Utorok, 25. september, 2018 | Meniny má Vladislav
II. LIGA

Čadca doma nezaváhala

V Čadci sa hral zápas pravdy. Štvrtá Čadca hostila tretiu Špišskú Novú Ves. V 12. minúte Jakubec napol bočnú sieť. V 15. minúte Ploszek prihral Vnukovi, no ten bol tvrdo atakovaný.

FK Čadca - FK Spišská Nová Ves 3:1 (1:1)
V úvode zápasu sa hral zaujímavý a pekný futbal, ktorý ocenili aj diváci. Do ďalšej šance sa dostal opäť Jakubec, no miesto strely volil prihrávku. V 20. minúte svojou aktivitou vyprovokoval hosťujúceho brankára Vnuk. Suslov neudržal nervy na uzde a zbytočne nášho útočníka atakoval. Uvidel zaslúženú červenú kartu a z následnej penalty Joukl otvoril skóre – 1:0. Vzápätí Ploszek kolmou prihrávku vysunul Vnuka a toho len za cenu faulu zastavila hosťujúca obrana. Joukl z priameho kopu prestrelil. Úvodnú prevahu zavŕšila pekná prihrávka Joukla na Ploszeka, ale akciu zastavil ofsajd. Až v 28. minúte pohrozili Spišiaci a Holec roztlieskal čadčianske tribúny. V prvej časti sa za domácich prezentovali ešte ďalekonosnými strelami Pecko a Planeta. V 38. minúte hostia lacno prenikli po ľavej strane a z ničoho nič Stadnik prekonal z uhla Holeca.

V nadstavenom čase nevyužil po Radičovej prihrávke čistú šancu Ploszek. Druhý polčas otvorila z 35. metrov strela Davida tesne nad. Do šancí sa v nasledujúcich minútach dostal Vnuk a najmä Radič, ktorý po Peckovom centri trafil hlavou len brankára. V 61. minúte svojím typickým spôsobom prenikol Joukl, ale bol z toho len roh. 64. minúta priniesla rozhodujúci moment stretnutia. Jakubec nezištne našiel Červenca, ktorý svoj prvý jarný štart okorenil gólom na 2:1. Dve minúty na to ukázal čadčiansky tím vzorovú organizáciu hry, keď vystavil pri nebezpečnej štandardnej situácii celú ofenzívu hostí do vzorového postavenia mimo hry. Spišská Nová Ves stále hrozila. Nebezpečný bol prienik Stanislava a rovnako nájazd Stadnyka, ktorý v poslednej chvíli prerušil Pecko s Holecom. V 80. minúte prihrával Vnuk Planetovi, ktorého strela bola zblokovaná na roh. V nadstavenom čase korunoval zaslúžené a cenné víťazstvo Čadce technickou strelou z hranice šestnástky David – 3:1. Čadca v zápase pravdy porazila najlepšiu obranu v súťaži, strelila tri góly a usadila sa na treťom mieste.

Pozvánka: V nedeľu 18. mája hrá Čadca s rezervou MŠK Žilina B na jej trávniku o 10.30 h. Autobus pre priaznivcov odchádza spred hlavnej tribúny o 9.45 h. Cena zájazdu je 90 korún.

Góly: 23. (11 m) Joukl, 64. Červenec, 90. David – 38. Stadnyk, 850, ŽK: Červenec, Planeta – Petruš, Ondáš, Kandráč, Horváth, ČK: Suslov, R K. Horváth. FK Čadca: Holec – Novotný, Kavuliak, Radič, Pecko, Jakubec, David, Škorník (40. Planeta), Joukl, Ploszek (59. Červenec), Vnuk (90. Húska).

Ostatné výsledky 25. kola:
Sabinov - Žilina B 2:2 (2:1), 13. Perecár, 40. vlastný, Novisedlák – 29. Filo, 55. Poliaček. Lipany – Ružomberok B 1:1 (1:0), 45.+ J. Angelovič - 59. Kukoľ. L. Mikuláš – Turč. Teplice 3:4 (3:2), 3. a 25. P. Húska, 17. Balluch - 12. a 44. R. Privitzer, 54. Letrik, 77. Zboja. Prešov B – D. Kubín 3:0 (1:0), 45. M. Pekár, 83. Eliaš, 90.+ Pribula. B. Bystrica B – Stropkov 1:0 (0:0), 65. M. Rusnák. Podbrezová B – Žiar n. Hr. 2:0 (0:0), 51. D. Radoslavjevič, 85. Kostúrik. Rakytovce – Vranov 4:1 (3:0), 16. a 19. M. Fojtík (2. z 11 m), 36. vlastný Vožný, 77. Schmidtmayer - 73. Strojilkovič. Dohrávka 17. kola: Turč. Teplice – B. Bystrica B 1:3 (1:0), 22. Privitzer - 52. a 66. P. Zošák, 90. Kamas.

15. Sabinov 25 7 6 12 29:43 27

1. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  2. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  3. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  6. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  7. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  8. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  9. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  10. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  1. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Zlatý mok čapujú najlepšie v Prešove. Šarišským Majstrom výčapu
  5. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov
  6. Equal treatment is a must for successful companies of the future
  7. Aj v Poluse chránime vaše srdcia
  8. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  9. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  10. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  10. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste 3 806

Koňušík: Zápas sme stratili v prvom polčase (HLASY TRÉNEROV)

Prečítajte si reakcie trénerov kysuckých mužstiev.

MY Kysucké noviny s novými atraktívnymi súťažami

Aj najnovšie číslo MY Kysuckých novín má čo ponúknuť čitateľom. Pokračujú zaujímavé seriály venované hradom a záhradám. Opäť štartuje obľúbená súťaž na hokejové zápasy HC Oceláři Třinec. A ďalšia MY hľadáme domácich miláčikov. Zapojte sa a vyhrajte!