Piatok, 20. júl, 2018 | Meniny má Iľja Eliáš
V. LIGA

Rakovej sa nedarí

V prvom polčase mali domáci jednoznačne navrch. Šance však ostali nepremenené. Hostia dali z ojedinelého protiútoku víťazný gól.

Rudina - Závodie 1:3 (0:3)
Prvý polčas bol v réžii hostí, ktorí sa ujali vedenia už v 2. min. po hlavičke Šajnohu. Rovnaký hráč skóroval aj v 19. min., keď po centri z voleja prepálil brankára.
Polčas hostí zakončil Šoška, strelou od žrde spečatil polčasový výsledok. Domáci v druhom dejstve vyrovnali hru a v 55. min. gólom Martinca uzavreli skóre na 1:3.
Góly: 55. Martinec – 2. a 19. Šajnoha, 37. Šoška. Rozhodoval Putra, 50 divákov. Bez kariet. RUDINA: Behúň - Luciak, Mičian, Šaran, Čičala, Macášek, Brodňan, Guzma, Mihalec (46. Martinec), Haluška, A. Čičala.
ZÁVODIE: Pika – Bičan, Belko, Ježo (46. Kyška), Koniar, Gamboš, Molnár, Ftorek, Hruboška, Šajnoha, Šoška.

Bánová B - Skalité 2:2 (1:0)
Na veľmi ťažkom teréne sa domáci ujali vedenia peknou strelou Súľovského spoza
z priameho kopu šestnástky do šibenice. Na začiatku druhého polčasu sa domácim podaril protiútok a zvýšili na 2:0, keď Podhradský prekonal Tatarku. Zo štandardky po centri hlavou znížil Petrák a po kombinačnej akcii Privarčák prehodil brankára a vyrovnal. V nadstavenom čase ešte Podhradský mohol rozhodnúť o víťazstve rezervy Bánovej, ale nepremenil samostatný nájazd.
Góly: 28. Súľovský, 52. Podhradský - 60. Petrák, 75. Privarčák. Rozhodoval Farský, 50 divákov. ŽK: Mičica - Petrák. BÁNOVÁ B: Chobot – Horecký, Pranda, Mičica, Mahút, Štaffen, Knapec, Pecko, Súľovský (68. Krajíček), Podhradský, Moravčík. SKALITÉ: Tatarka – Vlček, Laš, Ľ. Mikula, Petrák, Serafín (70. Kulla), Maňák, R. Mikula, Chovanec, Mudrik, Privarčák.

Radoľa - Strečno 3:1 (0:1)
Hostia boli v prvom polčase jednoznačne aktívnejší, čo vyvrcholilo aj gólom v 38. min. Po zmene strán sa zápas vyrovnal a domáci sa vďaka dvom rýchlym gólom dostali na koňa a do konca zápasu už kontrolovali jeho priebeh. Oba ďalšie góly domácich padli po štandardných situáciách.
Góly: 50. a 82. Žubor, 54. Harcek – 38. P. Beháň, 100, ŽK: Minár, Pavlus, Jakubec, ČK: Oberta, R. Janíšek. RADOĽA: Gašinec – Valík, Pavlus, Jakubec, Macejko, Harcek, Gazdík (87. Luprich), Minár, Kaplík (84. Ďuriš), Žubor, Kováčik (53. Králik). STREČNO: Kopasek – M. Beháň, Oberta, L. Melo, Kadaši, Radočani, Sokolovský, Kán, R. Beháň (73. I. Melo), P. Beháň, M. Dovičák.

Raková – Rudinská 0:1 (0:0)
Gól: 84. F. Zjavka, 100, ŽK: Ľ. Maľovaník - Kravec, Patrik Čupa, O. Kotrč, R. Čupa, R Hrtús. RAKOVÁ: T. Kajánek – Završan, A. Kajanek, Majerík, Tatarčiak, Šperka (70. Šperka), Marčák, Maľovaník , Krištofík, Martiník, Zemaník (75. Krížek). RUDINSKÁ: Grešák – Kravec, Malík, P. Čupa (85. Luciak), Pika, Kotrč, Zuziak, Bočej, Lisko, R. Čupa, Zjavka.

Podvysoká - Korňa 2:2 (1:0)
Na ťažkom teréne sa v Podvysokej hral bojovný zápas. Skóre sa striedalo na oboch stranách. Napokon sa stretnutie skončilo spravodlivou remízou.
Góly: 20. Martin Bitčánek, 90.+ Erik Babiš 55. Kotek, 86. Joz. Michaliček, 90, ŽK: Turiak, J. Slíž – Pav. Korduliak, Pet. Korduliak ČK: Korduliak, R. Cyprik. PODVYSOKÁ: Ďurkáč – Klago, Chytil, J. Slíž (85. F. Bytčánek), P. Kubiš, Cvinček, Turiak, M. Bytčánek, R. Kubiš, A. Ligač, Perďoch (68. Babiš). KORŇA: Bršťák – Korduliak, Dorociak, Baričák (38. Vranečka), Ligač, Kotek, Korček, Joz. Michaliček, Veselka (60. Ján Michaliček), Klago.

Predmier – Belá 2:0 (0:0)
Prvá polovica stretnutia bola vyrovnaná, oba tímy predvádzali kombinačnú hru. Domáci mali dve šance, ktoré nepremenili. Hostia mali v prvom polčase jednu gólovú príležitosť. Po zmene strán sa opäť hralo s vysokým nasadením, hru mali viac pod kontrolou domáci. Po pekných akciách dali dva góly a rozhodli o svojom víťazstve. Bol to kvalitný zápas z oboch strán.
Góly: 70. a 80. Janda. Rozhodoval Súhrada, 250 divákov. ŽK: Bednár, Chválnik (Predmier). PREDMIER: Uríček – Chválnik, Bednár, Tomaník (55. Farkaš), Klus, Pobjak, Kučera, Š. Sluka, Kopásek (75. Husár), Šimoník, Brezničan (65. Janda). BELÁ: Zavalidroga – Šmehýl, Cabadaj, Kuťa, Kaňa, Hýll, Horváth, Kurcin, Jaroščiak, Vrábel, Mihalčatin.

Varín - D. Hričov 4:1 (1:0)
Domáci dali rýchly gól hneď v druhej minúte, z malého vápna otvoril skóre J. Repáň. Potom sa hralo viac na rýchle brejky. Po zmene stán dali hostia hneď na začiatku druhého počsu vyrovnávajúci gól. O osude zápasu rozhodli rýchle góly domácich v priebehu desiatich minút medzi 73. a 83. min., kedy sa postupne presadili M. Repkovský, M. Repáň
a R. Zimen.
Góly: 2. J. Repáň, 73. M. Repkovský, 80. M. Repáň, 83. R. Zimen - 52. Bandúr. Rozhodoval Mitúch, 150 divákov. ŽK: P. Zimen - Vančík, Bandúr, Lasička.

4. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  5. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  8. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  9. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?