Pondelok, 25. september, 2017 | Meniny má Vladislav

Výrazný krok Žiliny k titulu majstra

MŠK Žilina – Artmedia Bratislava 6:1 (3:0)

Góly: 13. Porázik, 16. Šesták (11 m), 28. Štyvar, 78., 83. a 86. Vršič – 47. Oravec.
MŠK Žilina: Kuciak – Pekarík, Vomáčka, Hubočan, Leitner (84. Minarčík), Štrba, Šesták, Devátý (76. Vršič), Jež, Porázik, Štyvar (68. A. Nemec).
Žilina nenechala v dôležitom stretnutí o titul nič na náhodu. Jej ofenzívna taktika slávila od začiatku úspech. Porázik najprv trafil brankára Artmedie Kamenára, potom mieril tesne vedľa, jeho tretia strela znamenala vedenie domácich. Hostia hrali na začiatku pasívne, takmer sa nedostávali na žilinskú polovicu. Po faule Buryána na Porázika nariadil rumunský rozhodca pokutový kop a Šesták zvýšil vedenie domácich. Keď pridal v 28. min. tretí gól Žiliny Štyvar, vyzeralo to, že je o zápase rozhodnuté. Artmedia v prvom polčase v podstate nič nevymyslela. V 38. min. Kuciak vyrazil Oravcovu hlavičku po centri Mráza, v nadstavenom čase prvého polčasu mal opäť Oravec gólovú príležitosť, ale jeho strela zblízka mierila tesne vedľa pravej žrde domácej brány. Po zmene strán sa zmenil aj obraz hry. Žilina dostala po dvoch minútach rýchly gól a iniciatívu prevzali hostia. V 62. min. nebezpečne hlavičkoval Mráz, ale Kuciak jeho pokus vyrazil. Žilina sa v týchto momentoch nemohla dostať do tempa, Artmedia mala ešte niekoľko šancí, z ktorých mohol byť gól. Ten by určite výrazne zmenil priebeh aj konečný výsledok stretnutia. Zásadný obrat prišiel v záverečnej štvrťhodine hry, kedy domáci tréner Pavel Vrba poslal na ihrisko ofenzívneho záložníka Vršiča. Ten skóroval už po dvoch minútach na trávniku, obrana Artmedie ho nepokryla v šestnástke a hruďou zrazil loptu do brány. Tento gól prakticky rozhodol, Žilina opäť viedla o tri góly. Slovinský legionár potom pokračoval v streleckej exhibícii. Počas necelých desiatich minút sa mu podarilo zaznamenať čistý hetrik. Najprv z priameho kopu nádherne trafil z dvadsiatich metrov ponad múr, o tri minúty neskôr spečatil konečný výsledok z hranice pokutového územia.
Pred 7 000 divákmi rozhodoval Corpodean (Rumunsko). ŽK: Devátý, Šesták – Guédé, Čišovský.
Pavel Vrba, tréner Žiliny: „V prvom polčase sme hrali moderný, rýchly futbal, a nielen že sme viedli o tri góly, ale vytvorili sme si aj ďalšie príležitosti. Druhou fázou bol náš zlý nástup do druhého polčasu, kedy sme dostali gól a bolo vidieť, čo to urobí s psychikou hráčov. Tretia fáza zápasu s príchodom Vršiča na ihrisko nám vyšla, dal tri góly a zlepšila sa aj naša útočná aktivita, kde sme boli opäť oveľa kvalitnejší.“
Ostatné výsledky 10. kola v skupine o titul: Ružomberok - Senec 0:0, Slovan - Košice 0:0, Nitra – Banská Bystrica 2:1 (0:0).
Strelci MŠK: Adam Nemec - 14 gólov, Dare Vršič – 13 gólov, Stanislav Šesták, Andrej Porázik – 12 gólov, Róbert Jež, Peter Štyvar – 7 gólov, Benjamín Vomáčka, Pavel Devátý – 4 góly, Zdeno Štrba – 3 góly, Ivan Belák, Tomáš Hubočan – 2 góly.
Ďalší program MŠK Žilina: utorok 15. mája o 19.30 h: Senec – Žilina, sobota 19. mája o 17.00 h: Žilina – Banská Bystrica.
1. Žilina 24 18 3 3 64:17 57
2. Artmedia 24 15 4 5 47:30 49
3. Nitra 24 9 4 11 21:25 31
4. Slovan 24 8 7 9 25:30 31
5. Ružomberok 24 8 6 10 21:23 30
6. Košice 24 8 4 12 25:32 28
7. B. Bystrica 24 7 6 11 22:35 27