Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky

Vicemajstra mali na lopate

Už v prvej minúte zápasu napriahol Róbert Drábik a vyrazenú strelu pohotovo dorážal k pravej tyči Tomáš Urbaník. Hostia sa svojho súpera nezľakli a držali s ním krok. Najvýraznejšou osobou na ihrisku bol Lukáš Smolka v bráne Čadce. Svojimi zákrokmi privá

Izoglobal Martin – HBK Čadca 8:3 (0:1, 1:2, 7:0)
Už v prvej minúte zápasu napriahol Róbert Drábik a vyrazenú strelu pohotovo dorážal
k pravej tyči Tomáš Urbaník. Hostia sa svojho súpera nezľakli a držali s ním krok. Najvýraznejšou osobou na ihrisku bol Lukáš Smolka v bráne Čadce. Svojimi zákrokmi privádzal Martinčanov do zúfalstva. Prvá tretina skončila víťazne pre Čadcu 1:0. V druhej sa domáci snažili nájsť recept na výborného brankára hostí a po dlhšom dobývaní čadčianskej svätyne sa im aj podarilo vyrovnať. Čadca hneď odpovedala. Najprv Radim Smolka strelou z príklepu triafal presne do priestoru pod spojnicou brány. O dve minúty neskôr podobným spôsobom zvyšoval Matej Kormanec. Do tretej časti zápasu vstupovali hostia s odhodlaním udržať výsledok, prípadne poistiť víťazstvo. Do šiestej minúty tretej tretiny sa im to aj darilo. Čo však prišlo potom, je ťažké komentovať. Skrat? Zaváhanie? Strata koncentrácie? V slede dvoch minút Martin dokázal otočiť stav z 1:3 na 4:3 a pokračovať v ofenzívnom ťažení. Doslova ovládol ihrisko. Ťažko hľadať objektívnu či subjektívnu príčinu. Treba veriť že už tento víkend budú hokejbalisti doma bodovať.
GÓLY: Tomáš Urbaník, Radim Smolka, Matej Kormanec.

ČADCA: Lukáš Smolka – Radoslav Kandrik, Peter Papík, Ivan Dirgas, Tomáš Rucek, Radim Smolka – Matej Kormanec – Martin Smolka, Róbert Drábik – Tomáš Urbaník – Dušan Sobol, Martin Jopek – Martin Mravec – Vladimír Najdek, Marek Bodor, Lukáš Bajan, tréner: Jiří Chovančík.

Medokýš Martin jr. – HBK Čadca jr. 3:5 (3:1, 0:2, 0:2),
Čadca vtupovala do zápasu veľmi dobre. Otvorila skóre zásluhou Jakuba Soviara. Avšak domáci hráči dokázali kontrovať a presadiť sa hneď trikrát. To, čo predviedli seniori Martina proti Čadci, sa podarilo práve čadčianskej juniorke proti rovesníkom z Martina. Dokonalým otočením skóre vo svoj prospech si pripísali ďalšie dva body do tabuľky. Obzvlášť pekný a dôležitý gól padol v posledných minútach zápasu. Čadca síce viedla 4:3, ale súper nepríjemne „hrýzol“. Peknou spoluprácou sa zaskvela dvojica Martin Snoha