V rozhovore s manažé-rom klubu Vladimírom Kučákom sme zisťovali informácie z domácej kuchyne FK Tatran Oščadnica.
Počas zimnej prestávky zvyknú v kádroch mužstiev na každej úrovni nastať zmeny. Došlo k nejakým zmenám aj vo vašom klube?
- Na trénerskych postoch nedošlo k žiadnym zmenám. Čo sa týka kádra, viacerým hráčom skončilo hosťovanie Súkenníkovi a Zuziakovi. Snahou klubu je udržať týchto hráčov v mužstve, respektíve zmeniť hosťovanie na prestup, čím by sa stali našimi kmeňovými hráčmi. V zimnom období k nám ešte prestúpil brankár Marek Žák, ktorý bol naposledy v Bánovej. Ako už viete, pred dvoma rokmi pôsobil aj u nás v Oščadnici.
S akými predsavzatiam vstúpite do jarnej časti?
- Mužstvo hralo na jeseň futbal, ktorý sa páčil divákom a našim cieľom je túto kvalitu udržať aj v jarnej časti.
Aké sú ciele v odvete a kedy ste začali s prípravou?
- Začali sme 25. januára. Využívame školskú telocvičňu a okolité terény. V pláne máme odohrať osem prípravných zápasov. Na umelej tráve v Žiline a v Jablunkove. V Krásne a v Čadci využijeme možnosť škvarových ihrísk.
Akí súperi vás v prípravných zápasoch čakajú?
- Krásno, Skalité, Čadca dorast, Jablunkov, Zástranie, Bánová, Stará Bystrica, Svrčinovec.
Povezte nám niečo bližšie k cieľom vášho klubu v jarnej časti.
- Po jeseni sme s umiestnením v tabuľke spokojní. Nie však na sto percent, lebo dva zápasy máme neodohrané. V dohrávkach nás čakajú súperi z vyšších priečok v tabuľke, teda nebude jednoduché potvrdiť jesennú domácu neporaziteľnosť. Ďalším cieľom pred jarnými zápasmi je dopĺňať mužstvo mladými chlapcami a dávať im šancu, aby sa napĺňal dlhodobý cieľ nášho klubu a to je zapracovanie čo najväčšieho počtu našich mladých do A mužstva.
Čo sa týka umiestnenia v tabuľke, náš cieľ je vyhnúť sa záchranárskym bojom a hrať futbal, ktorý sa páči divákom.
A čo novinky z klubovej kuchyne?
- Klub sa zameriava na prípravu kvalitnejších tréningových plôch, čo je našim veľkým nedostatkom, pretože zatiaľ nie je u nás žiadna umelá ani tréningová plocha. Je to nevyhnutné v našich podmienkach mať ju, aby sa futbal mohol ďalej rozvíjať a aby sme získali potrebnú kvalitu a posunuli sa aj v dorasteneckej kategórii do vyššej súťaže.
Autor: TOMÁŠ URBANÍK