Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky
IV. LIGA SK. SEVER

Líder v nedeľu zakopol v Lieskovci

Stráňavy – Dúbrava 2:3 (0:1), 65. L. Cetera, 86. Beháň – 45. a 72. Mrva, 50. Peterec.
R M. Majer, 150 divákov. ŽK: R. Cetera, Syrovátka – Kacian, Mydliar.
Domáci začali zápas veľmi aktívne a už v piatej minúte mali veľmi dobrú príležitosť skórovať. Počas celého prvého polčasu si udržiavali miernu prevahu, ktorú však nevedeli zužitkovať na gól. To sa hosťom podarilo v závere prvého polčasu, keď sa z trestného kopu ujali vedenia. Úvod druhého polčasu vyšiel takisto hosťom, keď po chybe domácej obrany dali druhý gól. Domáci sa snažili skorigovať, ale nemali strelecké šťastie. V 65. min. sa im síce podarilo znížiť, ale hostia vzápätí využili ďalšiu chybu obrany na strelenie tretieho gólu. Záverečný tlak domácich priniesol už len skorigovanie výsledku.
STRÁŇAVY: Mičech – Turianik (61. Beháň), Barták, Meliš, R. Cetera, Hreus (61. Hruška), Syrovátka, Čuraj, Vacek, Machyna, L. Cetera (81. Mahút).
Ostatné zápasy 23. kola: Belá Dulice – T. Štiavnička, Trebostovo – L. Štiavnica, O. Jasenica – Tvrdošín

Nižná – Oščadnica 2:3 (1:2), 33. Chladný, 52. Petričko - 8. Gončár, 13. Lušňák, 90.+. Krkoška.
Hostia sa u súpera rýchlo ujali vedenia. Už v 9. min. Gončár rozvlnil sieť Nižnej. Oščadnica si ešte vytvorila niekoľko sľubných šancí, ktoré však nedokázala zúročiť, čo sa jej vypomstilo. Domáci dokázali stav stretnutia na chvíľu vyrovnať. Po zmene strán však už na ihrisku dominovali len hostia a domácich takmer k ničomu nepustili. Svoj náskok udržali do konca zápasu. R Coma, 50 divákov. ŽK: Podmanický (Oščadnica).
OŠČADNICA: Timek – Zemaník, Krkoška, Gužík, Staškovan, Brisuda (84. Hrtánek), Gončár, Krela, Podmanický, Lušňák (75. Ľalík), Joz. Kučák.

K. Lieskovec – Makov 3:0 (2:0), 20. Baláž, 37. Mihalda, 47. Macura.
Zápas mal od úvodu jednoznačný priebeh a to v prospech domácich. Líder vo svojom výkone tentokrát zaostal za svojím postavením v tabuľke. Po celý zápas si Makov nevypracoval prakticky žiadnu vážnu šancu. Tie, ktoré by nejako ohrozili domácich, kvalitná obrana Lieskovca dobre kryla. Rozdiel mohol byť aj väčší. Po zmene strán sa hostia snažili o vyrovnanie, no brankára Jurkoviča neprestrelil nikto, preto je víťazstvo domácich zaslúžené.
R Jodas, 300, ŽK: Baláž – Sojčák, Roman.
K. LIESKOVEC: Jurkovič – Céniga, Brtnický, Pavlík, Marčan, M. Mrenka, Mihalda, Macura, Trizuliak, Baláž (80. Škorík), Kekely (66. Trnovec). MAKOV: Krišica – Vitek, Sojčák (77. Banetka), Roman, Pavlica, Barčák, Kubošný, Konečný, Juríček, Křenek, Myhailov.

Stará Bystrica – Valča 0:2 (0:1), 21. Horvát, 49. Korda.
Hostia boli v prvom polčase lepší. Dostávali sa častejšie do šancí. Jednu premenil na gól Horvát. Hráči Starej Bystrice v prvom polčase prakticky nevyslali na bránu hostí z Turca žiadnu strelu. Prvá prišla po zmene strán v 46. min., ale Hoferica mieril nad. Keď sa domáci dostávali do tlaku, hostia rýchlym brejkom rozhodli zápas. V 65. min. potom Štrba zahodil najväčšiu šancu zápasu, keď sám v šestnástke trafil vedľa. V 90. min. ešte Kubalova tvrdá strela, mierená do ľavého rohu, nenašla cieľ, pretože brankár hostí ju kryl. R Knapec, 250 divákov. STARÁ BYSTRICA: Toman – Korenčík, Šimášek, Melišík (54. M. Poništ), Sobol, Matejčík, A. Šumský, Štrba, Hoferica, Kubala, Ľ. Faktor (33. Čambora, 60. Dubovický).

14. Nižná 23 1 3 19 17:62 6
Ostatné výsledky 23. kola: Belá Dulice – Turčianska Štiavnička 2:2 (2:0), Trebostovo – Liptovská Štiavnica 1:3 (0:2), Oravská Jasenica – Tvrdošín 4:0 (1:0).

1. Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne
  2. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
  3. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  4. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
  5. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  6. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  7. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  7. Venujte na Vianoce darček plný informácií
  8. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  9. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  10. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Chalupári vyšli do osady ešte s letnými pneumatikami, naspäť sa to už nedalo

Niektorí vodiči podcenili prvý sneh, svedčí o tom aj včerajšia dopravná nehoda vo Vysokej nad Kysucou.

Na raňajky zje šesť vajec. Chce dosiahnuť niečo, čo ešte žiaden Slovák

Majster sveta v silovom trojboji začínal ako futbalista.

Nikolas Tóth.
Momentka zo zápasu Čadce s Interom Bratislava. Zľava: Peter Baník, Fero Ondrejáš a v súboji s hosťujúcim brankárom Miro Radolský.
Po súboji sa lopta odrazila k Petrovi Baníkovi, ktorý prekonal hosťujúceho gólmana.