Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
IV. LIGA SK. SEVER

Belá deklasovala vedúci Makov

Stráňavy – O. Jasenica 1:1 (1:1), 40. Meliš - 11. Michal Vráb.
Domáci pohrozili už v druhej minúte, kedy išiel Meliš sám na brankára Oravskej Jasenice, ale šancu nepremenil. Hostia hneď po svojom prvom útoku zahrávali rohový kop, po spätnej prihrávke sa ujali vedenia umiestnenou strelou spoza šestnástky. Domácich tento gól na moment zaskočil, ale potom prebrali iniciatívu a zatlačili hostí na ich polovičku.

V 18. min. mohli Meliš a vzápätí Vacek vyrovnať, ale trafil len do brankára hostí. Nápor domácich silil, podarilo sa im dobre zahrať roh a Meliš prekonal brankára hostí. Úvod druhého polčasu mohol zas vyznieť pre Stráňavy, keď L. Cetera na „päťke“ otáľal so strelou tak dlho, až mu hostia loptu odkopli. Domáci pokračovali v nápore, hostia sa spoliehali na rýchle brejky. Z jedného z nich sa mohli v 70. min. ujať vedenia, ale trafili len žrď. Až do konca zápasu potom už gól nepadol. R Čuboň, 150 divákov. ŽK: Machyna, Hreus – Feranec, Skočil.

STRÁŇAVY: Mičech – Beháň (46. Turianik), Barták, Meliš, R. Cetera (80. Mahút), Hreus (75. Hruška), Syrovátka, Čuraj, Vacek, Machyna, L. Cetera.
T. Štiavnička – Oščadnica 5:0
(2:0), 9. a 79. Ociepka, 19. a 90. Gregor, 81. Vaňko.
Domáci boli jednoznačne lepším mužstvom a zaslúžene vyhrali, Už v 9. min. otvoril skóre Ociepka. Domáci tlačili a v 19. min. už viedli o dva góly. Hra sa vyrovnala, ale len do druhej polovice druhého polčasu, kedy postupne v 79., 81. a 90. min. domáci zaklincovali svoje víťazstvo. R Harezník, 200, ŽK: Podmanický. OŠČADNICA: Timek – Kopera (55. Kučák), Gužík, Zemaník, Brisuda, Lalík (80. Vyhonský), Staškovan, Krela, Podmanický, Lušňák, Hrtánek.
Belá – Makov 5:1 (4:0), 9. a 44. Fazika, 13. Holý, 23. Siekel, 88. Delton - 83. Vítek. Zápas, v ktorom sa chceli domáci vytiahnuť na takmer postupujúce mužstvo z Makova, mal na prekvapenie jednoznačný priebeh v prospech domácich. Domáci boli lepší vo všetkých činnostiach a ich vtipné akcie vďační diváci odmeňovali potleskom. V 9. min. po perfektnom centre Fazika otvoril skóre.

V 13. min. dobre hrajúci Hollý hlavou po rohu zvýšil na 2:0 a v 23. min. kapitán Siekel opäť hlavou zvýšil na 3:0. Tesne pred odchodom do šatne čiperný Fazika zvýšil na hrozivých 4:0 a v tej chvíli boli hostia zrelí na uterák. V druhom polčase po domácom striedaní sa hra čiastočne vyrovnala, ale nemohúcnosť hostí bola viditeľná. V závere prikrášlil výsledok Vítek. Vysoké víťazstvo domácich je zaslúžené. R Marhefka, 250, ŽK: Špirko. MAKOV: Krišica – Báčik, Vitek, Barčák, Roman (73. Banetka), Kubošný, Pavlica (46. Myhailov), Šustek, Juriček, Křenek, Sojčák.

Kysucký Lieskovec – Dúbrava
3:2 (1:1), 25. M. Mrenka,62. Macura, 76. Baláž - 44. Lúčka, 63. Mrva. V prvom polčase boli domáci jednoznačne lepším mužstvom. Vypracovali si štyri čisté šance, z ktorých po rohu Myhaldu premenil jednu M. Mrenka. Hosťom sa podarilo minútu pred koncom polčasu z ojedinelej akcie vyrovnať. V druhom polčase hostia zaskočili domácich, čo vyjadrili aj gólom na 1:2. Tento moment domácich zobudil a zápas otočili.
R Matejčík, 200, ŽK: Céniga, Kekely. KYSUCKÝ LIESKOVEC: Jurkovič – Céniga, Brtnický (83. Panáček), Trnovec, Tatarčiak, Šlapka, Macura, Mrenka, Myhalda, Baláž, Kekely (64. Škorík).

Stará Bystrica – Tvrdošín 2:1
(1:1), 23. a 46. Šumský – 38. Seduch. V 23. min. po centri Melišíka otvoril skóre Šumský. V 25. min. hostia nebezpečne ohrozili Tomanovu bránu, no ten sa viackrát v zápase vyznamenal podržaním domáceho celku. V 38. min. hostia tvrdou strelou z 20 m Sedúchom vyrovnali na 1:1. V 49. min. Štrba rozohral „štandardku“ a A. Šumský po druhýkrát prekonal brankára hostí. Hostia stále nevzdávali snahu o vyrovnanie a vypracovali si viacero dobrých šancí, no tie končili buď mimo brány alebo v rukách výborne chytajúceho Tomana. R Tomáš, 150, ŽK: Šumský. STARÁ BYSTRICA: Toman – Kolembus (80. P. Dubovický), Matejčík, M. Šumský (69. Mičian), R. Šimašek, Melišík, Štrba, J. Poništ (46. Chmurčiak), L. Kolembus, A. Šumský, Kubala.

Ostatné výsledky: Nižná – Liptovská Štiavnica 0:3 (0:2), Trebostovo – Valča 1:2 (1:0).
1. Makov 25 14 4 7 71:44 46
2. L. Štiavnica 25 14 4 7 50:33 46
3. S. Bystrica 25 13 5 7 42:35 44
4. Belá 25 13 4 8 52:33 43
5. T. Štiavnička 25 11 8 6 44:35 41
6. Valča 25 10 9 6 40:34 39
7. Dúbrava 25 11 4 10 51:41 37
8. K. Lieskovec 25 9 6 10 39:35 33