Sobota, 17. november, 2018 | Meniny má Klaudia
II. LIGA

FK Čadca potvrdila body

Po výbornom výkone v Rakytovciach sa očakávalo v Čadci víťazstvo a k tomu aj dobrá hra. Už pred zápasom bolo zrejmé, že nerovný terén neumožní technický futbal. Prvých dvadsať minút naznačilo, že v zápase nepadne veľa gólov.

FK Čadca – Podbrezová B 1:0 (1:0)
Do prvej šance sa Čadca dostala v 19. minúte, ale Húskov center nenašiel adresáta. V 26. minúte však prišla štandardná situácia a po Jouklovom centri Kavuliak umnou hlavičkou otvoril skóre. Upokojujúci gól nepriniesol väčšiu kvalitu na kopačky domácich. Na 2:0 mohol FK zvýšiť v 35. minúte, ale ani Jakubec ani Planeta nemierili presne.

V 43. minúte Planetov rohový kop mohol ešte zužitkovať David. Hneď v úvode druhej časti hry mohli domáci pridať rozhodujúcu poistku, ale Jakubcova strela bola zblokovaná. Jednu
z mála pekných akcií predviedli hráči v 61. minúte, ale sľubne sa rozvíjajúci útok zastavilofsajd. Hra oboch mužstiev nepotešila rekordnú návštevu, domáci nedokázali vytvoriť súvislejší tlak na bránu Podbrezovej. Aj preto začal byť výsledok pre domácich neistý. Železiari pohrozili v 68. minúte, Holec bol na mieste.

V 74. minúte sa Čadca dostala do najväčšej príležitosti, ale Jakubcova krížna polostrela, poloprihrávka lízala pravú žrď Ihradského brány. V závere stretnutia vycítili svoju príležitosť hostia a v dvoch prípadoch musel zachraňovať Holec. Čadca dnes zvíťazila. Viac ako hra potešili dôležité tri body, vďaka ktorým sa dostalo mužstvo už na 6. miesto, no v zajtrajšom dohrávanom stretnutí s Turčianskymi Teplicami nemusí nedeľňajší výkon stačiť. Skutočne veľmi dávno sa v Čadci nehral taký nezaujímavý futbal pre oko diváka, ale víťazstvo je v tomto prípade dôležitejšie. Čadca získala z prvých deviatich jarných bodov sedem a to je vynikajúca bilancia.

Góly: 26. Štefan Kavuliak.
ČADCA: Holec – Novotný, Kavuliak, Radič, Húska (81. Piňo), Pecko, Planeta (85. Vnuk), Joukl (58. Kaličák), David, Škorník, Jakubec, tréner: Libor Pála. Rozhodoval: Valášek.

Žilina B – Žiar nad Hronom 2:1 (1:0)
Do 60. min. bol zápas v jednoznačnej réžii domácich. Posilnení o viacerých hráčov prvého tímu hrali vo veľmi dobrom tempe, kombinačne a zápas mali jednoznačne pod kontrolou. Oba góly rezervy MŠK zaznamenal Štyvar, keď najskôr dorazil Hasanovičovu strelu a druhý gól zaznamenal do prázdnej brány po peknej kombinačnej akcii Ďuricu s Adautom. Hostia po kontaktnom góle, ktorý po centri z ľavej strany vsietil hlavou Páleník, znervóznili domácich. Ich hra aj napriek ďalším vyloženým šanciam už nebola taká plynulá. Dosiahli však ďalšie veľmi dôležité tri body nad súperom, ktorý hrá o postup a opäť sa priblížili k záchrane.

Góly: 38. a 51. Štyvar – 60. Páleník. 250, ŽK: Tesák, Poliaček, M. Ďurica.
ŽILINA B: Seman – Tesák, Szórád, M. Ďurica, Hasanovič, Adauto (84. Poliaček), Ančic (77. Balát), Štyvar, Chupač, Poleť (69. Lončík), Koristek. ŽIAR N/HRONOM: Gramblička – Dekíš, Kozák (55. Kubinec), Tomáš, Oravík, Šimon, Páleník, Škultéty, Paulík, Tomašovič, Karakačanov (71. Debnár). Rozhodoval: Debnár.

1. Ružomberok B 18 12 2 4 47:16 38
2. Spiš. N. Ves 18 10 5 3 23:10 35
3. Žiar n. Hr. 18 9 4 5 29:25 34
4. Prešov B 18 11 0 7 36:18 33
5. L. Mikuláš 18 9 2 7 24:23 29
6. Čadca 17 7 7 3 22:16 28