Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Hostia nevyhrali ani zápas

V. liga, sk. A

Skalité – Bánová B 3:2 (1:0), 26. a 70. (11 m) Privarčák, 80. Chovanec – 50. Podhradský, 52. Harbuliak. Zápas bol od prvých minút veľmi nervózny. V 20. min. po peknej akcii však gólom Prívarčáka domáci nabrali na intenzite. Druhý polčas začalo Skalité v akomsi kŕči a to využili hostia, ktorí v 50. min. vyrovnali. O dve minúty zvýšili z krásneho voleja už na 1:2. Domáci hrali slabo, hostia hrozili rýchlymi brejkmi. V 70. min. z nadriadenej jedenástky domáci vyrovnali V 80. min. ešte Chovanec zvýšil na 3:2. Domácim hráčom patrí poďakovanie, že bojovnosťou dokázali otočiť zápas. R Bušo, 300, ŽK: Sidora, R. Mikula, Privárčak, Maňák, Ľ. Mikula – Zachar, Charbuliak, Randa.

SKALITÉ: M. Tatarka – Sidora, Šurhaňák (50. Ľ. Mikula),Vlček, Čanecký (70. Ľ. Serafín), R. Mikula, Privarčák, Kaňa (55. Časnocha), Chovanec, Maňák, Petrák.

BÁNOVÁ B/BREZANY: Zachar – Charbuliak, Randa, Ďuratný, Mahút, Krajíček, Mariniak, Trnovec, Šmárik (70. Hude), Podmanický, Červený.
Rudinská – Raková 4:1 (1:0), 43. a 65. S. Horňák, 68. a 88. M. Hodoň - 51. Badžgoň.
Prvý polčas sa hral vyrovnaný futbal. Pred odchodom do šatne však domáci predsa len otvorili skóre zápasu. Druhý polčas to už bola Rudinská, ktorá chytila opraty hry pevne do rúk a začala režírovať hru. V priebehu troch minút už viedla 3:1. V závere stretnutia upravil na konečných 4:1 Hodoň. R Dobroň, 300, ŽK: Hodoň – Krištofík.

RUDINSKÁ: Belko – Horňák, Hrubý, Malíček, R. Čupa (46. R. Céniga), Luciak, V. Kotrč, M. Čupa, Hodoň, Radovan Čupa (64. Okuliar), P. Čupa (83. M. Céniga).

RAKOVÁ: Kajánek – Rebroš, Olšiak, Krištofík, Tatarčiak, Maľovaník, Kováčik, Martiník, Martin Badžgoň, Miroslav Badžgoň, Kajánek.
Korňa – Podvysoká 2:0 (1:0), 20. (11 m) Michaliček, 60. Veselka.
Prvý polčas sa hral vyrovnaný futbal a šance sa striedali na oboch stranách. Korňu na koňa posadila premenená jedenástka, ktorá zlomila zápas. Po obrátke sa hostia snažili tlakom zvrátiť nepriaznivý stav, no boli to naopak domáci, ktorý skórovali a vyhrali. R Blahušiak, 300, ŽK: Slíž, Cvinček.

KORŇA: Brštiak – Pavol Korduliak (75. Mucha), Peter Korduliak, Kubala (65. Dorociak), Ján Michaliček, Jozef Michaliček, Ligač, Kotek, Korček, Planeta (62. Ďurka), Veselka.

PODVYSOKÁ: Hruška – Kubiš, F. Turiak, P. Bytčánek, M. Bytčánek, Slíž, Perďoch (65. Heglas), Kubiš, Šperka (30. Chochruň), Cvinček, M. Bytčánek.
Strečno – Radoľa 1:1 (0:1), 70. Lonc (11m) – 10. Paulus. Strečno začalo náporom. Už v 6. min. šiel na bránku hostí R. Sokolovský, ale podkopnutá lopta išla veľa brány. V 10. min. center Paulusa na prekvapenie všetkých skončil v bráne Galadíka. V 15. min. opäť šiel sám na brankára opäť R. Sokolovský, ale prudkou strelou neprekonal Gašinca. V druhom polčase Strečno zvýšilo aktivitu. V 47. min. neuznal rozhodca gól Trhančíka pre údajný ofsajd. V 70. min. však Trhančíka po prieniku hostia v 16-tke faulovali a Lonc z penalty vyrovnal. V závere malo Strečno niekoľko sľubných šancí, ale ostalo pri deľbe bodov.
R Nemček, 150 divákov. ŽK: Murárik, P. Sokolovský, Kán.

STREČNO: Galadík – L. Melo, Žigmund, Tučník, Trhančík (75. Obešva), I. Melo (46. Radočáni), P. Sokolovský, Murárik (60. Tavač), R. Sokolovský, Kán, Lonc.

RADOĽA: Gašinec – Paulus, Šidlo, Harcek, M. Gazdík (60. Jakubec), S. Žubor, Kaplík (75. Šuták), J. Žubor, Kováčik (65. Patyk), Minár, Macejko.
Belá – Predmier 2:2 (1:1), Kurcin, Horváth – Pobjak, Kučera.
Domáci začali náporom, už v 1. min. strela Vrábla len tesne minula bránu hostí. V 9. min. sa strela Čepelu obtrela o ľavú žrď. Stály tlak domácich vyústil v 21. min., keď tvrdá strela Kurcina skončila za chrbtom brankára hostí. V 28. min. zahrávali hostia roh a Pobjak po chybe domácej obrany vyrovnal. Už o dve minúty mohol Cabadaj skórovať, ale lopta letela tesne nad. V 35. min. vyhlavičkovali zadáci hostí z prázdnej brány ďalšiu Cabadajovu strelu. V 46. min. si vytvoril šancu Horváth, no prestrelil bránu. V 60. min. domáci zahrali najkrajšiu akciu zápasu, keď Čepela prihral Holúbkovi, ten z prvej vysunul Horvátha a bolo 2:1. V 63. min. tvrdú strelu Vrábla brankár Predmiera vyrazil. V 87. min. striedajúci Jaroščiak mohol zvýšiť, o minútu neskôr išiel ten istý hráč sám na brankára a nedal. Známe nedáš-dostaneš sa potvrdilo v 92. min., hostia sa dostali prvýkrát v druhom polčase k bráne domácich a Sluka vyrovnal na 2:2. R Hrtús, 200 divákov. ŽK: Pobjak (Predmier).

BELÁ: Frátrik – Mihalčatin, Cabadaj (70. Kuťa), Hýll, Kaňa (60. Šipčiak), Čepela, Laščiak, Kurcin, Holúbek, Vrábel, Horváth (80. Jaroščiak).

PREDMIER: Uríček – Bajza, Tomaník, Kučera, Sluka, Brezničan, Pobjak (70. Hraboš), Chválnik, Farkaš, Daníšek, Kopásek.
Dolný Hričov – Varín 1:0 (0:0), Pekarík (11 m).
Do Dolného Hričova prišlo družstvo, kroré v sezóne ešte nestratilo ani bod. Domáci tiež vyhrali kolo predtým v Rudine, takže boli odhodlaní bojovať, čo sa im aj darilo. Na ihrisku nebolo vidieť tabuľkový rozdiel. Viac šancí mali hostia, ale domáci brankár Horecký ich svojími výkonmi likvidoval. Po zmene strán prišli dvaja noví domáci hráči, ktorí mali oživiť hru. Domáci sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Hostia hrozili nebezpečnými brejkmi, ale brankár Dolného Hričova mal svoj deň, nepustil za seba ani jednu loptu. V jednom z posledných útokov vnikol Červenec do šestnástky hostí, kde bol faulovaný. Z následného pokutového kopu zabezpečil Pekarík domácim cenné víťazstvo. R Juríček, 150 divákov. ŽK: Randík – M. Zimen, M. Tichák, Repkovský. ČK: Nemček (Varín, po druhej ŽK).

D. HRIČOV: Horecký – Martin Masný (70. Mariník), Pekarík, Zaduban, Randík, Červenec, Michal Masný, Lasička, Hluchý, Puchoň (46. Kováč), Vančík (46. Bandúr). VARÍN: Murárik – P. Zimen, M. Zimen, M. Tichák, Rrepkovský, Nemček, Kokavec, M. Repáň, J. Repáň (88. Poliak), Lopušan, I. Tichák.
Závodie – Rudina 0:0.
Hostia sa počas celého zápasu nedostali poriadne za poliacu čiaru, naopak domáci mali šancí minimálne na tri stretnutia, ale ani jednu z nich nepremenili. Vyvrcholením streleckej mizérie Závodia bola 80. min., kedy skúsený Labant zahodil pokutový kop. Ešte aj potom mali domáci veľkú šancu rozhodnúť, ale Šajnohov lob ponad gólmana Tolnaja skončil na brvne.
R Mi. Poliak, 150 divákov. ŽK: Sedliaček – Šaran, Puráš.

ZÁVODIE: Pika - Ježo (85. Gajarský), Ľ. Belko, Škuta, M. Belko, Šoška (72. Dorčík), Sedliaček, Labant, Hruboška, Šajnoha, Randík.

RUDINA: Tolnaj – Piesecký (68. Haluška), Králik, Puráš, Kotrč, Šaran, L. Čičala, Ondrušek (8. Maslák), Pastucha, A. Čičala, Matejka.

2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Strelili 25 gólov. To sme tu už dlho nemali, hovorí Kamil Koleno

Sme trošku sklamaní z toho, že súťaž sa opäť zastavila. Najmä keď sa nám darilo, hovorí hráč Krásna nad Kysucou.