Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Ostré derby Rudiny s Rakovou

V. liga, sk. A

Dolný Hričov – Rudinská 1:0 (0:0)
Prvý polčas sa hralo medzi šestnástkami, domáci Bandúr nastrelil brvno. Hričov bol však o niečo lepší. Domáci hrali v druhom polčase na polovici súpera, Horecký si na loptu poriadne ani nesiahol. Hričov mal kopec šancí, ale radoval sa až po trme-vrme pred Belkom v 73. min., keď so šťastím od žrde poslal loptu do siete Vančík a zabezpečil tak tesné, ale úplne zaslúžené víťazstvo domácich.
Gól: 73. Vančík. Rozhodoval Mihálka, 200 divákov. ŽK: Malíček. D. HRIČOV: Horecký – Martin Masný (85. Puchoň), Pekarík, Zaduban (24. Vančík), Randík, Červenec, Michal Masný, Lasička, Hluchý, Bandúr, Sabo (88. Martiník). RUDINSKÁ: Belko – Malíček, P. Čupa, Ceniga, Hollý, M. Čupa, Hodoň, Luciak, Rast. Čupa, Rad. Čupa, Urbánek.

Závodie – Strečno 3:0 (1:0)
Hostia boli okrem penalty, ktorú v 75. min nepremenili, celý zápas pod tlakom domácich. Závodie mohlo vyhrať aj vyšším rozdielom, ale nepremenilo viacero čistých gólových šancí, a tak sa diváci tešili iba trikrát.
Góly: 21. Šajnoha, 53. Ježo, 60. Kučera. Rozhodoval Šuška, 150 divákov. ŽK: Minárik. ZÁVODIE: Pika – Kučera (75. Bičan), Belko, Sedliaček (65. Škuta), Ježo, Koniar, Gamboš (70. Mišúr), Kincl, Hruboška, Šajnoha, Randík. STREČNO: Kopásek – I. Melo, P. Šiplák, Beháň, Tučník, Trnka (46. Fraško, 55. Ondráš, 75. M. Šiplák), Radočáni, Murárik, Kán, R. Sokolovský, P. Sokolovský.

Korňa – Bánová B/Brezany 1:0 (0:0)
Domáci mali v celom zápase viac z hry, ale dlho nemohli prekonať gólmana rezervy Bánovej. Podarilo sa im to až v samom závere, keď sa z diskutabilne nariadenej penalty nemýlil J. Michalíček. Hostí môžu mrzieť dve šance, keď išli sami dvakrát na gólmana, ale nedali.
Gól: 90. J. Michalíček (11m). Rozhodoval Rohoň, 100 divákov. ŽK: Krajíček, Pranda, Červený. KORŇA: Vršťák – Pav. Korduliak (90. Planeta), Dorociak, Ján Michalíček, Peter Korduliak, Ligáč, Kotek, Baričák (46. Košeľa), Veselka (88. Mucha), Jozef Michalíček, Kľago. BÁNOVÁ B/BREZANY: Zachar – Michulek, Pranda, Horecký, Mahút, Trnovec, Hudec, Krajíček, Šmárik (86. Bača), Podhradský, Červený.

Varín – Predmier 0:2 (0:0)
Prvý polčas bol vyrovnaný, hralo sa medzi šestnástkami, ale bez väčších šancí. Hostia šli za päť minút v druhom polčase po chybách domácej obrany Bednárom a Jandom do vedenia, ktoré si udržali až do záveru. Domáci mali šance na skorigovanie, ale Uríček sa nedal prekonať.
Góly: 52. Bednár, 57. Janda. Rozhodca Juríček, 100 divákov. ŽK: Nemček, Repkovský, M. Tichák, Adamčík – Bednár, Janda, Šimoník, Chvalník. VARÍN: Murárik – Nemček, M. Zimen, Poliak (46. Adamčík), Repkovský, M. Tichák (74. J. Repáň), Kokavec, M. Repáň, Šugár (83. Mikula), Lopušan, I. Tichák. PREDMIER: Úríček – Bajza, Bednár (82. Kopásek), Janda, Sluka, Šimoník (87. Farkaš), Pobjak, Chvalnik, Klus, Rentka, Husár.

Skalité – Belá 1:1 (0:0)
Domáci síce mali celý zápas prevahu, no nedarilo sa im skórovať. Hostia využili chybu v obrane a otvorili skóre v 46. min. To prebralo domácich k životu. Začali tlačiť na hostí a v 74. min. vyrovnali váhy zápasu. Do konca stretnutia sa obe mužstvá snažili zvrátiť nerozhodný výsledok, no nakoniec sa body delili.
Góly: 74. Privarčak - 46. Čepela. R Močiliak, 250, ŽK: Čanecký, Petrák - Frátrik, Holúbek.
SKALITÉ: M. Tatarka – Sidora, Vlček, Čanecký, R. Mikula, Prívarčák, M. Serafín, Chovanec (46. Šurhaňák), Ľ. Serafín (57. Maňák), Kula, Petrák. BELÁ: Frátrik – Šmehyl (73. Macha), Cabadaj, Kuťa, Kaňa (84. Jaroščiak), Čepela, Laščiak, Kurcin, Holúbek, Vrábel, Mihalčatín.

Podvysoká – Radoľa 1:1 (0:0)
Domáci hrali útočný futbal, čo sa však v prvom polčase nepodarilo premeniť do gólov. Potom začal súper vystrkovať rožky a mal do polčasu dve gólové šance. Po obrátke Podvysoká nedovolili Radoli nič, a po množstve zahodených šancí nakoniec remizovala 1:1.
Góly: 65. Kubiš – 67. J. Žúbor. R Blahušiak, 300, ŽK: Sliž – Červenec, Gazdík, Kaplík.
PODVYSOKÁ: Hruška – Ligáč, Kľago, Chytil, Perďoch, Sliž (46. Chochruň), Cvinček, P. Kubiš, R. Kubiš (74. Kupka), M. Bytčánek, Babiš.
RADOĽA: Grešák – Šidlo, Šuták (68. Kuriak), Macejko, Červenec, Jakubec, Minár, Gazdík (85. Kováčik), S. Žubor, Kaplík, J. Žúbor.

Rudina – Raková 0:1 (0:1)
Bojovné a nervózne derby prinieslo vyrovnaný futbal. Hostia hrali aktívne a Rudina sa v snahe vyrovnať robila chyby.
Gól: 27. (11 m) Martiník. R Krenželák, 100, ŽK: Kotrč, Šuraba, Puráš, ČK: Horvát, Puráš – Krištofík, Kováčik, Martiník, ČK: Martiník. RUDINA: Tolnaj – Horvát, Králik, Mičian, Kotrč, Piasecký (25. Ondrušek), Šuraba, Pastucha, Čičala (66. Špiriak), Puráš, Škáran. RAKOVÁ: T. Kajánek – Belko, Krištofík (85. Šperka), Majerík, Tatarčiak, J. Kajánek, Kováčik, Martiník (90. Završan), Maľovaník (85. Krížek), Čačurák, M. Badžgoň.
Dohrávka 6. kola: Belá - Radoľa 5:3 (3:1).

1. Predmier 10 7 2 1 32:9 23
2. Skalité 10 6 3 1 23:11 21
3. Raková 10 5 2 3 15:14 17
4. D. Hričov 10 5 2 3 12:11 17
5. Žilina-Závodie 10 4 4 2 15:7 16
6. Belá 10 4 4 2 19:17 16
7. Podvysoká 10 4 3 3 15:9 15