Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix
V. LIGA SK. A

V Rosine sedemsto ľudí

Predmier – Skalité 3:3 (1:1), Uríček 2 (oba z 11 m), Sluka – Mikula, Špilák, Šurhaňák.
Obe mužstvá nastúpili oslabené kvôli vykartovaným a zraneným hráčom. Viac to vyhovovalo hosťom, ktorí sa ujali vedenia. Predmier znížil z jedenástky, ktorú premenil brankár Uríček. Skalité potom zvýšilo aktivitu a v druhom polčase strelilo dva góly. Keď sa zdalo, že je rozhodnuté, bol faulovaný Šimoník, nariadenú jedenástku opäť premenil brankár Uríček a znížil vedenie hostí. Predmier potom ožil a vyrovnal na 3:3. Okrem toho mali obe mužstvá množstvo nevyužitých šancí, hlavne Pobjak, ktorý dvakrát nedopravil loptu z bránkovej čiary do siete. R Kružliak, 150 divákov.

Rosina – Teplička 1:2 (1:1), Kopáč – Kozák, M. Králik.
Pred rekordnou diváckou návštevou sa v Rosine od začiatku hralo stretnutie na úrovni hodnej postavenia oboch mužstiev v tabuľke. Do zápasu vstúpili lepšie hostia, ktorí prví ohrozili bránu súpera. V 35. min. po trojnásobnej chybe v domácej obrane dal prvý gól Kozák. Domácich úspech vyburcoval k väčšej aktivite, v 43. min. gólom do šatne po chybe obrany hostí Kopáč vyrovnal. Do druhého polčasu nastúpili mužstvá s odhodlaním streliť rozhodujúci gól. To sa v 60. min. nepodarilo hlavou Kopáčovi, keď tesne minul. V 73. min. hosťujúci M. Králik dal na 1:2. Hostia potom dobre eliminovali snahu domácich a nedovolili im vyrovnať. V Rosine bolo 700 ľudí na futbale naposledy v roku 1984, kedy sa tiež hralo o postup. R Kučera, 700 divákov. ŽK: Lysík (Rosina).
ROSINA: Turčan – Timkanič, Turský, Lysík, Adamčík, Jaššo (51. Kais), Hodás, Trhančík, Ondák (74. Šustek), Kopáč, Filo. TEPLIČKA: Orvan – Hruška, Kozák, Valášek, Jánoš (61. Stenchlák), Belák, P. Králik, Mintál, M. Králik, Kysela, Adamus.

D. Hričov – K. Lúčka 2:1 (0:0), Michal Masný, Kováč – Žabka.
Prvý polčas bolo vidieť že prišiel druhý tím tabuľky na pôdu posledného. Prevaha bola značná, ale brankár domácich bravúrnymi, až zázračnými zákrokmi vychytal gólové šance hostí, čím výrazne pomohol svojmu mužstvu. Po zmene strán nastúpili hráči Dolného Hričova s odhodlaním pokúsiť sa zvíťaziť. Hra sa v priebehu druhého polčasu vyrovnala, domáci začali viac útočiť, čo sa odzrkadlilo v 78. min. Po peknej akcii, po centri vyrovnal Michal Masný. To ich ešte viac vyburcovalo, po dvoch minútach prebral striedajúci Kováč loptu v strede ihriska, prešiel sám cez obrancu a krížnou strelou zvýšil vedenie Dolného Hričova. Domácich to potom uspokojilo, hostia zvýšili tlak, ktorý v 88. min. využili na zníženie, ale viac sa im nepodarilo. R Mihálka, 200 divákov. ŽK: Hluchý, Zaduban – Nemec.
D. HRIČOV: Kurota – Martin Masný (85. Sobola), Hluchý, Pekarík, Randík, Červenec, Michal Masný, Sakala, Sabo, Zaduban (70. Puchoň), Lasička (60. Kováč). KOTRČ. LÚČKA: Trnovec – Káčerík, Ďurnek (47. Bielik), Milo, Beleš, Bugala, Kuťka, Mikolaj (60. Hreus), Nemec, Žabka, Martinček (70. Jaroščiak).

Bánová B/Brezany – Varín 2:5
(0:2), Forbak, Krajíček – M. Repáň 2, Repkovský, Kokavec (11 m), Lopušan.
Hostia z Varína boli počas celého priebehu stretnutia aktívnejší. Do polčasu si vypracovali dvojgólové vedenie. Ďalšie góly pridali aj po zmene strán. Varínčanom sa darilo využívať chyby v obrane Bánovej B. Pri predposlednom góle bol faulovaný hráč hostí v pokutovom území, za čo rozhodca nariadil pokutový kop. Premenil ho Kokavec. Posledný gól pridal tesne pred koncom stretnutia po samostatnom prieniku Lopušan. Rozhodoval Rendla, 150 divákov. ŽK: Šugár, M. Tichák (Varín).
BÁNOVÁ B/BREZANY: Medveď – Kadík, Randa, Michulek, Pecko, Krajíček, Trnovec, Jamečný, Trnka, Hudec, Červený. VARÍN: Murárik – R. Zimen, P. Zimen, M. Zimen, Kokavec, M. Tichák, Repáň (60. R. Zimen), Michulek, Šugár (65. Mariáš), Repkovský, I. Tichák (70. Lopušan).

Radoľa – Závodie 2:3 (0:3), 68. Papík, 90. Luprich, – 28. Šajnoha, 29. V. Laban, 38. Mišúr. V úvode stretnutia mali hostia zo Žiliny viac z hry. Domácich pritlačili na ich polovicu, čo sa im vyplatilo už v 28. min., keď Šajnoha prekonal Belka. Domáci zaskočení gólom neustriehli rýchlu rozohrávku hostí a o minútu už bol rozdiel dvojgólový. Radoľa sa snažila, no do polčasu inkasovala ešte raz. Tentokrát prekonal domáceho gólmana Mišúr. Po zmene strán akoby na ihrisko nastúpilo iné mužstvo. Domáci hrali aktívne a útočne, v snahe zvrátiť nepriaznivý stav. Najskôr dal kontaktný gól Papík, v závere intenzívneho tlaku ešte Luprich upravil na konečných
2:3. R Fábry, 100 divákov. ŽK: Špiriak – Ftorek.
RADOĽA: Belko – Macejko, Jančiga, Šidlo (56. Kováčik), Harcek, Gazdík (58. Papík), Luprich, Špiriak, Pavlus (46. Ďuriš), Hájnik, Minár. ZÁVODIE: Pika – Šoška, Belko, Škuta, Ftorek, Kučera (23. Mišur), Ježo (76. Trnka), Laband, Hruboška, Šajnoha, Randík.

Raková – Podvysoká 2:1 (0:0), 53. Maľovaník, 66. Čačurák – 87. Bitčánek. Derby zápas medzi susedmi sa hral v rýchlom tempe. Útoky na jednej či druhej strane však ustrážili pozorní obrancovia. Po zmene strán domáci Rakovčania zvýšili svoj tlak a z 20 m krásnou strelou otvoril skóre Maľovaník. Po tomto góle sa hral veľmi aktívny futbal, ktorý v 66. min. korunoval Čačurák druhým gólom. Hostia ešte v závere 87. min. upravili stav na 2:1.
R Rohoň, 200 divákov. ŽK: Kajánek, Čačurák, Tatarčiak – Bičánek. RAKOVÁ: T. Kajánek – Rebroš, J. Kajánek, Majerík, Kolembus (70. Olešňaník), Maľovaník, Kováčik, Olšiak, Tatarčiak, Čačurák (88. Poliak), Badžgoň. PODVYSOKÁ: Hruška – Kubiš, Ligač, Chytil, Bilský (75. Chochruň), P. Bitčánek, F. Turiak, M. Turiak, Cvinček, M. Bitčánek (85. Hruška).

1. Teplička 22 16 0 6 56:30 48
2. K.Lúčka 21 13 2 6 52:29 41
3. Rosina 22 12 5 5 46:27 41
4. Varín 21 12 2 7 41:32 38
5. Závodie 21 11 3 7 38:32 36
6. Radoľa 21 11 2 8 44:35 35
7. Predmier 22 9 6 7 45:29 33
8. Skalité 21 9 6 6 45:30 33