V derby zápase lepšie domáci

IV. liga, sk. Sever

Oščadnica – Kysucký Lieskovec 1:0 (1:0), 33. Ryboň.
V Oščadnici sa hral obojstranne kvalitný futbal. Domáci boli v tomto zápase lepším mužstvom, aj napriek tomu, že hrali od 50. min. v oslabení o jedného hráča. Zodpovedným a bojovným výkonom túto výhodu nedovolili súperovi zúročiť. Súkeník sám pred bránou prestrelil brankára hostí. R Rogoň, 400, ŽK: Lušňák, Gončár, Ryboň. ČK: Hrtánek.

OŠČADNICA: Timek – Brisuda, Zuziak, Hrtánek, Gončár, M. Kopera (60. Z. Kopera), Ryboň, Macášek, Lušňák (70. Podmanický), Krela (88. J. Vojtúš), Súkeník.

K. LIESKOVEC: Jurkovič – Céniga, Brtnický, Trnovec, Tatarčiak, Trizuliak, Marčan, M. Mrenka, Pavlík, Kubala, Baláž.
Rosina – Dúbrava 1:5 (1:4), 24. Mintál – 17. Surový, 21. Sučák, 30. Mrva (11m), 42. a 90. Urban.
Hostia uštedrili domácim lekciu z efektivity, keď v prvom polčase zo štyroch brejkov štyrikrát skórovali. Domáci znižovali na 1:2, ale hostia rýchlymi gólmi už v prvom polčase rozhodli o víťazstve, ktoré prikrášlil v nadstavenom čase druhým gólom v stretnutí Urban.
Ma. Jakubjak, 250 divákov. ŽK: Paur, Lysík, Turčan – Korbel.

ROSINA: Turčan – Paur (49. Turský) Lysík, Betuščin, Adamčík, Smieško, Hodas (82. M. Jaššo), Vrabec, Mintál, Bolibruch, Šustek (68. R. Jaššo).
Teplička – Kotrčina Lúčka 2:1 (0:0), 47. M. Králik, 56. Kysela – 49. Pecko.
V derby bolo veľa nervozity. V prvom polčase mali domáci viac šancí na gól, ale ten nepadol. Na začiatku druhého polčasu však videli diváci hneď tri v rozpätí desiatich minút. Najskôr otvoril skóre M. Králik. Z protiútoku Pecko vyrovnal, ale domáci Kysela nekompromisnou strelou opäť prinavrátil domácim vedenie. Zápas sa dohrával v nervóznej atmosfére.
R Galád, 300 divákov. ŽK: Lisko, Kysela – Kaplan, Bugala.

TEPLIČKA: Orvan – Hruška (89. Januš), P. Králik, Poliak, Lisko, Valášek, M. Králik, Belák, Kozák, Kysela, Adamus (83. Miček).

K. LÚČKA: Trnovec – Kačerík, Ďurnek, Nemec, Slúčik, Bugala, Kaplan, Pecko, M. Bielik (54. Martinček), Žabka, Hreus (71. Jašurek)).
Z. Poruba – Stráňavy 4:1 (2:0), 26. Čajka, 40. Tomek, 55. Kmeť, 82. Macík - 48. Machyňa (11m). V zápase priemernej úrovne boli domáci jednoznačne lepší. V prvom polčase hostia ani neohrozili bránu Z. Poruby a v 26. min. sa ujali domáci vedenia. V 40. min. zvýšili na 2:0. Po zmene strán hostia znížili z penalty Machyňom a vykresali iskierku nádeje, ktorú ale domáci uhasili v 55. min. tretím gólom už do siete Šmehýla. V 82. min. pečatili stav opäť domáci, keď sa do listiny strelcov zapísal Macík.
R Tilesch, 300 divákov. ŽK: Bella, Tomek - Machyňa, Čuraj.

STRÁŇAVY: Paučin (46. Šmehýl) – Berzák, Machyňa, Barták, Syrovátka, Beháň, Meliš, Hreus, Čuraj, Vacek (54. Vančík), Lončík.
Ostatné výsledky 4. kola: Trebostovo – Belá 5:1 (2:1), Tvrdošín – Valča 1:2 (0:2), Turany – O. Jasenica 0:1 (0:0).