoje tabuľkové postavenie a dvoma gólmi spečatili víťazstvo, domáci už len skorigovali v závere na 1:3.
R Čambora 200. D. HRIČOV: Kurota – Sakala, Hluchý, Pekarík, Randík, Červenec, Kováč, Puchoň (80. Sabo), Vančík (46. Rakučák), Zaduban (55. J. Lasička), T. Lasička. TEPLIČKA: Orvan – Hruška, Kozák, Lalášek, Januš, Belák, P. Králik, Poliak, M. Králik, Kysela (63. Miček), Adamus (82. T. Slota).

Bánová B – Závodie 2:1 (1:1), 14. Červený, 46. Jamečný - 40. Labant. Zápas mal iba slabú úroveň. Prvý gól domácich padol po zaspatí obrany Závodia, Červený využil samostatný únik. Hostia stihli do šatne po rohu a hlavičke Labanta vyrovnať, ale hneď po rozohrávke inkasovali opäť od Jamečného. Závodie v druhom dejstve tlačilo, ale vyrovnanie už neprišlo.
R Žeriava, 80. BÁNOVÁ B/BREZANY: Chobot – Kadík, Randa, Michulek, Pecko, Dobroň (85. Juhás), Stalmašek, Trnovec, Jamečný (73. Krajíček), Hudec, Červený. ZÁVODIE: Pika – Ježo, Ftorek, Škuta, V. Sedliaček (50. Mára), M. Sedliaček, Labant, Hruboška, Šajnoha, Kučera.

Varín – Podvysoká 8:2 (4:2), 2. a 45. Mir. Repáň, 24. I. Tichák, 43. a 64. Mar. Repkovský, 50. Kokavec, 56. Mich. Michulek, 90. R. Zimen - 8. a 29. Cvinček. Jednoznačná prevaha domácich sa potvrdila aj gólovo. Hostia dokázali potrestať iba dve chyby domácich v obrane. Hostia si ešte pridali starosti dvoma vylúčeniami a ich debakel bol spečatený.
R Močiliak, 150. ČK: Turiak, Bilský. VARÍN: Murárik – J. Repáň, M. Zimen, Michulek (62. Mariáš), Mar. Repkovský (68. R. Zimen), Mar. Tichák (63. Ďurko), Šugár, Mir. Repáň, P. Zimen, Kokavec, I. Tichák. PODVYSOKÁ: Janec – Kubiš, Ligač, Bilský, Hypil, Comorek (46. Chochruň), Bičánek, F. Turiak, M. Turiak, Cvinček (60. P. Pedroch), Mar. Bitčánek (60. J. Pedroch).

Raková – K. Lúčka 1:2 (1:0), 1. Maľovaník – 53. Nemec, 75. Žabka. V prvej minúte sa domáci ujali vedenia krásnou strelou do šibenice Maľovaníkom. Hostia sa dlhými loptami dostávali do šestnástky domácich, ale nevyužívali šance. V 30. min. po vzájomnom zápase rozhodca vylúčil len domáceho Krištofíka a odvtedy hrali desiati. Po zmene strán Nemec vyrovnal na
1:1. V závere stretnutia Žabka uzatvoril skóre na 1:2.
R Balázsik, 200, ŽK: Olešňaník, Čačurák, Kajánek, Červenák, Krištofík – Bugala.
RAKOVÁ: Kasman – Rebroš, Tatarčiak, Majerík, Kolembus (55. Badžgoň), Maľovaník, Kováčik, Olšiak, Olešňaník (80. Kotuľa), Čačurák (85. Kajánek), Krištofík.
K. LÚČKA: Trnovec - Káčerík, Beleš, Milo (96. T. Bjelik), Slučík, Bugala, Kuťka, Bjelik (46. Rehús), Mikolaj, Nemec, Žabka.

13. D. Hričov 20 1 5 14 17:47 8
Kysucké N. Mesto B sa odhlásilo zo súťaže, Radoľa mala voľno.

Slovnaft Cup: Čierne prekvapujúco vyradilo štvrtoligistu

Do súboja o slovenský pohár vo futbale sa cez víkend zapojilo aj deväť tímov z Kysúc.

Na piesku zabojujú aj o pobyt v Chorvátsku či rakúskych Alpách

Na Firesta Cupe zabojuje desať mužských a desať ženských dvojíc.

Seniori opäť navštívili Živčákovú

Obyvatelia Centra sociálnych služieb Horelica aj tento rok navštívili pútnické miesto – Živčákovú horu.