Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky
III. LIGA

Makov doma vycvičil Štiavnicu

Zvolen – K. N. Mesto 2:0 (0:0)
Celý prvý polčas sa hra zväčša odvíjala medzi šestnástkami a vážnejšiu šancu si nevypracovalo ani jedno mužstvo. Úvod druhého dejstva vyšiel domácim, ktorí začali hrať agresívnejšie a hlavne, začali viac behať. V 51. min. z priameho kopu z 20 m poslal Poništovi „vizitku“ Macejko. Hosťujúci futbalisti sa na domácu polovicu dostávali len po ojedinelých brejkoch.
n Góly: 51. Macejko, 56. Michalík. R Budáč, 200 divákov. ŽK: Bohuš – Valiašek. KYS. NOVÉ MESTO: Poništ – Valiašek, Paulus, Vlček, Kľago, Mičiak (90. Valík), Záhradník, Goljan, Holeščák (63. Kňazovič), Macek (62. Dobroň), Ondrušek.

Makov – L. Štiavnica 4:1 (2:1)
Už v 9. min. kapitán Konečný ideálne naservíroval strelcovi Křenkovi a ten otvoril skóre. O niekoľko minút neskôr Křenek opäť ukázal, aký je dôležitý pre Makov, obišiel aj brankára Šulca a z ťažkého uhla rozvlnil sieť. V 42. min. Křenek sám pred brankárom trestuhodne zahodil šancu a vzápätí hostia po dobre zohratom rohu exligistom Jurčom znížili na 2:1. V 52. min. obranca Vrtich zbytočne pri postrannej čiare zastavil v brejkovej situácii Špulicu, po čom videl druhú žltú kartu. Skúsený Vítek nedal Šulcovi v 75. min. šancu. V 82. min. prišla chvíľa Pavlicu, ktorý zasunul loptu do siete.
n Góly: 9. a 18. Křenek, 75. Vítek, 82. Pavlica – 45.+ Jurčo. R Bridňan, 250 divákov. ŽK: R. Křenek – Šulc, Vrtich, Myhalov. ČK: Vrtich. MAKOV: Krišica – K. Křenek, Banetka, Barták, Kubošný, Špulica (80. Podmanický), Vítek, Barčák, Konečný (89. Sojčák), Šustek. Róbert Křenek (72. Pavlica).

Kremnička – Bytča 1:2 (1:0)
Domáci šli do vedenia po Chrenkovej chybe a Kelerovom presnom zásahu, hosťujúci Capko však nevyužil dva nájazdy na bránu, pretože Juračka zachránil. Na 1:1 dal v 77. min. striedajúci Mišutka a v 82. min. zabezpečil hosťom dôležité tri body Čikota.
n Góly: 28. Keler – 77. Mišutka, 82. Čikota. R Koós, 150 divákov. ŽK: Zátek. BYTČA: Klec – Chrenko, Kocian, Čmárik, Gajdošík, Čikota, Šebík, Minárik (86. Zátek), Gállik, Gabaj, Capko (68. Mišutka).

Krásno – L. Lúčka 3:2 (2:0)
Domáci potrebovali zabodovať naplno a tomu prispôsobili aj herný prejav. Viedli už od 4. min. po góle Neveďala a po polhodine hry zvyšoval Horňák. Po druhom góle sa domácim prílišné sebavedomie nevyplatilo. Hostia znížili hneď po zmene strán a v 75. min. Turianom vyrovnali. V poslednej minúte sa však po nádhernom uvoľnení Horňáka dostal k lopte striedajúci Seko a rozhodol.
n Góly: 4. Neveďal, 29. Horňák, 90. Seko - 47. Drahno, 75. Turian. R Gonda, 160 divákov. ŽK: Cvacho, Kalina. KRÁSNO: Šustek – Timek, Gábor, Voška, Zjavka, Krištofík, Kubica, Nevedal, Borovička (54. Vaňovec), Kolembus (75. Seko), Hornák. L. LÚČKA: Tatranský – Klimík, Klapčík, Kotrbanec, Kalina, Turian (86. Kodaj), Šupina, Kaštan, Horčík, Cvacho, Drahno.

Bánová – Námest. 2:1 (1:1)
Zápas ponúkol futbal priemernej úrovne. Sluka na začiatku nepremenil nájazd na gólmana. Pokus Sluku však v 25. min gólman Námestova vyrazil a Pikus poslal loptu do siete. Trochu nekoncentrovanosti využil súper na vyrovnanie. Po centri nabehol Vajda v 78. min. pred bránu a hlavičkou k žrdi rozhodol o zaslúženej výhre Bánovej.
n Góly: 25. Pikus, 78. Vajda – 28. Macko. R Putra, 250 divákov. ŽK: Ondráš, Pikus – Kubala, Košťál, Habiňák. BÁNOVÁ: Adamčík - L. Ďuratný, Hýll, Ondráš, Vajda, Stalmašek, Frátrik, Ďurica (46. Labuda), Padala (84. Súľovský), Sluka, Pikus (46. D. Ďuratný).

Fiľakovo – St. Bystrica 2:1 (2:0)
Prvý polčas mali z hry viac domáci a po chybách hostí v 18. minúte otvorili skóre. Hostia mohli vyrovnať, no Faktorova strela šla tesne nad. Po Štrbovej akcii sa Šumský zle zorientoval a netrafil loptu. V 44. min. však hostia inkasovali druhý gól. Po zmene strán sa hostia snažili, prevzali iniciatívu a v 52. min. Sedúch zvýšil na 2:0. Stará Bystrica prevzala hru, no šance Faktora, Sedúha a Mačejku ostali nepremenené.
n Góly: 18. Vršanský, 52. Sedúch - 44. Šafráni. R Vorštiak, 450 divákov. ŽK: Olša – Korenčík.
ST. BYSTRICA: Toman – Mačejko, L. Kolembus, Melišík, Korenčík, Tvrdý, Sedúch, Štrba, Šumský, Ľ. Faktor, Matejčík.
Ostatné výsledky 12. kola: D. Strehová – D. Ždaňa 1:0 (1:0), Máč (11 m). Králiky – Rim. Sobota B 2:1 (1:0), Klinec 2 (1 z 11 m) - Scherer (11 m).

1. Bánová 13 9 4 0 36:9 31
2. Zvolen 13 8 3 2 25:10 27
3. D. Ždaňa 13 5 5 3 24:17 20
4. Králiky 12 5 5 2 21:17 20
5. D. Strehová 13 5 4 4 15:13 19
6. R. Sobota B 12 6 1 5 19:18 19
7. Kys. NM 13 5 2 6 21:14 17
8. Kremnička 13 4 5 4 14:16 17