S Vrútkami nepotvrdili

Čadca cestovala do Vrútok potvrdiť dva domáce body so Zvolenom. Zápas sa začal nervózne. Domáci otvárali skóre po závare pred Smolkovou bránou. Tri minúty na to vyrovnával svojím prvým extraligovým gólom Vlado Najdek.

Vrútky – Čadca 5:4 (1:1, 3:0, 1:3)

V druhej časti hry si Čadčania vypracovali niekoľko gólových šancí, avšak neúspešne. Naopak, hostia odštartovali svoj gólový koncert v početnej výhode. Čadčania v snahe vyrovnať urobili chyby v obrane a preto aj pykali. Vrútky pridali ďalšie dva góly a dostali sa do vedenia 4:1. Tretia tretina patrila Čadci. Domáci sa ocitli pod obrovským tlakom. Vytúžený gól prišiel po rybičke Dušana Sobola, ktorý triafal odrazenú loptičku do odkrytej bránky. Štyri minúty na to sa hostia opäť tešili z gólu. Radim Smolka znižoval tvrdou strelou k žrdi. Jednogólový rozdiel velil do útoku. Domáci však odpovedali veľmi rýchlo. Šťastným gólom sa opäť odpútali od svojho súpera, ktorý nepremenil ďalšie šance. Iskierku nádeje vykresal Matej Kormanec. V početnej výhode strelou pod hornú žrď nedal brankárovi šancu. Záverečnému náporu Čadčanov už domáci dokázali odolať. Našich hráčov môžu mrzieť najmä nepremenené šance.

Góly: Vladimír Najdek, Dušan Sobol, Radim Smolka, Matej Kormanec.
Čadca: Lukáš Smolka – Radovan Kandrik, Peter Papík, Tomáš Rucek, Ivan Dirgas, Pavol Surňák, Martin Mravec, Matej Kormanec – Tomáš Urbaník – Dušan Sobol, Radim Smolka – Róbert Drábik – Vladimír Najdek, Rudolf Kučák – Milan Kubiatko – Tomáš Kubica, Martin Smolka, Martin Jopek, Lukáš Bajan, Marek Bodor, tréner: Jiří Chovančík.

11. Čadca 16 1 0 15 28:88 2

Vrútky jr. – Čadca jr. 5:0 (1:0,0:0,4:0)
Čadčianska Juniorka predvádzala prvé dve tretiny pekný hokejbal. Čo chýbalo, bola koncovka. Ani v tretej tretine nenašli správny recept ani strelca. Ba čo viac, zlyhala komunikácia na ihrisku a kondične nedokázali držať krok so súperom. Aj preto kopili chyby, z ktorých dostávali góly. Celková hra nemala hlavu ani pätu a domáci hráči úplne ovládli hru. Ak sa chcú udržať v strede tabuľky, musia začať vyhrávať.

Čadca: Tomáš Nevedel, (Miroslav Firek) - Michal Birčiak, Martin Michalina, Ján Pohančeník, Patrik Švejda, Peter Čarnecký, Anton Kuffa, Michal Lipták, Martin Lušňák, Martin Snoha C, Filip Kuric, Anton Balák, Tomáš Podolák, Marek Mudrík, Tomáš Čimbora, Michal Krkoška, Michal Najdek, Jakub Soviar, Róbert Truchlík, Ladislav Žemba, tréner: Jiří Chovančík.