Štvrtok, 21. marec, 2019 | Meniny má Blahoslav
II. LIGA

V Lipanoch nebodovali

Čadca sa dostala hneď v úvode do 2-3 šancí, ale bez gólového efektu. Najmä Jakubec po zaváhaní Š. Jacka mohol vystreliť dôležitý gól. Šťastie pokúšal aj Vnuk, ale jeho strela bola zblokovaná. Domácich držala Čadca na dištanc až do 41. min.

Lipany – Čadca 3:1 (1:0)
Odkop brankára preletel až za našu obrannú líniu a Džubák sa rútil sám na Holeca – 0:1. Takmer celý prvý polčas to bol zo strany FK viac ako vyrovnaný zápas, na druhej strane Lipany boli efektívne. V 50. min. po pravej strane unikol Jakubec, ale jeho spätná prihrávka nenašla adresáta. V 62. min. už bolo 2:0. Gól padol po nedôraznej hre pred 16-kou a Angelovič sa ocitol znova po kolmej prihrávke za obranou sám pred Holecom. Hneď po rozohrávke Čadčania znížili na 2:1, keď po Davidovej akcii sa gólovo z vnútra šestnástky presadil Vnuk. Kontaktný gól nepriniesol väčšiu vôľu po vyrovnaní na kopačky hostí a úspech nepriniesli ani striedania.

Vyrovnať mohli Čadčania v 70 min. Z ľavej strany unikol Jakubec, ale spätnou prihrávkou nenašiel adresáta a loptu kryl v päťke brankár. Vzápätí sa naplnilo „nedáš – dostaneš“. V 71 min. po ďalšej kolmej prihrávke za obranu a následnom faule Holeca Drobňák z pokutového kopu zvýšil na 3:1. Mužstvo Čadce v nedeľu nehralo proti nezdolateľnému súperovi, ale nedokázalo získať ani bod. Zápas sme mohli a mali zvládnuť s iným výsledkom a boli na to aj šance. V poli sme mali územnú prevahu, ale Lipany boli mimoriadne efektívne, keď dali z dvoch šancí tri góly a preto zvíťazili! Tentokrát nefungovala defenzívna činnosť mužstva, inokedy základ úspechu. Veď do dnešného zápasu inkasovala len 18-krát a 3 góly od Odevy musia byť pre mužstvo výstrahou. Z východu necestovali smutní len hráči, ale takisto fanúšikovia, ktorí ich boli povzbudiť svojimi hlasivkami.
Góly: Džubák, Angelovič, Drobňák – Vnuk. Rozhodoval Gál, 350 divákov. ŽK: Bodnár, Angelovič - Holec. FK: Holec - Novotný, Kavuliak, Radič, Pecko - Jakubec (74. Húska), David, Škorník, Planeta (68. Ploszek) - Joukl, Vnuk (64. Piňo).

Žilina B – Rakytovce 3:0 (1:0)
Aj keď hostia prvý polčas prehrali, hra bola vcelku vyrovnaná a v 13. a 38. min. mohol dobre hrajúci Fojtík po samostatných nájazdoch streliť góly. Domáci sa ujali vedenia po štvrťhodine hry Adautom, ktorý premenil penaltu za Fojtíkovo zrazenie Fila v 16-tke.
Druhý polčas bol už v réžii domácich, ktorý hostí prevyšovali po kondičnej, ale aj technickej stránke. Okrem viacerých nepremenených príležitostí dal aktívny Koristek v 74. min. po akcii Bella gól a o päť minút neskôr zakončil po akcii Baláta s Filom hlavou a stanovil konečný výsledok.
Góly: 15. Adauto (z 11 m), 74. a 79. Koristek. R Ihring, 250 divákov. ŽK: Hasanovič, Lončík – Fojtík, Vyskoč. MŠK B: Seman – Poleť (67. Novisedlák), Chupač, Milo, Lončík – M. Ďurica (46. Poliaček), Hasanovič, Filo, Balát – Koristek, Adauto (46. Bello).
Ostatné výsledky 22. kola: Žiar n. Hr. – Turč. Teplice 2:0 (0:0), Spiš. N. Ves – Podbrezová B 3:3 (1:3), Stropkov – Vranov 1:2 (0:2), Ružomberok B – Prešov B 2:1 (1:0), B. Bystrica B – Sabinov 4:1 (3:0), D. Kubín – L. Mikuláš 3:0 (2:0).

1. Ružomberok B 22 14 2 6 51:22 44
2. Žiar n. Hr. 22 11 6 5 38:28 42
3. Prešov B 22 13 1 8 41:20 40
4. Spiš. N. Ves 22 10 8 4 29:18 38
5. Čadca 22 10 7 5 29:21 37
6. L. Mikuláš 22 10 4 8 27:28 34
7. Žilina B 22 9 5 8 31:36 32
8. D. Kubín 22 9 4 9 27:30 31