Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky
IV. LIGA, SK. SEVER

Oščadnica súperovi uchmatla bod

Dúbrava – Kotrčina Lúčka 2:2 (1:1)
Napriek výbornému výkonu hostí sa v 20. min. tešili domáci po krásnej strele Mrvu. Po faule na Berešíka kopali hostia penaltu a Kaplán ju bezpečne premenil. V druhom polčase sa domáci po diskutabilnej jedenástke ujali vedenia Petercom. Hostia však desať minút pred koncom opäť z jedenástky vyrovnali a stav sa už nezmenil.
Góly: 20. Mrva, 50. Peterec (11 m) - 35. a 80. Kaplan (oba z 11m). R Ivanič, 150 divákov. ŽK: Urbanovič, Mydliar - Frniak, Martinček ČK: Martinček po 2 ŽK. K. LÚČKA: Trnovec – Milo, Káčerík, Kaplán, Slúčik, Bugala (56. Jaroščiak), Bielik, Berešík (51. Frniak), Pecko (60. Hreus), Žabka, Martinček.

Belá-Dulice – Stráňavy 3:1 (1:1)
V zápase priemernej úrovne sa zrodilo zaslúžené víťazstvo domácich. Hostia sa ujali vedenia gólom z penalty za faul na Vaceka. Domáci potom pritlačili hostí, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól. V druhom polčase domáci za päť minút zahodili tri čisté šance, ale štvrtú Fatika premenil. Hostia mohli Machyňom vyrovnať ale kapitán hostí zo siedmich metrov prestrelil prázdnu bránu. Hostia hrali vabank a domáci to využili na prikrášlenie víťazstva.
Góly: 24. Mazurák, 50. Fatika, 90. Grisnik - 5. Machyňa (11 m). R Fábry, 150 divákov. ŽK: Hreus, Meliš (Stráňavy). STRÁŇAVY: Mydlo – Hruška (46. L. Cetera), Hreus, Lončík, Berzák (72. Barošinec), Meliš, Syrovatka, Myškár, Vacek (78. Podmalík), Machyňa, Čuraj.

Rosina – Z. Poruba 0.2 (0:1)
Po úvodných dvoch šanciach Rosiny hostia pohrozili strelou do tyče. O päť minút však domáci dostali po rovnakej šanci gól na 0:1, ktorý s nimi otriasol a do konca polčasu sa z neho nespamätali. V druhom polčase sa po príchode Kopáča hra Rosiny zlepšila, ale domáci dve-tri šance nevyužili a pri vabanku v závere dostali po úniku do otvorenej obrany druhý úder.
Góly: 13. Droppa, 90. Beťko. R Drozd, 150 divákov. Bez kariet. ROSINA: Turčan – Mikunda, V. Turský, Michulek, Betuščin, M. Turský, Hodas (83. Paur), Trhančík, Mintál, Bolibruch, Vrabec (69. Kopáč).

Turany – Teplička 2:0 (2:0)
Domáci sa tešili z víťazstva, ktoré si zabezpečili v prvom polčase gólmi po hrubých chybách hostí. V druhom polčase pribudli iba karty, hra sa síce vyrovnala, ale góly už nepadli.
Góly: 21. Gregor, 31. Pajdák. R Frontová, 150 divákov. ŽK: Zrník – Valášek, Lisko, Beleš, Ponechal. TEPLIČKA: Orvan – Hruška, P. Králik, Martini, Poliak, Valášek, Lisko, M. Králik, Adamus (60. Ponechal), Kysela (46. Beleš), Kozák (60. Majerčík).

Or. Jasenica – Oščadnica 1:1 (0:0)
V prvom polčase bola hra vyrovnaná aj v poli, aj na šance, keď prvé nepremenili za hostí Krela a Súkeník. Domáci sa takisto dostali do vyložených šancí, ktoré vyriešil brankár Timek. V druhom polčase pridali domáci na dôraze, zvýšili aktivitu a dostali sa do vedenia. V 86. min. po peknej akcii krásnou strelou vyrovnal Ryboň na 1:1.
Góly: 60. Madleňák - 86. Ryboň. R Škarek, 250 divákov. ŽK: M. Kopera. OŠČADNICA: Timek – Brisuda, Zemaník, Z. Kopera, Zuziak, Macášek, Ryboň, Gončár (85. Vojtúš), M. Kopera (67. Hrtánek), Krela, Súkeník.

K. Lieskovec – Valča 3:2 (1:1)
Až šesť hráčov základnej zostavy domácemu tímu chýbalo kvôli zraneniam. Lieskovec sa rozbiehal pomalšie, a tak šli do vedenia hostia, domáci však odpovedali Mihaldom. Po obrátke pridali dva góly, na ktoré síce hostia odpovedali, ale na viac sa už nezmohli. Negatívom zápasu sú až štyria vylúčení hráči. Hráči Lieskovca si zaslúžia pochvalu, pretože okrem Valče proti ním hral aj niekto iný...
Góly: 44. a 52. Mihalda, 63. Brtnický - 22. Barošinec, 72. Kelo. R Knapec, 100 divákov. ŽK: Ceniga, Brtnický, Šlapka, Mihalda. ČK: Mihalda – Korda, Kucian, Adamec.

K. LIESKOVEC: Hvostík – Tatarčiak, Brtnícky, Šlapka, Ceniga, Červenec, M. Mrenka, Trizuliak (86. Kopásek), Trnovec, Mihalda, Marčan.
Ostatné výsledky 11. kola: Trebostovo – Tvrdošín 2:0 (1:0). Flak, Finta.

1. Trebostovo 10 6 4 0 20:5 22
2. Tvrdošín 11 6 2 3 19:12 20
3. Dúbrava 11 5 3 3 27:17 18
4. Kot. Lúčka 11 5 3 3 18:16 18
5. Z. Poruba 11 4 5 2 21:14 17
6. Valča 11 5 2 4 18:16 17