Štvrtok, 17. august, 2017 | Meniny má Milica
V. LIGA SK. A

Skalité u lídra nepochodilo

Teplička – Skalité 3:1 (1:0), 3. Valášek, 72. Kysela, 81. Marián Králik – 64. R. Mikula. Zápas ponúkol dobrý futbal pred peknou kulisou. Domáci išli rýchlo do vedenia a mužstvá potom nevyužili viacero šancí. Teplička mala prevahu, hostia však dokázali po hodine hry vyrovnať. Domáci však dvomi gólmi strhli víťazstvo na svoju stranu a po zápase tak mohli v Tepličke vypuknúť oslavy postupu do 4. ligy Sever.
R Balázsik, 320. TEPLIČKA: Orvan – Hruška (60. Januš), Králik, Mintál, Lisko, Stenchlák (70. Poliak), Valášek, Mar. Králik, Belák, Adamus (62. Slota), Kysela. SKALITÉ: Malík – Mikula, Vlček, Petrák, Šurhaňák, Špilák, Chovanec, R. Mikula, Janščo (46. Časnocha), Padych, Kaňa (75. Bury).

Rosina – K. Lúčka 2:5 (0:3), 74. a 88. Adamčík (druhý z 11m) – 13., 27. a 77. Martinček, 39. Bugala, 82. Beleš (z 11 m). V 12. min. odstúpil po zranení domáci gólman a nerozchytaný Výboh v priebehu polhodiny inkasoval trikrát. Na strane domácich sa lepila na kopačky smola. Za stavu 0:1 Ondákovu strelu brankár vyrazil, za stavu 0:2 Turský trafil ľavú tyč a pri 0:3 dal Kopas hlavou vedľa. V druhom polčase sa domáci snažili skorigovať, čo sa podarilo Adamčíkovi, ale hostia aj zásluhou dvoch sporných verdiktov rozhodcu zvýšili. Konečnú podobu dal výsledku z penalty Adamčík.
R Žbirka, 250. ROSINA: Turčan (12. Výboh) – Timkanič (56. Kais), Turský, Martinka (46. Smieško), Adamčík, Šustek, Hodás, Trhančík, Ondák, Kopáč, Filo. KOTRČ. LÚČKA: Trnovec – Káčerík, Jaročšiak (69. Beleš), Ďurnek, M. Bielik, Hreus (52. T. Bielik), Slúčik, Bugala, Mikolaj, Žabka, Martinček.
Strečno – Závodie 0:0. Hral sa priemerný futbal. Strečno malo v prvom polčase dve šance, keď v 20. min. Lonc nastrelil Trnku a v 35. min. po centri Kána opäť Lonc netrafil prázdnu bránu. Hostia mali šancu získať vedenie v druhom polčase, ale Belko sám pred brankárom Kopáskom zaváhal a ten vyrazil. V závere Strečňanci pritlačili a minútu pred koncom Sokolovský nastrelil padajúceho gólmana iba do nôh.
R Mihálka, 250. ŽK: Gamboš. STREČNO: Kopásek – Žigmund, Kadaši, Sokolovský, Muráň (88. Hanuliak), Obešla, Radočáni, Ľ. Tavač (83. Melo), Kán, Lonc, Taraba (58. L. Tavač). ZÁVODIE: Trnka – Šoška (58. Kauz), Belko, Škuta, Bičan, Gamboš, Ježo (75. Mišúr), Sedliaček, Hruboška, Šajnoha, Randík.
D. Hričov – Podvysoká 2:0 (1:0), 19. Puchoň, 90. Kováč. Zápas začal opatrne, bolo vidno, že v stretnutí prakticky o nič nejde. Domáci však chceli vyhrať. V 19. min. Puchoň dopichol loptu do siete. V ďalšom priebehu sa hralo medzi šestnástkami, domáci mali viac z hry. Na samom konci stretnutia Kováč po Sobolovej akcii upravil na konečných 2:0.
R Farský, 200. D. HRIČOV: Martin Masný – Lasička (55. Vančík), Hluchý, Pekarík, Randík, Červenec, Michal Masný (46. Kováč), Sakala, Sabo, Zaduban, Puchoň (71. Sobola). PODVYSOKÁ: L. Hruška – P. Kubiš, Ligač (46. Bilinský), Chytil, Šperka (54. Perďoch), Sliž, P. Bičánek, Cvinček, R. Kubiš (80. M. Hruška), Mart. Turiak, Mart. Bičánek.

Radoľa - Varín 1:2 (0:1), 82. Kaplík (z 11m) – 29. Mir. Repáň, 77. R. Zimen. Varín mal prevahu, aj keď domáci mohli skórovať v úvodnej dvadsaťminútovke. V druhom dejstve boli hostia lepší, trafili ešte tyč, domáci ešte stihli znížiť z penalty, ale na viac sa nezmohli.
R Mi. Jakubjak 150. RADOĽA: Grešák – Macejko, Pavlús, Jančiga, Šidlo, Špiriak, Harcek, Luprich, Gazdík, Kaplík, Hájnik. VARÍN: L. Murárik – R. Zimen, M. Zimen, P. Zimen, Repkovský, Nemček, Kokavec, M. Repáň, Šugár, Lopušan, J. Repáň (80. M. Murárik).

Raková - Bánová B 3:2 (1:2), 27. a 46. Čačurák, 52. Tatarčiak - 2. Dobroň, 10. Hudec. Domáci podcenili začiatok zápasu a v 2. min. prišiel trest v podobe gólu hostí. V 10. min. po fatálnej chybe v obrane Rakovej hostia zvýšili na 2:0. Po zmene strán však tempo hry určovali domáci a zaslúžene vyhrali. Hneď v 46. min. po rýchlej akcii vyrovnal Čačurák a v 52. min. z trestného kopu Tatarčiak zvýšil na konečných 3:2. R Tutura, 150, ŽK: Kubalík. RAKOVÁ: Kajánek – Rebroš, J. Kajánek (70. Kotuľa), Majerík, Kolembus, Maľovaník, Kováčik, Olšiak, Tatarčiak, Čačurák, Badžgoň (85. Poliak). BÁNOVÁ B/BREZANY: Medveď – Krajíček, Randa, Michulek, Pecko, Dobroň, Trnovec, Srnka (80. Forbach), Jamečný (42. Juhas), Hudec, Červený.

1. Teplička 24 18 0 6 63:33 54
2. K. Lúčka 23 15 2 6 59:32 47
3. Rosina 23 12 5 6 48:32 41
4. Varín 23 13 2 8 43:34 41
5. Závodie 23 12 4 7 41:33 40
6. Skalité 23 10 6 7 52:35 36
7. Radoľa 23 11 2 10 45:41 35
8. Predmier 23 9 6 8 47:33 33