Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

V Makove si zahral navrátilec Mlákyta

III. liga

Stará Bystrica – L. Štiavnica 5:2 (3:0)
Domáci začali tento zápas výborne. Hneď v 10. min. Karasy pretlačil loptu za Šulcov chrbát. V 13. min. sa Tvrdý rútil sám na bránu, no hostia ho faulovali a z následného pokutového kopu zvyšujú na 2:0. V 26. min. sa hostia dostali do prvej vyloženej šance, keď Jurčo hlavičkoval tesne vedľa. V 39. min. tlak domácich zúročil Ľ. Faktor, ktorý zvyšuje na 3:0. V 44. min. ešte aktívny Jurčo triafa do žrde. Za stavu 3:0 domáci dovolili hosťom znížiť na 3:2. No v 73. min. Tvrdý zvýšil na 4:2. Aktivitu domácich zúročil Seduch po Faktorovej prihrávke na 5:2.
Góly: 10. Karasy, 13. a 90. Seduch, 38. Ľ. Faktor, 73. Tvrdý - 53. Calo, 72. Švárny. R Krško, 150divákov. ŽK: Štrba, Poništ, Sobol, Toman. ST. BYSTRICA: Toman – Korenčík, Sobol, L. Kolembus (71. Kubala), Karasy (25. Poništ), Tvrdý, Seduch, Štrba, Mačejko, Ľ. Faktor, Matejčík.

Makov – L. Lúčka 2:3 (0:1)
V bojovnom stretnutí začali lepšie hostia, ktorí boli pohyblivejší a neraz prečíslovali domácich. V 18. min. dobre hrajúci Kalina ideálne prihral Turianovi a ten otvoril skóre. Hostia boli naďalej lepším mužstvom, lepšie kombinovali, ale domáci do polčasu už neinkasovali. Do druhej polovice nastúpili domáci s predsavzatím urobiť niečo s výsledkom. Ale naopak, boli to zase hostia, ktorí Turianom zvýšili na 0:2. Po vynútenom príchode anglického navrátilca Mlákytu na ihrisko ožilo celé mužstvo Makova. V 63. min. prihral Šustekovi a jeho ideálnu nahrávku poslal Křenek do brány. V 72. min. po ďalšej Mlákytovej prihrávke zbehol Šustek a bolo 2:2. V 86. min. sa lámal chlieb, keď Křeneka nešikovne zrazil Tatranský, ale píšťalka rozhodcu Urdu ostala nemá. Z následného protiútoku podtrhol svoj výkon hosťujúci Drahno. Remíza by bola spravodlivejšia, ale body si odviezli šťastnejší hostia.
Góly: 63. Křenek, 72. Šustek – 18. a 57. Turian, 87. Drahno. R Urda, 300 divákov. ŽK: Špulica, Šustek – Beňadik, Turian, Horčík. MAKOV: Krišica – Roman (86. Pavlica), Barčák Banetka, K. Křenek, Sojčák (46. Kubošný), Podmanický (58. Mlákyta), Šustek, Konečný, Špulica, Róbert Křenek. L. LÚČKA: Tatranský - Klimík, Kľapčík, Kotrbanec (66. Kodaj), Beňadik, Kalina, Turian, Kaštan, Horčík, Cvacho, Drahno.

Krásno – Námestovo 1:0 (0:0)
Hra sa väčšinou pohybovala v strede ihriska. Domáci boli snaživejší, avšak vyložené šance si v prvom polčase nevypracovali. Po zmene strán domáci pridali, hostí dvakrát podržal výborne chytajúci brankár. Rozhodujúca bola 85. min, keď po faule na domáceho Borovičku Kubica zabezpečil prvé víťazstvo domácich.
Gól: 85. Kubica. R Ondák, 150 divákov. ŽK: Kubica, Seko.
KRÁSNO: Šurina – Šadlák, Timek, Voška, Gábor, Krištofík, Vaňovec (45.Borovička), Nevedel, Kubica, Horňák, Kolembus (75. Seko).

Králiky – Kysucké Nové Mesto 1:0 (1:0)
Zápas bol v prvej časti v réžii domácich, keď už v 8. min. Kubák z 20 m otvoril skóre strelou do šibenice. Domáci tlačili aj naďalej. Po zmene strán Macek sám pred brankárom nedal. V 48. min. po centre Záhradníka zachraňoval domáci brankár. Hostia začali útočiť a prebrali iniciatívu, no koncentrovaná obrana domácich zachraňovala. V 90. min. ešte mohol Golian vyrovnať, no čistú šancu trestuhodne zahodil.
Gól: 8. Kubák. R Gonda, 250, ŽK: Brišš, Klago.
KYS. NOVÉ MESTO: Brišš – Valiašek, Pavlus, Vlček, Kľago, Záhradník, Golian, Holeščák, Macek (77. Dobroň), Kohút, Ondrušek.

Fiľakovo – Bytča 1:1 (0:0)
Prvý polčas bol vyrovnaný, aj keď hostia mali o niečo viac šancí. Strely spoza 16-tky však neohrozili domáceho gólmana dostatočne. Domáci v druhom dejstve pritlačili, z čoho vznikla aj penalta, ktorú Mihályi premenil. Po góle však Fiľakovo začalo brániť chudobný náskok a v 78. min. sa mu to vypomstilo, keď Šebík z priameho kopu z 20-tich metrov k žrdi vyrovnal. V závere už bola hra bez vážnejších šancí.
Góly: 65. Mihályi (11m) – 78. Šebík. Rozhodoval Matoš, 600 divákov. ŽK: Rácz - Gajdošík, Gállik. BYTČA: Klec – Kocian, Zátek, Čmárik, Gajdošík, Minárik, Kadák, Gabaj, Capko (62. Mišutka), Šebík, Gállik (87. Patyka).

Bánová – Zvolen 1:0 (0:0)
Domáci mali v polčase miernu prevahu, ktorú v druhom polčase ešte viac vystupňovali. V závere sa hralo v ich réžii. Gól Bánovej padol po rohu, keď sa lopta dostala k Stalmaškovi a ten „koníkom“ prekonal zvolenského gólmana.
Gól: 90+. Stalmašek. Rozhodoval Horný, 300 divákov. ŽK: Stalmašek – Želiezka, Špano, Macejko. ČK: Želiezka (po 2. ŽK). BÁNOVÁ: Adamčík - L. Ďuratný, Hýll, Ondráš, Vajda, Stalmašek, Frátrik, Ďurica, Padala (85. Súľovský), Sluka, Labuda (38. Beháň, 78. Pikus).
Ostatné výsledky 10. kola: Kremnička – Dol. Ždaňa 1:2 (1:1). D. Strehová - Rim. Sobota B 3:0 (1:0).

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  4. Home (ale aj) Office
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 612

Niektorí zákazníci si zatiaľ berú zabalené jedlo.

Najviac nakazených pribudlo v Košiciach a v okrese Čadca

Nedeľňajší rekord sa vyšplhal na číslo 860.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.