Rozhodnutie padlo po prestávke

FC Nitra - MŠK Žilina 0:2 (0:0)

Góly: 47. Vršič, 60. Šesták.
MŠK Žilina: Seman - Pekarík, Vomáčka, Hubočan, Minarčík - Šesták, Štrba, Devátý, Jež (41. Vršič) - Štyvar (56. A. Nemec, Porázik (79. Belák).
V stretnutí Nitry, ktorá už nemohla dosiahnuť na priečku, zaručujúcu účasť v pohárovej Európe, s istým majstrom zo Žiliny už o body nešlo, a tak sa hralo od začiatku uvoľnene.

Hneď v prvej minúte vyslal smerom na bránku strelu Porázik, o 3 minúty skúšal šťastie nitriansky odchovanec v žilinskom drese Jež. Až potom sa začali dostávať pred žilinskú bránu aj Nitrania, no strelecké pokusy Heseka, Grajciara, Kostolániho či Michala Farkaša neboli úspešné. V úvode druhého polčasu sa nitriansky obranca Karlík dopustil hrubej chyby, keď hlavou poslal loptu na nohu Vršiča, a ten preloboval nielen obranu, ale aj brankára Nitry Seneckého a otvoril skóre. Žilinskí fanúšikovia sa dočkali druhého presného zásahu v 60. min., keď po strieľanom centri Minarčíka tečoval loptu za Seneckého chrbát Šesták.

V 65. min. ratovali situáciu domáci zadáci na bránkovej čiare a vzápätí musel Grajciar opustiť hraciu plochu. V ďalšom priebehu sa o streľbu staral hlavne domáci Kostoláni, no neúspešne. Stretnutie sa nakoniec skončilo dvojgólovým víťazstvom Žiliny.

Pred 1 985 divákmi rozhodoval Havrilla, bez ŽK, ČK: Grajciar (Nitra).
Pavel Vrba, tréner Žiliny: „Vedeli sme, že Nitra bude chcieť potvrdiť svoju kvalitu a s tým sme si v prvom polčase nevedeli poradiť. Po prestávke sme už mali viac z hry my. Predviedli sme viac kvality a podarilo sa nám dvakrát skórovať. Po góloch sa zápas už len dohrával a myslím si, že naše víťazstvo bolo zaslúžené.“

Ostatné výsledky 13. kola: Senec - Artmedia 2:2 (1:0), 23. Augustín, 65. E. Takáč - 90.+ Halenár, 90.+ Tchuř. Ružomberok - Slovan 1:1 (0:0), 85. J. Maslo - 50. Masaryk, Banská Bystrica - Košice 0:1 (0:1), 37. Kolbas.
Strelci MŠK: Stanislav Šesták – 15 gólov, Adam Nemec, Dare Vršič – 14 gólov, Andrej Porázik – 12 gólov, Róbert Jež – 10 gólov, Peter Štyvar – 9 gólov, Pavel Devátý - 6 gólov, Benjamín Vomáčka,– 4 góly, Zdeno Štrba – 3 góly, Ivan Belák, Tomáš Hubočan – 2 góly, Admir Vladavič – 1 gól.

Posledný zápas v tomto ročníku Corgoň ligy čaká na Žilinčanov v stredu 30. mája o 17.00 h. Na domácom ihrisku privítajú Ružomberok. Pred týmto stretnutím sa bude hrať benefičný predzápas, po skončení ligového zápasu sú naplánované oficiálne oslavy majstrovského titulu na Hlinkovom námestí.

1. Žilina 27 21 3 3 76:17 66
2. Artmedia 27 16 5 6 53:37 53
3. Slovan 27 10 8 9 31:32 38
4. Ružomberok 27 10 7 10 25:25 37
5. Košice 27 9 5 13 28:35 32
6. Nitra 27 9 4 14 21:30 31
7. B. Bystrica 27 7 6 14 23:43 27
8. Senec 27 3 8 16 21:59 17