Pondelok, 2. august, 2021 | Meniny má GustávKrížovkyKrížovky

Obidva kysucké tímy remízovali

IV. liga, sk. Sever

K. Lieskovec – Trebostovo 0:0.

Od začiatku sa hral vyrovnaný futbal. Diváci v nedeľu v Kysuckom Lieskovci góly nevideli, no aj napriek tomu si prišli na svoje. Bojovne naladené tímy si prakticky nič nedarovali. Domáci síce mali po zmene strán územnú prevahu, no nedostali sa cez hustú obranu hostí. Trebostovo pohrozilo len raz, brankár Jurkovič však bol pozorný. R Coma, 200 divákov. ŽK: Baláž, Cabadaj, Céniga – Pecka, Rusnák, Lukašík, Cinka. K. LIESKOVEC: Jurkovič – Pavlík, Céniga, Brtnický, Marčan, Mrenka, Myhalda, Trizuliak, Čečrvenec, Baláž, Cabadaj (83. Trenovec).

Valča – Oščadnica 0:0.
Prvý polčas bola hra vyrovnaná, hostia nevyužili čistú šancu, keď sa Gončár ocitol sám pred brankárom. Valča si v prvom polčase nevytvorila žiadnu gólovú šancu. Po obrátke sa hral tiež futbal nadpriemernej úrovne. Domáci vytvorili určitý tlak, no svoje príležitosti nedokázali využiť. Hostia umnou hrou udržali bezgólový výsledok. Hrozili rýchlymi brejkmi, no šance nevyužili. R Kret, 300 divákov. ŽK: Barošinec – Ryboň.
OŠČADNICA: Timek – Kopera, Zuziak, Zemaník, Brisuda, Ryboň, Macášek, M. Kopera, Súkeník, Lušňák, Gončár (55. Vojtúš).

Stráňavy – Tvrdošín 0:3 (0:1), Jamečný, Sirota, Martoň.
Domáci opäť doma nevyhrali. Ešte v prvom dejstve ich načal hosťujúci Jamečný, v druhom pridali hostia ďalšie dva góly a na Oravu si tak odvážajú spod Polomu víťazstvo rozdielom triedy.
R Moják, 100 divákov. ŽK: Hruška, Machyňa – Sirota. STRÁŇAVY: Mydlo – Hruška, Berzák, Machyňa, Syrovátka, Meliš (72. Vančík), Hreus (46. Daňo), Čuraj, Vacek (54. Vančík), Lojdl, R. Cetera.

Kotrč. Lúčka – Z. Poruba 1:1 (0:0), 88. Berešík - 65. Kmeť. Zápas mal opatrný začiatok. Prvú šancu mal v 15. min. Nemec, ale loptu poslal nad bránu. V zápätí hostia ohrozili domácu bránu, ale Trnovec nemusel zasahovať. V 25. min. posielal Martinček loptu k tyči, ale gólman hostí jeho šancu chytil. V druhom polčase prehustili hostia obranu a domáci sa nedokázali presadiť. Liptáci potom z brejku v 65. min. Kmeťom otvorili skóre. Domáci sa snažili vyrovnať, ale podarilo sa im to až dve minúty pred koncom po strele Berešíka spoza 16-tky. Remíza je spravodlivá.
R Vojtek, 150 divákov. ŽK: Žabka – M. Kováč, Račko, Droppa. K. LÚČKA: Trnovec – Ďurnek, Nemec, Slúčik, Bugala, Kaplan, Pecko, Berešík, M. Bielik (46. Milo), Martinček, Žabka.

Or. Jasenica – Teplička 3:1 (3:0), 5. Maroš Madleňák, 10. Čiernik, 37. Mário Madleňák – 83. Beleš. Úvod mali lepší domáci, ktorí viedli v 10. min. už o dva góly. V 37. min. pridal Madleňák z priameho kopu tretí gól a bolo prakticky rozhodnuté. V druhom polčase domáci hru kontrolovali a hosťom dovolili znížiť až v 83. min. Belešom.
R Jodas, 250 divákov. ŽK: Vladimír Madleňák - Martini, Belák. TEPLIČKA: Orvan – Hruška, P. Králik, Martini, Lisko (38. Poliak), Valášek, M. Králik, Belák, Kozák, Kysela (69. Mičech), Adamus (67. Beleš).

Belá-Dulice – Rosina 1:1 (0:0), 55. Delton – 75. Vrabec. V Turci sa hral vyrovnaný duel, v prvom aj v druhom polčase. Diváci však videli iba priemerný futbal. V druhom polčase po rohu hostia inkasovali, keď lopta prešla celou šestnástkou a Delton ju poslal hlavou do brány. Mintál mal potom dve šance, keď šiel zoči-voči na gólmana domácich, no nakoniec vyrovnal Vrabec, keď domáci neodkopli loptu do bezpečia a Vrabec ju poslal do siete.
R Paňko, 200 divákov. ŽK: Mikunda, Mintál (za hostí). ROSINA: Turčan –Turský (85. Paur), Lysík (20. Betuščin), Trhančík, Adamčík, Smieško, Vrabec, Mintál, Michulek, Mikunda, Bolibruch.

1. Trebostovo 5 3 2 0 9:2 11
2. Valča 5 3 1 1 9:3 10
3. Dúbrava 5 3 0 2 11:6 9
4. O. Jasenica 5 3 0 2 10:6 9
5. Tvrdošín 5 2 2 1 7:4 8
6. Kot. Lúčka 5 2 2 1 7:5 8
7. Z. Poruba 5 2 2 1 8:8 8