Pondelok, 10. december, 2018 | Meniny má Radúz
II. LIGA

Čadca sa domov vrátila bez bodu

Najmä v prvom polčase boli hráči FK nebezpečnejší, držali žilinskú rezervu na dištanc od Holeca a naopak, dostávali sa vďaka väčšej kvalite na dostrel Dúbravku. Žilina hrozila len s ojedinelých protiútokov a práve po jednom z nich otvoril skóre ukážkovou

MŠK Žilina B - FK Čadca 2:1 (1:1)
strelou Kysela. Michalík potom zaslúžene vyrovnal z precízne zahraného priameho kopu. Druhá časť už bola viac vyrovnaná, na strane domácich priniesli skúsenosti i kvalitu Šourek s Karagolanom, ktorý svojím gólom aj rozhodol o zisku troch bodov pre žlto-zelených. Čadca chcela hrať a väčšinu zápasu sa jej aj kombinácia darila, ale znova to nestačilo. Od úvodu zápasu boli aktívnejší hostia, hralo sa na polovici Žiliny, ale gól padol paradoxne po ukážkovej strele Kyselu do Holecovej brány. Čadca bola aktívnejšia, snažila sa vyrovnať. Príležitosti mal po Michlíkovej prihrávke Jabubec a ten istý hráč v 13. minúte zaváhal, kedy mohol sám postupovať na Dúbravku. Čadca hrala veľmi dobre, mala územnú prevahu a v 22. minúte Michalíkov nebezpečný center musel likvidovať Dúbravka. V 25. minúte nevyužili domáci zlý Holecov odkop a v 27. minúte brejk Žilinčanov zastavil až Radič. V 41. minúte z priameho kopu z 20 metov nechytateľne peknou strelou vyrovnal Michalík. Zaváhanie hosťujúcej obrany mohol po brejku využiť Giang, ale v zakončení sa ukvapil. Dve minúty pred prestávkou Gavlákovu gólovú hlavičku odvracal z bránkovej čiary Kysela.

V druhej časti hry domáci vyrovnali hru aj vďaka príchodu Šoureka a Karoglana. V 53. minúte sa po vypadnutej lopte dostal do dobrej pozície Poliaček, ale nezakončil. Čadca chcela zvíťaziť a ku gólu mal blízko v 57. minúte Planeta, ale zoči-voči Dúbravkovi triafal len do jeho nôh. V tej istej minúte mohol skórovať aj Vnuk, ale neskúsene zakončoval opačnou nohou. Trojbodový zásah priniesla 62. minúta, keď po Poliačkovej akcii a viacnásobnom zaváhaní čadčianskej defenzívy s prehľadom zakončil Karoglan. Ten istý hráč našiel o 5 minút neskôr Lončíka, ale jeho zakončenie išlo mimo. Čadca nepoľavila v aktivite, domácich pritlačila na vlastnej polovičke. Nebezpečný bol Novotného center a najmä Šidlova hlavička dve minúty pred koncom. Ešte v 89. minúte zavreli hostia domácich pred vlastnú bránu, ale ani Vnuk, Šidlo či Jakubec nevyrovnali skóre v minimálne remízovom zápase.

FAKTY ZO ZÁPASU:
Góly: 12. Kysela, 62. Karoglan - 41. R. Michalík. Rozhodoval Borsányi, 150 divákov. ŽK: Marko, Lončík, Poliaček – David.
MŠK ŽILINA B: Dúbravka – Kopas, Milo, Marko (44. Šourek), Kvesič – Lončík, Poliaček, Kupčík, Belko (86. Ometák), Kysela (46. Karoglan) – E. Le Giang.
FK ČADCA: Holec – Novotný, Gavlák (64. Šidlo), Kavuliak, Radič – Škorník, David, Michalík, Planeta – Jakubec, Červenec (46. Vnuk).

Ostatné výsledky 9. kola:
Bánová – Žiar nad Hronom 0:3 (0:0), 51. Blaho, 60. Wolf, 78. M. Tomáš (z 11 m). St. Ľubovňa - Vranov n. Top. 2:2 (2:2), 3. a 6. Mariančík - 25. Šamo, 36. Jaworek, L. Mikuláš – D. Kubín 0:2 (0:1), 42. Kubáni, 49. Z. Savič, Trebišov – Sp. N. Ves 2:1 (1:1), 8. Sninský, 58. Ľ. Rusnák - 29. Ľ. Gajdoš, Prešov B – Lipany 2:0 (2:0), 2. Zahradník, 44. Belejík, B. Bystrica B – Turč. Teplice 9:1 (5:0), 20., 35. a 84. T. Pančík, 33.
a 48. Brašeň, 5. Štuber, 42. M. Rusnák, 46. Herda, 90. Bušík - 54. Scherer. Podbrezová B – Poprad 1:1 (1:1), 22. Kostúrik - 20. Pitoňák.

MŠK Námestovo – FK Čadca 6:3

FK čaká členská schôdza a následne valné zhromaždenie Klub si prežil veľmi náročné dva týždne a situácia by sa mala upokojiť vďaka Mestu Čadca v tom budúcom. Klub pracuje s rozpočtom, ktorý si schválil v januári, potvrdil v letnej pres-távke, ale jeho napĺňanie je niekedy neriešiteľným rébusom.

V posledných dvoch týždňoch sa atmosféra na všetkých úrov-niach klubu vyostrila natoľko, že prišlo a stále prichádza k zbytočným dohadom, ktoré v prvom rade škodia samotnému klubu. V najbližších dňoch sa k tomu, čo v rôznych variáciách kolovalo po celých Kysuciach, verím, oficiálne vyjadrí vedenie klubu a zainteresovaní. Zároveň dávame do pozornosti všetkým priaznivcom, že klub pripravuje v najbližšom období členskú schôdzu, ktorá by mala byť priestorom na vysvetlenie a ozrejmenie mnohého, čo klub posúva ďalej, ale aj toho, čo FK Čadca trápi, a takisto prípravou na valné zhromaždenie, ktoré sa uskutoční ešte v tomto kalendárnom roku.